Čo pomôže na extrasystoly?

26. okt 2023

Ahojte, poraďte co pomôže na extrasystoly. Dnes na obed som si dala kebab zle mi sadol 3 krát ma prehnalo, odvtedy mam asi každý 3-4 stah srdca extrasystolu. Zosaliem už, dala som si akurát betablokator dúfam ze mi aspoň trochu pomôže.
Ako sa upokojite keď to mate celý deň, často? Ved to sa nedá nato nemyslieť keď to ide vkuse?

kristin00
27. okt 2023

Ahoj, ja ich nemám takto často. Mávam tak jeden deň za týždeň niekdy dva, možno 3-4 extrasystoly, ktoré cítim. A neviem sa celý deň ukľudniť keď to pride. Tiež by ma zaujímalo čo na to pomáha a obdivujem ľudí, ktorí ich mávajú takto často. Ja by som sa asi ozaj zbláznila

siegi
27. okt 2023

Moze byt prave z toho ze ti nesadlo to jedlo… ja ich mavam castejsie ked sa prajem alebo rychlo do seba nahadzem jedlo. Dam si potom tabletku na travenie a akonahle pretravi, zmiznu aj extrasystoly. Uz pri tom nestresujem, je to neprijemne ale nie nebezpecne. Hlavne klud

mooonika1975
27. okt 2023

@siegi určite to nie je sťahovanie žalúdka ? Lebo žalúdok je veľmi blizko srdca

siegi
27. okt 2023

@mooonika1975 nie nie, extrasystoly mam uz cez 10 rokov a presne viem aky to je pocit. Od porodu sa mi zacali objavovat castejsie prave ked sa prejem alebo rychlo zjem. Dokonca to bolo aj zachytene na holtri

mooonika1975
27. okt 2023

@siegi lebo ja nemám toto, ale niekedy pri žalúdku také citim, ale teda buď som zjedla niečo , čo som nemala, alebo zapila niečo, čo som nemala 😂

autor
27. okt 2023

Bola som pri doktorke spravila EKG srdce ôk. Zobrala mi krv na štítnu a magnezium, draslík. Dnes už to je lepšie cítim to ale nie ako včera. Takže to mohlo mať následok prejedenie alebo masáž na ktorej som bola a boli ma cely chrbát. Ale srdce mam ok;)p

siegi
27. okt 2023

Ano a chrbtica je druhy spustac extrasystol u mna