Čo pomôže na kostný výrastok na nohe?

opica_skorica
27. sep 2021

Dobrý večer, čo pomáha pri kostnom výrastku na nohe?
Čo Vám pomohlo?
Má toto zmysel kúpiť?
https://www.bonyplus.sk/profoot-dlaha-na-korekc...
Ďakujem za pomoc 🙏🙏🙏

simsalabim
27. sep 2021

@opica_skorica To nie je kostny vyrastok, ale halux. Vboceny palec. Odporucam navstevu ortopeda a riesit to s nim.

uhnakova
27. sep 2021

nie je to kostný výrastok, ale hallux valgus - vbočený palec. Riešiť sa to dá rôzne, vážne stavy hlavne operačne. Menej vážne stavy sa dajú napraviť cvičením a kompletnou zmenou obuvi - úplne bez podpätkov, výrazne široká v prstovej časti a ohybná, obvykle to spĺňa len barefoot, aj keď nájdu sa aj výnimky medzi bežnou obuvou.

uhnakova
27. sep 2021

dlaha môže pomôcť , ale len v prípade, že každý deň neobuješ obvyklú obuv so zašpicateným tvarom a na podpätku.

opica_skorica
autor
27. sep 2021

@uhnakova priateľ to má, teda muž, podpätky nehrozia🤪

opica_skorica
autor
27. sep 2021

@simsalabim ok, smer ortopéd, to bude asi lepšie než dlahy z netu.

janinah
27. sep 2021

na toto už len operácia

staronova
27. sep 2021

@janinah aj ta niekedy zbytocna, svagrina uz bola 2.hy krat, ziadna vyhra
Kamoskin muz si dal jednu a na druhu uz nesiel. Ale ved su aj hnusnejsie choroby a defekty

opica_skorica
autor
27. sep 2021

@staronova lenže čo v prípade, že sa palec vybočí natoľko, že i obuv sa nebude dať nosiť?
Operácia znamená prosím čo?

euka210
27. sep 2021

@opica_skorica moj manzel ma, zatial obuje topanky. Operacia predpokladam ze len osekat kost. Mama mala tiez problemy a bola aj na operacii, ale 2.a3.prst.

opica_skorica
autor
27. sep 2021

@euka210 ježiši, osekat kost, to znie hrozne. 🥺😪

janinah
27. sep 2021

@staronova nesúhlasím,ja som po operácii a ak je urobená dobre "so sekaním kosti" tak sa nič nevráti,postupy sú rôzne,treba si pozisťovať....som po operácii 6 rokov a paráda a to som pred ňou neprešla bez bolesti ani 100 metrov

staronova
28. sep 2021

@opica_skorica asi treba operovat. Ale je to beh na dlhu trat. Svagrine sa to vratilo. Nechcem brojit proti op snad kladnych skusenosti je viac

uzivatelka1113
28. sep 2021

podľa mňa je dosť možné že sa to vracia, ak stále ľudia pokračujú v nosení nevhodnej úzkej obuvi.. 🤷🏼‍♀️

opica_skorica
autor
28. sep 2021

@uzivatelka1113 neviem, čo mu to sposobilo. Ako chlap nenosi uzku obuv a musim pozriet jeho tenisky….