Čo pomôže na cystu?

gelinka75
9. mar 2012

Ahojte, baby poradte nieco co by mohlo zabrat na cystu vajecnika. Stale sa mi tvoria. Prosim neradte laparku a operaciu. 😝

jania023
9. mar 2012

@gelinka75 cysty sa pri menstruacii prasknu a ked nie tak gyndos ti da lieky a po nich prasknu naisto

gelinka75
autor
9. mar 2012

@jania023 no predpisala mi antikoncepciu na 2 mesiace, tak som zvedava ci to zaberie, davam si B komplex, C cko, pijem Gynastan, oni mi ju prepichli, len zas sa vratila 😠

janadl
9. mar 2012

@gelinka75 zvyknem mať cysty často, väčšinou dostanem inj. alebo lutenyl...mudr sa aj čuduje, že sa mi robia, ked beriem HAK... aj ma poslal na laparku, ale kým ma objednali, tak mi zrejme cysta praskla, lebo už tam nič nenašli, takže zbytočná narkoza.......naposledy som zažila krutu bolesť, na pohotovosti mi povedali, že praskla cysta a mám tekutinu v bruchu, tak som si poležala 3 dni v nemocnici... moje cysty su niekedy veľké ako slepačie vajce...

jania023
9. mar 2012

@gelinka75 a nebrala si hormony vtedy sa robia cysty

gelinka75
autor
9. mar 2012

@jania023 praveze nie, brala som mesiac femibion a este mi z toho o 1 cm narastla 😠

latvia
9. mar 2012

@gelinka75 na cysty pomaha aj wobenzym, je vsak drahy jak slak a ma sa brat aspon 3 mesiace, a samozrejme ze nie je iste ci zaberie na kazdu cystu.tak ale skusit mozes

gelinka75
autor
9. mar 2012

@latvia dnes som sa nato informovala v lekarni, stoji 7 eur 30 tabletiek a berie sa minimalne 3x denne po 10 tabletiek, to je ake drahe potom, ze hrst tabletiek naraz 😀 lekarnicka mi to takto vysvetlila

latvia
9. mar 2012

@gelinka75 ano, berie sa minimalne 3x denne aspon po 5 tabletiek, cele balenie tusim 1000 tabletiek stoji okolo stovky eur, ale odsypu ti z neho kolko chces.

gelinka75
autor
9. mar 2012

@latvia ty si to brala? mas s tym skusenosti? sa mi nechcelo verit, ze tak vela tabletiek naraz

latvia
9. mar 2012

@gelinka75 brala ich moja mamka,aj kamoska. ono to su tam len enzymy, nie je to klasicka chemikalia ako v liekoch..a vyzeraju ako cukriky 😀

gelinka75
autor
9. mar 2012

@latvia a pomohlo im to? 😅

apolenka6
9. mar 2012

@gelinka75 U žien znižuje citlivosť estrogénových receptorov, vhodný pri fibrocystickom ochorení prsníka a vaječníkov. Antiproliferatívne účinky organicky viazaného jódu obmedzujú nadmerné delenie buniek pri vytváraní cýst. Omega-3 mastné kyseliny pôsobia synergicky, protizápalovo.

Omega-3 HP+I natural

vysoko purifikovaný prírodný rybí olej s organicky viazaným jódom

Ja som ho začala užívať,lebo mi našli na prsníkoch maličké ,neškodné cystičky ojedinele do 5mm,vraj nič vážne na môj vej,ale pre istotu ...a odporúčil mi ho homeopat a má aj iné účinky na podporu štítnej žľazy ,protirakovinové účinky,na imunitu ,syndrom suchého oka ..treba si to nájsť na nete a prečítať 😉

gelinka75
autor
10. mar 2012

@apolenka6 ahojky dakujem a teda ako sa ten pripravok vola? nejak som nepochopila z tvojho prispevku, mozno by mi to pomohlo, o tom jode som citala, ze to je tiez dobre

apolenka6
10. mar 2012

@gelinka75 http://nevena-shop.webnode.sk/products/omega-3-...

som ti to našla a môžeš si nájs aj iné stránky možno nájdeš aj lacnejšie mne ho predal homeopat a ked ho doužívam kúpim si ho znovu 🙂 verím,že som ti pomohla a že ti to pomôže a aj druhým dievčatám, ktoré majú takéto problémy
zo začiatku mi nechutil,ale si naň zvykneš a ked si budeš myslieť aký je zdravý ,ja ho pijem 1čaj.lyž. pri raňajkách medzi jedlom

latvia
10. mar 2012

@gelinka75 pomohlo

karmelka77
10. mar 2012

@gelinka75 mne sa tvorili od 19 tich rokov, stale stale...absolvovala som kooopu injekcii na rozpustenie brala som aj tabletky Indonal tie su tiez na to, ale na mna to malo opacny ucinok:((( tiez ma posielali na laparoskopiu ale ta ten problem aj tak nevyriesi, jedine tak aktualnu cystu. Vyhodou laparoskopie ale je ze vtedy je najlepsie po operacii otehotniet, je tam najvacsia sanca otehotniet...ja som sa na to vtedy nedala a povedala som si ze skusim otehotniet ze potom uvidime...podarilo sa a od porodu sa mi cysty uz netvoria co je maly zazrak kedze som ich uz povazovala za svoje "kamosky"🙂))

gelinka75
autor
10. mar 2012

@jania023 @latvia @janadl @apolenka6 @karmelka77 dakujem dievcata za pomoc 😉 objednala som si indonal na skusku a este som si kupila dnes pripravok z morskych rias s jodom, keby nepomohlo tak este skusim potom to co radi apolenka, snad nieco zaberie 😎

kacenkaharris
15. máj 2012

@apolenka6 Dievcence, tak uz som z toho jelen. Takze proti cystam sa da bojovat uzivanim jodu a omega-3 kyselin? 😅

gelinka75
autor
15. máj 2012

@kacenkaharris no da, mne bolo z jodu zle, je mi zle aj z antiky, ale hlavne, ze potvora zmizla, uvidime dokedy 😉

apolenka6
15. máj 2012

@kacenkaharris mne to odporučil homeopat a asi si si už prečítala o rybacom oleji 😉

kacenkaharris
16. máj 2012

@apolenka6 A ten rybaci olej sa uziva len kvoli obsahu omega 3 alebo obsahuje este nieco ine, specialne? Ja som totiz vegetarian a omega 3 konzumujem len rastlinneho povodu...

1400748
27. feb 2015

Ahoj žienky .Mam cistu na vaječníku beriem wobenzim že vraj mi to ma potom samo prasknúť, ma stým niekto skúsenosť pomohlo? Srdečne ďakujem .

julka639
4. feb 2016

Kocky pomozte mi citim velku bolest vlavom podbrusku je to cista zobrala som numisal gynek mi to predpisala

simonnka2014
4. feb 2016

@julka639 a nepomohlo?

sya
25. apr 2019

@janadl tu tekutinu som mala tiez a gynekolog tvrdil ze to moze byt z ovulacie aj vam nieco robili ked praskla a mali ste tekutinu?vdaka za odpoved

katy0210
20. nov 2023

@jania023
@apolenka6
@jania023 .aké lieky predpíše gyndos? Bola by som vďačná za každé info ..keďže moja gynekologická mi navrhla kôli cyste na vajecniku len laparoskopiu a vybrať vajecnik

katy0210
20. nov 2023

@gelinka75
@gelinka75 ako ste nakoniec dopadli?s tou cystou??

jania023
20. nov 2023

@katy0210 treba pockat, cysta sa moze sama vstrebat. Kazdy gyndos sa zenie do operacie ved biznis ale vecsina cyst same zaniknu v dalsiom cykle