Čo pomôže na akné?

kiki122
19. máj 2021

Dobrý deň, chcem sa spýtať ci niekto nevie poradiť nejaké kozmetické prostriedky na akné alebo nejaké typy a rady. Mám 17rokov. Pleť mám zmiešanú/mastnú. Na lícach sa mi robia zápalové bolave vyrážky a na čele je to lepšie, aj ked aj tam sa urobia niekedy tie veľke zápalové. Stravujem sa zdravo. Nejem pečivá jediné pečivo co jem je slatinsky chlieb. Nejem vôbec vela sladkostí. Čokoláda tiež nie. Rozmýšľala som ci to nemôže byť aj kvôli tomu ze jem vela mliečnych vyrobkov 😕 Je to naozaj zlé na psychiku. A niekedy to mám aj horšie. Najhoršie je ze po niektorých vyrážkach mi ostanú uz aj jazvy( aj keď nevytlacam). Rozmýšľala som už aj o antikoncepcii aj ked som proti tomu. Alebo o kožnej lekárke. Ďakujem za rady

kkovacovak
19. máj 2021

@kiki122 určite kožnej lekárke. Tým nič nestratíš. Tu ti každý poradí milión vecí ale nie všetko môže fungovať na každého. Dôležité je čistenie ráno a večer. Nie mydlom ale šetrným čističom. Používať každý deň nový uteráčik na tvár, nechytať si tvár, nepoužívať peeling ani alkoholové výrobky na tvár. Na noc môžeš dať hydratačnejší krém. To že máš mastnú pleť môže znamenať že je dehydrovaná a bráni sa proti tomu.

kiki122
autor
19. máj 2021

Ešte dodám, že pleť si čistím ráno aj večer. Používam makeup. A používam na tie vyrážky aj klasický decký púder to mi trocha pomáha. A vždy ked si umyjem pleť, neutieram do uteráku ale do servítiek

miriam_s
19. máj 2021

@kiki122 mne na takéto veľmi pomohol retinal od Geek and Gorgeous ale pozor, treba aj SPF , s tými škvrnami po akné je to aj tak nutné aby sa zahojili, pomáha na nich aj kyselina glykolová večer 2x do týždňa

felicita027
19. máj 2021

určite navštíviť dermatológa na instagrame je jedna super kožná doktorka simona_derm kde určite nájdeš nejakú inšpiráciu ale treba zájsť aj za "naozajstným" dermatológom príčin na akné môže byť niekoľko napr. hormóny, potravinové intolerancie, psychika, alergia na kozmetiku, ktorú používaš na pleť v tejto dobe ro môže byť aj z nosenia rúška/respirátora... a aj na každú pleť funguje niečo iné nikto ti tu nedá presný zoznam produktov čo ti pomôže treba skúšať a uvidíš čo a ako ti sadne. Mne na zlepšenie pleti napríklad pomohli veľmi prírodné produkty ale oni majú viac alergénov ako chemické tak nie každému sadnú. Miesto makeupu by som možno na tvojom mieste skúsila akcecolor - dá sa zohnať v každej lekárni a je šetrnejší k problematickej pleti a aj ju lieči.

kkovacovak
19. máj 2021

@felicita027
@kiki122 ešte pridávam na insta účet kožnej lekárky: karolina.baumgartner

monka105
19. máj 2021

Píšem to už do x-tej diskusie, ale rada Effaclar od La Roche Possay. Čistiaci gél, na deň je krém so SPF, ktorý redukuje aj fľaky a jazvy po akné, na noc exfoliačné sérum. Skvelá vec! Plus mám sonickú čistiacu kefku, na ktorú pri čistení pleti nedám dopustiť!

katarinka2290
19. máj 2021

@kiki122 skuste si kupit v lekarni tabletky b12,su volne predajne,tie mi pomahali
Ked som ako 11r zacala chodit ku koznej tak ta mi dala vzdy nejake vysusujuce drahe masticky,biodermu ale casom sa akne vratilo.
Zapalene akne si skuste vecer natierat cajovnikovym olejom alebo zinkovou mastou su protizapalove. Skuste sa objednat na vycistenie pleti ku kozmeticke,ale to tiez treba pravidelne kym sa da plet dokopy

brana512
19. máj 2021

Mnd pomohlo la roche posay effaclar duo a super vec je sj sonicka kefa a este netreba zabudat na mobil, ked sa priklada k tvari treba ho tiez poutierat vydezinfikovat

jana7843k
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
domiklik
20. máj 2021

@kiki122 čistiť, exfoliovat hydratovat 😉 čistiť ráno večer, ráno jemný nepenivy gél (napr cerave), večer dvojfazove odličenie, 1 fáza nekomedogenny olej (z dm 2 eura stojí, alebo niečo z kórejskej kozmetiky) naniesť na tvár vmasírovať, chvíľu nechať pôsobiť nech sa make up rozpustí a potom vyčistiť nepenivym gélom, ja používam pri odličeni len teplú vodu, ruky a jemný uteracik vyhradeny špeciálne na tvár, žiadne stetinove mechanické kefy, keď tak jemne silikónové, vybracne... Exfoliacia - kyselina azelaova alebo skinoren, predpisuje to kožný, neviem ci je to volnopredajny liek ale v slabších koncentráciach kúpiš aj na the ordinary alebo nejaké iné aha kyseliny (mliečna, glykolova, mandľova...) 2-3 krát týždenne, a potom poriadna dávka hydratácie - bud niečo s kyselinou hyaluronovou, najlepšie niečo s viacerými druhmi HA, pripadne peptidove sérum, sipkovy olej... Krém ráno niečo s spf a večer niečo ukludnujuce, napr cica krém, alebo krém s obsahom centella asiatica... Inak, často meniť obličku na vankúš, dezinfikovat display na telefóne, nechytat si tvár... Urcite chod ku kožnému, lebo pokiaľ máš akné len v určitej časti tváre tak to môže byť nejaký vnútorný problém, baktéria alebo intolerancia... Pokiaľ preferujes kozmetiku z lekárne, tak si vyberaj rady na citlivú pleť nie na problematickú, aknoznu a mastnú pleť... Čítaj zloženie a zamerajú sa na účinné látky... Veľa šťastia v liečbe 😉

michaelka_
21. máj 2021

Exfoliačný prostriedok. Ja používam Revolution Skin Care Blemish. Uvoľňuje póry.

denise99
21. máj 2021

Dlhé roky som sa trápila od puberty stále s akné... Ani kožná na dlho nepomohla.
Mne veľmi pomohlo na lačno užívanie jablčného octu s vodou - jednen pohár ráno, pitie pleťového čaju - zoženieš v bylinkárni (napíš, pošlem do správy foto), užívanie Zinkorotu a samozrejme pravidelná starostlivosť o pleť zvonka tam musí byť bez nej to nepôjde 🙂 Ja používam toto na čistenie https://makeup.sk/product/35279/?gclid=Cj0KCQjw..., dlhé roky som používala Biodermu a La Roche Posay,ale pleť si robila čo chcela. Odporúčam, použiť aj na iné partie ako chrbát atď., kde máš akné.
Masku si robím doma z kurkumy, mám aj rosaceu a pleť vždy upokojí.
Ale mám aj od kožnej krém na akné (Duac Gel) je v záruke, ak chceš darujem, nepoužívam.
Celkovo ak máš akékoľvek otázky, napíš, poradím aj viac 🙂 na instagrame kukni aj profil simona_derm - pani doktorka má aj blog s veľmi dobrými príspevkami.

76california
21. máj 2021

Skusila si vylucit uplne mliecne vyrobky?
Akne je vzdy z vnutra tela...🥑

jana7843k
22. máj 2021

@kiki122 môže byť aj celkový problém s trávením. Určite vyraď kravské mliečne výrobky. za mňa by som ti odporučila kozie kolostrum colostrino na harmonizáciu trávenia. Ide o probiotikum, ktoré dokáže zlepšiť trávenie a nepriamo pomôcť aj s takýmito vecami.

liusa82
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
liusa82
22. máj 2021

Nečítala som celú diskusiu možno to tu aj niekde je ale dobrý aspoň lokálne ak sa ti tvorí vyrážka je od baley tento gél.Hned jak sa ti tvorí na noc trošku pomazať až do zmiznutia ale len pred spaním lebo dosťvysušuje.Minimálne to zabráni tomu aby sa ti neurobil taký velký pupák čo necháva jazvu.Ja to používam na tie velké čo sa robia na krámy a dosť rýchlo to zahojí.A ale inak na kožné

zitulina
22. máj 2021

To isté má aj moja dcérka,kožná nepomohla,mala to ešte horšie. Začala používať od FOREVER- krém a šprej a má to teraz pekné. Tak isto aj krsný syn. Tiež mal až fialové tie vyrážky. U nás FOREVER je TOP.

evina0
22. máj 2021

Ahoj. Pracujem s prirodnymi bylinnymi produktami. Maju skvelu radu na akne. Ak chces napis mi ukazem aj skusenosti.