Čo pomôže na začínajúci zápal ucha?

hendikep
25. nov 2023

Ahojte, mam dlhsie kasel a hlien a dnes mi zalahlo ucho 😭 mam doma burrow kvapky aj pamycon .. ( ten beriem uz par dni a zjavne na ucho nezabral resp. nezabranil zacinajucemu zapalu ) co z toho si dat??? dakujem za kazdu, kludne aj babsku radu

primadona
25. nov 2023

@hendikep fúha na toto asi len uniflox kvapky a celkové ATB

kakaovyrez
25. nov 2023

@primadona Keď ti iba zaľahlo v uchu, stačia burrove kvapky. Len si ich musíš dávať aspoň 3x denne!

dzulli1980
25. nov 2023

Mne zvyknú zabrať Burrow kvapky ... keď nemám, dám si na vatu akýkoľvek tvrdý alkohol a do ucha - to je pre mňa prvá pomoc celý život.
@hendikep

janinah
25. nov 2023

Zalahlo ti,lebo sa nedostatočne odsoplujes...sinupret,suché teplo na dutiny,kvapky do nosa typu olynth,nasivin,,,,pamycon je blbosť...kým ucho neboli,tak doň nič netreba davat

risolino
25. nov 2023

@hendikep mne tiež radila ušná toto, čo píše @janinah ... že kvapky do uší je zbytočne dávať... plus mi radila žuvať žuvačky

stanulienkat
25. nov 2023

Burowe kvapky su fajn, nahrievat suchym teplom. Do ucha urcite ziaden alkohol.

tradaaa
25. nov 2023

@hendikep aj strúčik cesnaku vytiahne zápal z ucha. Skúšala som naposledy, keď ma bolelo ucho ale nakoniec príčinou bol pokazený zub

stormie
25. nov 2023

Za posledny rok 2x zapal ucha, raz obojstranny - skusala som vsetko mozne (alkohol, cesnak, esencialne oleje, bio lampu atd) nepomohlo nic, ani lokalne atb do ucha, skoncila som na pohotovosti s celkovymi atb. Druhy krat som si rovno pytala celkove atb lebo som nechcela zase 6 tyzdnov riesit usi (niekedy som nepocula na obe, niekedy len na jedno, pocit zalahnutia, tlaku, svrbenia…)

hendikep
autor
25. nov 2023

@janinah noo problem je ten ze sinupret nemozem lebo mam extremne suchy kasel takze si davam Peumolysin a inak smrkam v kuse fakt neviem co robit uz,

hendikep
autor
25. nov 2023

@stormie no prave tiez som to mala minuly rok cez vianoce … sluch mesiac v prdeli .. odvtedy mam ucho haklive

isis234
25. nov 2023

@hendikep na kašel zaberá čaj zo šalvie aj zo skorocelu. V teple, omotaj okolo krku aj uší šál. Ak budeš mať zaľahnuté i zajtra, pondelok chod na ORL. Urobia ti prefuk. Kamoška bola so zaľahnutým uchom na pohotovosti, Urobili jej prefuk a fajn. Ale ty si musíš vyliečiť eustachovu trubicu. Echinacea kvapky vo vode tiež zaberajú.- piť

stanulienkat
25. nov 2023

@tradaaa strucik cesnaku nevyyiahne nic. Raz sa v Tv jeden doktor presne na tomto cesnaku smial, ze ake hluposti si ludia pichaju do ucha. Maximalne placebo efekt.

janinah
25. nov 2023

@hendikep samozrejme,že sinupret môžeš

hendikep
autor
25. nov 2023

@janinah tak vychadzala som z toho ze nemaju sa kombinovat lieky na vykasliavanie s liekmi tlmiacimi kasel :D

vakatko
25. nov 2023

Skús Zázvorový čaj s Kurkumou medom a citronom.
Zázvor odhlieňuje, Kurkuma lieči zápal je prírodné antibiotikum.
Veľa vitamínu C.