Čo pomôže na unavené oči?

8. nov 2022

Mám akési unavené oci (z každodennej práce za pc). Ešte k tomu nosím aj šošovky. Čo pomôže? Očná jóga? Alebo tie preslávené okuliare bolokujuce modré svetlo?

taktotedanie
8. nov 2022

Umele slzy bez konzervacnych latok ( drahsie hylo gel, hylo fresh, lacnejsie hypromeloza, ocuflash..)
Pri praci s pc sa riadit heslom 20:20:20 po 20min prace si dat 20min prestavku ( hoc aj menej je na vas) ale odtiahnut zrak od pc popozerst sa von oknom na nieco zelene poklipkat ocami dat umele slzy
Zamerajte sa na toto ako cvicit nieco neoverene? Resp investovat do okuliarov

autor
8. nov 2022

@taktotedanie dakujem

nata_slos
8. nov 2022
Používateľ nata_slos je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od nata_slos.

Ja pracujem ako personalistka takže pc ide 8 hodín a ja mám okuliare z modrým filtrom ale aj tak používam kvapky do očí

terezka1947
8. nov 2022

@nata_slos no pri dlhšej práci do blízka je viacero faktorov,kt.ovolyvnuju únavu očí.
Iba okuliare eliminujuce modré svetlo to nevyriešia. Znižuje sa frekvencia zmurkania,oko skôr vysychá,tým pádom väčší diskomfort.
Čiže ako pise @taktotedanie

bukajka_mata
8. nov 2022

Ono tie preslávené okuliare na modré svetlo skutočne fungujú. Sama to mám vyskúšané a poviem ti, že je to rozdiel.