Čo pomôže na bolesť medzi lopatkami?

llenka014
4. jún 2021

Neviete poradiť niečo na bolesť medzi lopatkami? Cítim tšm stuhnuté ak dam hlavu dopredu ťahá má to tam

uriva
4. jún 2021

Mne na toto pomohlo v masážnom salóne bankovanie - na skoro 3/4 roka pokoj.

llenka014
autor
4. jún 2021

@uriva fakt? V stredu idem na masáž tak si dam bankovanie ešte som na tom nebola

nelinka888
4. jún 2021

Ak mas sedave zamestnanie je to bezn, treba sa poadit s fyzioterapeutom na vhodne cviky aby sa to nezhorsilo. Maser odstrani dosledok, ale nie pricinu 🙂

uriva
4. jún 2021

@llenka014 Bolo to super, len máš potom nejaký týždeň "fľakatý" chrbát, takže na holý chrbát alebo tričká s výstrihom na chrbte to chvíľku nebude. Ale tá úľava za to stála.

llenka014
autor
4. jún 2021

@uriva joj to mi vôbec nevadí len nech uľaví od bolesti lebo to je hrozné ako má tam boli úplne cítim stuhnuté svalstvo

llenka014
autor
4. jún 2021

@nelinka888 áno chodila som na rehabilitácie ale bolesť sa opat vrátila napriek cvičeniu :/ preto už neviem čo z tým a dosť to boli ako stuhnuté slebo pricvsknute niečo no neviem

lucka_ke
4. jún 2021

mne pomôžu len protizápalové lieky a kľud, nič ťažké nedvíhať, prípadne ešte zmeň matrac v posteli a vankúš

llenka014
autor
4. jún 2021

@lucka_ke už mám ortopedicky aj vankúš od fyzio

nelinka888
4. jún 2021

@llenka014 neskusala si cvicit sm system? su to jednoduche ale ucinne cviky

llenka014
autor
4. jún 2021

@nelinka888 skúšala cez YouTube ale neviem nejak nepomohlo ono to boli ako stuhnuté svalstvo ale či to je to neviem :/

lucka_ke
4. jún 2021

u mňa to bolo z vyskočeného stavca, neurológ mi tam zatlačil a ono to normálne skočilo späť, bolesť hneď o polovicu menšia, potom lieky... ale ozaj len cvičenie pomôže, aby to svalstvo okolo udržalo chrbticu, bolesť to bola strašná a už som to mala 3x

llenka014
autor
4. jún 2021

@lucka_ke uff no ja neviem čo to môže byt keď sa nárovnam pri cvičení vždy praskne tsm niečo

matka1961
4. jún 2021

@llenka014 prosím neodfotis mi vankúš? Alebo ktorý to je:( ? Mám ten istý problem

llenka014
autor
4. jún 2021

@matka1961 áno večer odfotím a poslem ti do správy, lebo som v praci 🙂

gubiko
4. jún 2021

mne tiež cvičenie, keď je zle protizápalové lieky, konopné hrejivé mazanie, ohrevná poduška. keď je najhoršie dorsiflex.
ináč pilates a cielené cviky na tú oblasť priebežne pomáhajú. aj ráno, keď si ju popreťahujem. ale teda cviky mi kontrolovala fyzio, aj pilates už cvičím správne.
a ešte predýchavacie cvičenia. dýcham si do tej časti tela. tým sa to tiež naťahuje.
a ešte si sledujem stres, ak sa dá. keď dvíham ťažké, tak sa to z minúty na minútu veľmi zhorší, čiže aj toto vynechať úplne a nedvíhať vôbec nič ťažké.

nina19833
4. jún 2021

Pomohlo mi len pravidelne cvicenie nič iné

llenka014
autor
4. jún 2021

@nina19833 to robim aj ja ale každé ráno je bolesť taká istá cez deň už trocha úľavy

matka1961
4. jún 2021

@llenka014 ďakujem ❤️