Čo pomôže na zapálené ušné dierky?

natal12
16. feb 2013

Ahojte, takže čo mi poradíte na zapálene ušné dierky ?? s čim si to mám potierať? može byt aj zinková masť ? No vlastne z toho to mám že mi nerobí dobre bižutéria 😒 Dakujem za vaše odpovede 🙂

xlucia
16. feb 2013

@natal12 moze a ked si alergicka na nikel a spol. tak tu bizu nepouzivaj. to da rozum

natal12
autor
16. feb 2013

@xlucia no lepšie bude nosit pravé zlato alebo striebro vyskušám 🙂 len nech sami to čo najskor zahoji ☹

sissy27
16. feb 2013

@natal12 zinková masť neviem či pomôže, ale framykoin alebo septonex ak máš doma, tak určite... prípadne aspoň umývať repíkom... a nenosiť lacnú bižu, ale aspoň chirurgickú oceľ, skús aj zlato či striebro, ale aj na to môže byť alergia, hlavne ak je horšej kvality...

natal12
autor
16. feb 2013

@sissy27 dakujem za rady a alpa nepomože ?? to nebude štipat ??? 😒

zuzi79
16. feb 2013

nám pomáha jedine framikoin

maja1982
16. feb 2013

Aj ja pouzivam framykoin a zabera super ...

sissy27
16. feb 2013

@natal12 akože máš strach, že to bude štípať, ale nemáš strach, že sa ti infekcia rozšíri?? ach bože... ale tak skús aj tú alpu, alebo nejaký lieh, aspoň to vydezinfikuje...

katka1981
16. feb 2013

@natal12, mne vzdy pomohol alkohol (lieh, svedske byliny.....). Dokonca, ked som si sama doma prepichla dierku, nesterilnou ihlou aj mi dierka hnisala a stacil alkohol. A tiez repik je zazracny. A pokial sa ti opakuje zapal z bizuterie, tak sa s nou rozluc.

michaela.g
16. feb 2013

@natal12 urcite by som bizu na tvojom mieste zahodila, a radsej striebro. Nausinice daj dole a poriadne preliecit, ked sa bojis stipania tak repikom umyvat veelmi casto ale ak to nepomoze tak urcite framikoin, ten nestipe.

natal12
autor
16. feb 2013

@sissy27 a repík aký ?? to si mám spravit a čaj s namočit tampon a potierat ci ako ?? 🙂

matozazzo
16. feb 2013

mne pomohlo dat na nausnicu propolys a par krat pretiahnut namocenu nausnicu.. (tu potom utri a zaroven sa dezinfikuje), do druheho dna to bolo OK. Chvilku som nosila len zlate nausnice a potom uz opat mozem aj bizu, ale len kratko, rano dat a poobede, ked pridem domov hned vybrat...

sissy27
16. feb 2013

@natal12 ehm, áno...

natal12
autor
16. feb 2013

@matozazzo a ten propolis kde sa dá kupit ?? a ako ho mám pýtat ??

natal12
autor
16. feb 2013

@sissy27 a može byt takýto čaj ?? pozri link :http://www.najlekaren.eu/bylinne-caje/426-repikovy-aj-... zajtra vybehnem do lekárne 🙂

anjelicek26
16. feb 2013

@natal12 - framykoin alebo obycajny olivovy olej a casto potierat.

matozazzo
16. feb 2013

@natal12 Juj, neviem, ci sa da kupit aj bezne, my ho mame od vcelara, od ktoreho berieme aj med, ale je to super vec, sice na rany stipe riadne, ale vsetko sa krasne hoji... Ci ho dostat aj bezne neviem... Premyslam, ze ked sme boli male, mamka nam davala alkohol (ale nieco silnejsie, viac %) alebo alpu.

zvedavamt
16. feb 2013

my sme to mali min rok, inak bizutka mi nikdy nevadila. Moze byt slabsia imunita a vtedy sa to stava. Mala som zapalene pol roka aj mala. Natierali sme ja tea tree olejkom a melej kajeput olej, alebo riedeny tea tree. Dobre je aj posilnit imunitu. Ale teras si uz davam pozor na naušky, na bizuternych idem povymnienat za strieborne zapinanie,alebo z chir oceli.

natal12
autor
16. feb 2013

@zvedavamt tea tree olej mama no bude to stipapt ale prezijem, to ako ides povymienat ?? myslis tie zapinatka ??

sisaha
16. feb 2013

@natal12 lieh z lekarne. Zlate nausnice donho namoc na 24 h a cistou vatou si tie dierky liehom dezinfikuj. potom si nasad tie zlate nausnice a aspon 3x za den si kvapni na dierku liehom a nausnicou v nej pohybuj, aby sa ti nezacala zarastat. na noc si daj framykoinovu masticku.

natal12
autor
16. feb 2013

a myslite ze možem kombinovat tea tree olej, alpa a repíkový čaj ?? či to neni dobre ??

zvedavamt
16. feb 2013

@natal12
tak to natri len okolo,ak sa bojis,cez kozu to tam prejde
preto pisem aj kajeput,to je vlasne slabsia verzia tea tree, mozu ju bez riedenia aj deti
ano,zapinatka, najprv som objednavala strieborne na koralky.sk, ale nasla som,ze od nich maju cely stojan v galanterke aj v umeleckych potrebach. postupne povymienam,na tych, co mam rada a na nove si uz davam pozor. objednavam teras z yves rocher , tam maju bez niklu, pokovane rodiom a te mi nevadia.

zvedavamt
16. feb 2013

@natal12
podla mna zbytocne
alpa by to len vysusovala a mohal by odpadavat chrasta
tea tree uplne staci
repik netreba,radsej si urobit caj zo zihlavy a pit na precistenie od toho niklu,ak daky robil sarapatu v tele

natal12
autor
16. feb 2013

@zvedavamt no spravim si ho a potom ked sa to zahoji tak nemožem nosit už bižutku ??

jarmillka
16. feb 2013

@natal12 ked chceš nosit bižu aj napriek tomu že si alergická, tak si zober priesvitny bezfarebny lak a prelakuj to..ja som to tak robila aj s náušnicami aj s prackami na opaskoch..a pomáhalo... dočasu-dokedy sa lak nezoškrabal 😉

natal12
autor
16. feb 2013

@jarmillka dakujem za radu,a to mam prelakovat len tu stranu jak to zapichujem ???

katren
16. feb 2013

@natal12 nam pomohol Bactroban...za 2 dni vsetko vyliecene....najskor dierky ocistit Dettolom a potom natriet 😉

jarmillka
16. feb 2013

@natal12 prelakuj všetko čo sa ti dotyka kože..

zuzulica
17. feb 2013

@natal12 Odporúčam tea tree olej 😉

nikolet_89
17. feb 2013

ahoj ja osobne som to vzdy robila tak, ze som si nausky adala na noc do liehu a kazde rano som si ucho pretrela liehom, tu zasusenu mokvajucu hmotu som tak vybrala a do par dni mi to vzdy preslo, ale tak je to individualne

kacoorka
17. feb 2013

nam na uska kazala doktorka davat framikoyn