Čo pomôže na spálenú kožu od slnka?

27. júl 2022

Ahojte spálila som sa na slnku, na ramenách sa mi vytvorili pluzgieriky, viete čo na to pomáha? Je dobré ich prepichnúť?

jumama
27. júl 2022

Nam mama zvykla potriet bielym jogurtom - a je to ulava - spalena pokozka potom tak neboli. Nenechat zaschnut, iba kym sa to otepli, potom osprchovat. Nezahoji pluzgieriky, ale pomoze proti pocitu palenia, az bolesti - ja mam kozu, co sa opaluje do cervena a vzdy som trpela viac ako sestra, ktora sa opaluje rovno do hneda.

Alebo v lekarnach mavaju taky aloe vera gel po opalovani - tiez je chladivy.

autor
27. júl 2022

@jumama mňa to nepáli ani neštípe, len to je samozrejme červené a na ramenách pluzgiere.

nikamia8316
27. júl 2022

určite neprepichovať, akurát si viac ublížiš, ak ťa to bolí tak niečo od bolesti, a inak tiež doporučujem natrieť čistým bielym jogurtom, čo sa týka tých sprejov s aloe po opalovaní alebo pri spálení, tak zase nie, ja keď som sa tým nastriekala tak som myslela, že horím, pre mňa to bolo ešte horšie a pokiaľ to máš veľmi spálené a veľa pluzgierov aby by som zavolala aj na pohotovosť, možno ti niečo poradia

katie253
27. júl 2022

Môžeš použiť aj kyslú smotanu. A kúp si krém kalcium v lekárni, ten je na popáleniny, aj na otlaky ho používam.

lucikim
27. júl 2022

Pantenol

01matrioska
27. júl 2022

Neprepichovať! Nechtíkový krém je na to dobrý

lilianka28
28. júl 2022

Určite neprepichovať a žiadne jogurty... Môžeš dostať infekciu.
Panthenol, prípadne aloe alebo niečo iné z lekárne na popáleniny + užiť paralen.
Ak to nie je veľká plocha, tak aj fenistil gel môže byť.

autor
28. júl 2022

@01matrioska
@lilianka28 a za aký čas zvyknú prasknúť, už mi tu vadia 😄

lilianka28
28. júl 2022

Oni neprasknú, skôr sa "zosušia", resp. tá tekutina sa vstrebe.

autor
28. júl 2022

@lilianka28 aha a dlho to trvá? Lebo je to na ramene, a to ani poriadne podprsenku si nedám, lebo ramienka... Atď 😩

lilianka28
28. júl 2022

To môže trvať niekoľko dní, ale také kritickú sú prvé 3 dni. Samotné úplné zahojenie aj do 2 týždňov.
No pokiaľ možno, tak podprsenku na ramienka nenos. Asi to máš fakt moc, tak skús v lekárni pýtať nejaký voľnopredajný krém/gél/náplasť s hydrokortizónom.

autor
28. júl 2022

@lilianka28 práveže nemám, na jednom ramene sú také mini, čo ani necítim a na druhom sú asi 4 také 1cm a zvyšok malé, mňa to ani nepáli, nebolí ani nič, len mi to vadí, vyzerá to hrozne 😄 je to len na malom mieste, nie celé rameno, ale práve v strede, kadiaľ prechádza ramienko. Zatiaľ som doma, mám len tielko, čiže ani sa toho nedotýkam nech len sa to pekne hojí. Ale chcem aby to už bolo preč 😅

01matrioska
28. júl 2022

ja som sa šúpala týždeň 🙂 ale ja som si to aj dávala dole, čo sa nemá robiť. Na regeneráciu kože je dobrý ten tea tree krém, alebo pedi krém. O chvilu vám to vyschne a bude to svrbieť.

autor
28. júl 2022

@01matrioska supanie, svrbenie mi nevadí, len nech už nemám tie pluzgiere 😄

01matrioska
28. júl 2022

Tak to by malo prejsť za pár dní. Nabudúce sa treba natrieť 😝

autor
28. júl 2022

@01matrioska bola som, ale vysokohorské slnko 😩

karolinav
Odpoveď bola odstránená
Zobraz