Čo pomôže na dlhotrvajúcu nekonečnú nádchu?

evaevelinaa
16. jan 2015

mam nadchu non stop uz viac ako tri mesiace, raz viac raz menej ale vpodstate non stop a nepomahaju mi uz ziadne spreje do nosa ani bylinkove caje.. najhorsie to byva rano ked sa zobudim, v priebehu dna to prejde ale nie vzdy. okrem toho ze mi tecie z nosa nemam ziadne ine problemy, nikto v rodine to takto nema,.. ak je to alergia na nieco tak neviem na co lebo teraz vonku ani nic nekvitne, doma ziadne zvierata nemame.. u doktorky som zatial nebola lebo pri dietati nie je velmi cas ale uz fakt neviem co s tym a budem velmi rada ak mi poradite ako by sa este dala nadcha doma liecit. dakujem 🙂

0silvia0
16. jan 2015

skutočne to môže byť alergia, nevadí, že nič nekvitne, ja osobne som roky mala alergiu na prach, na roztoče. Dokonca býva aj alergia na chlad. Kým pôjdeš k lekárke, skús upraviť stravu, vynechaj mlieko (mlieko zahlieňuje), skús jesť len jogurty a tvrdé syry. Pridaj do stravy viac zeleniny, tepelne upravenej aj surovej, ovocia. Určite by som začala úpravou stravy a potom keď nepomôže, tak k lekárke...

vanesska
16. jan 2015

suhlasim ze alergia moze byt aj v zime takze to ze nic nekvitne neznamena ze nadchu nemozes mat z alergie... ak ti ozaj len tecie dlhodobo z nosa bez toho aby sa ti hlien zahustoval a menil farbu tak to potom ozaj vyzera na alegriu. a suhlasim aj s tym ze uprava stravy pomoze aj pri odstranovani pricin a priznakov alergie. vynechat mlieko urcite stoji za pokus, podotykam vynechat v takom pripade treba nielen mlieko ako take ale prave aj tvrde syry, jogurty a pod.
no a co na liecenie....beznu nadchu podla mna liecit netreba tym vytokom sa telo niecoho zbavuje takze je dobre nech to odchadza von co najviac pokym teda nemas problem ze mas zalahnute v nose a nemozes dychat a ine komplikacie. ono bezna nadcha trva tyzden. ked uz trva tak dlho ako u teba tak treba hladat pricinu. bohuzial lekari ti vedia vylucit alebo urcit nejake alergie a napchat ta liekmi na alergiu to je vsetko. inak ti s nadchou nepomozu ☹
u teba by sa dalo vyskusat aspon par dni vyssie davky C vitaminu (v DM maju 1200mg vytazok z ibisteka a sipok) a pridat zinok a selen tie podporuju imunitu. ja teraz uzivam z finclubu vola sa to Selenitabs je to 100% prirodne.
no a ja za nas mozem povedaz ze nam uzasne pomohli homeopatika. nasa mala trpela od nastupu do skolky chronickou nadchou. ucitelky z nej uz boli zufale vacsinou aj sme to nejako vyliecili a za 3 tyzdne to mala naspat. z nadchy sa jej samozrejme zvacsila nosna mandla a nemohla poriadne dychat. tak mi poradili v lekarni homeopatikum vola sa lymphomyosot. je to priamo na zvacsenu nosnu mandlu cisti to lymfaticke uzliny no a po tyzdni bolo po polrocnej nadche az to bolo neuveritelne! ale u nej to uz potom bolo vyslovene chronicke ze ani nemala sopllik len upchaty nos.... co ale asi nie je tvoj pripad. potom v lete mala pokoj cely cas ale ako po prazdninach nastupila do skolky tak nadcha sa jej vratila trvala tiez asi 2 mesiace ale to bolo na striedacku vodovy soplik husty soplik tak po case sme vzdy skoncili s pamykonom klasika. orl jej chcel vyberat nosnu mandlu tak som povedala dost a isli sme s nou uz priamo za homeopatkou na vysetrenie, po 2 hodinovom rozhovore jej urcila liek a fakt asi zaucinkoval lebo 3 dni mala este akoby silnejsie priznaky kychanie a pod. a po 4. dni to evidentne zacalo slabnut a bolo opat je po nadche klop klop klop.... je to uz takmer 6 tyzdnov a zatial sme bez nadchy (co sa nam doteraz v tomto zimnom obdobi nikdy nepodarilo 🙂 opat klopem. pred par dnami sa o nu aj nejaka nadcha pokusala 3 dni jej tiekol vodickovy soplik a skoncil. takze ja mozem povedat ze u nas pomohli homeopatika zarucene.
treba poskusat co sa da a uvidis..... drzim palce 😉

petrouchka
16. jan 2015

Tiez podla mna alergia, syn mal tiez nadchu 6 tyzdnov v kuse, nic nezaberalo
Nakoniec nam potvrdili alergiu, nemusia to byt kvety, moze to byt prach, roztoce, perie, plesne
Ak to mas hlavne rano, je mozne, ze v izbe mate nieco, co Ti vadi - koberec, zavesy, zaclony, periny, kvetina v kvetinaci, plesen na stene...

stary_ujco
17. jan 2015

Lekár ti povie viac

jajka78
16. júl 2015

@0silvia0 a ako ti zmizla?

superholka77
9. dec 2019

@vanesska mozme sa opytat co vam predpisala homeopatka pre dcerku za lieky ked jsj pomohli na caste sople zo škôlky u nas rovnako sople upchaty nos nastastie bez teplot kazde dva týždne jeden tyzden doma dva tyzdna školka a zas jeden ttzden doma a dva týždne škôlka ako nastúpil stale chory ored skolkou sme nikdy nebyvali chory..

vanesska
16. dec 2019

@superholka77 malej predpísala calcarea carbonica 200ch ale to jej určila vlastný konstitucny liek takže tým by som sa neriadia. To by ste museli navštíviť homeopata aby určil dcérke niečo pre ňu. Ale inak nám veľmi dobre robili homeo kvapky lymphomyosot. Je to hlavne na zväčšenú nosnú mandlu nám to super zabralo a aj sopliky sa zlepšili. Ten je voľne predajný v lekárni.