Čo pomôže na bolesť zuba?

lienka175
10. júl 2021

Kočky, prosím o radu, čo zaberá na bolesť zuba. Včera som bola na pohotovosti s boľavým zubom, vyvŕtala mi ho, vybrala hnis a zatvorila niečím liečivým. Prišla ale taká bolesť, že som doma revala, bolo mi až na odpadnutie, tak ma manžel znovu odviezol na pohotovosť... tam mi ten zub otvorili, že aby vyšiel ten tlak zo zápalu a dali mi antibiotiká... ako ale prestala účinkovať injekcia, zase to bolí, za noc som si dala 3 paraleny a 2 brufeny a nič nezaberá... nič iné doma nemám, tak mi prosím poraďte, čo si ísť kúpiť do lekárne, niečo silnejšie. Bolí ma zub, kosť aj líce a ďasno, kde mi včera pichli 4 injekcie na umŕtvenie.

bara_borka
10. júl 2021

@lienka175 zubar

lienka175
autor
10. júl 2021

@bara_borka veď píšem, že som tam bola včera 2krát... už mi s tým nemajú čo urobiť, musí sa vyliečiť zápal

desore
10. júl 2021

@bara_borka Zubar urobil, to co mal.
Novalgin-ale ten je preskribcne obmedzeny.

lienka175
autor
10. júl 2021

@desore čo znamená "preskribčne"?

akvi
10. júl 2021

@lienka175 mne na zub pomohla klincekova esencia. Ak uz teda len pretrpieť potrebujes, ak zubar spravil všetko, co mal, tak vyskusaj. Normalne na prst nakvapkaj a potri dasno.

vargatomas1
10. júl 2021

mne na zapal pomohol tea tree, propolis a paradontax ustna voda

kamajka
10. júl 2021

@lienka175 mne naposledy zabrali novalgin injekcie. Iné sa nedá asi robiť len vydržať, pokiaľ prístup k injekciám nemáš. Ja si viem pichnúť sama, ale tiež som ich musela brať tri dni kým prešlo. Dobrý od bolesti je ešte Nalgesin, alebo Nimesil. Ale ten je iba na predpis.

bara_borka
10. júl 2021

@vargatomas1 propolisom krásne naleptas ďasno... To sú nápady....

bara_borka
10. júl 2021

@lienka175 takto zub po otvorení nesmie bolieť. Aby nestačili také pálky analgetik za noc, ktorými v tomto tempe akurát odpális pečeň a obličky. Ak zub neznáša uzáver, neznáša otvorenie, buď treba opakovane precistit koreňove kanaliky alebo bohužiaľ zub musí von. S tým si doma neporadite....

lienka175
autor
10. júl 2021

@bara_borka keď ja mám pocit, že mňa už ani tak nebolí samotný zub, ako kosť, kde je zápal a musia zabrať antibiotiká... a hlavne vpichy po 4 injekciách ma neskutočne bolia... a tejto bolesti sa potrebujem aspoň na chvíľu zbaviť

jankapepe
10. júl 2021

@bara_borka hlúposť!

vinkel
10. júl 2021

Ja som brala Valetol, ale ten silný malo kto ho znáša.

hrkinita
10. júl 2021

@lienka175 valetol alebo nalgesin S

wawna
10. júl 2021

zubar

34katka34
10. júl 2021

@bara_borka
Používam propilis a ešte som ďasno nikdy nepoleptala...

ivanka12311
10. júl 2021

Katalgen tabletky, vyplachovat corsodylom alebo lacalutom, natierať kamistad lidokain.. prejde mala som.nedavno niečo podobné

catherinah
10. júl 2021

Najlepsi je Flector alebo Algifen kvapky, ale zial je na predpis. Skus sa spytat znamych, ci nemaju doma zvysne. Mne voľnopredajné nezabralo nic.

veronice
10. júl 2021

Vytrhnut 🙈 ale chapem tvoje trapenie... Ja som mala mordy s osmickou. Mne naviac zaberal na lokalne umrtvenie kamistad gel. Malej som davala detsku verziu ked jej isli zubky. Lokalne umrtvi, je to hotovy zazrak🙏 urcite vyskusaj, no a hned ako sa bude dat tak bez svojmu zubarovi. Drz sa 🍀

janka1011
10. júl 2021

@lienka175 jednoznačne Nalgesin

lienka175
autor
10. júl 2021

tak som bola znovu na pohotovosti a tam mi predpísali Aulin prášok... a ten teda zabral do pár minút

desore
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
akirlu
12. júl 2021

Niekedy treba najst len toho spravneho zubara. Ja som bola s brutalne bolavym zubom mudrosti v priebehu dvoch tyzdnov u piatich zubarov a az ten piaty mi pomohol. Poradila mi ho kamoska, ktora pozna vdaka svojej praci asi vsetkych zubarov v nasom meste.

janka1011
13. júl 2021

@akirlu presne tak! Len kde toho spravneho najsť keď ani nechcú brať? Každý hneď odbije že majú veľa svojich pacientov.

1mata
13. júl 2021

@lienka175 flector, predpisuju ho aj zubari

akirlu
13. júl 2021

@janka1011 pokial si z Popradu, tak Ti poradim, inak netusim 😔. Mozes sa spytat tuto na MK, ci niekto nepozna dobreho zubara v Tvojom okoli.

gvenduska
16. júl 2021

@lienka175 jedine zubár a sa sťažovať
Ja som to mala a týždeň som chodila k zubárovi
Vyvŕtal zablomboval,obden vyvŕtal aby hnis vytiekol ten nevytiekli ale tvoril sa na podnebi nakoniec rozrezal podnebie a až vtedy ustúpila bolesť a už bol pokoj