Čo pomáha pri zápale močového mechúra ?

lauraaa1
10. dec 2019

Ahojte, potrebovala by som radu. Čo pomáha pri zápale močového mechúra? Už niekoľko dní mám bolesti a často chodím močiť. Skúšala som brusnice, ale nepomohli.

mogaa
10. dec 2019

@lauraaa1 ak je už rozvinutý zápal - jedine ATB, ráno lekár + zober si ranný moč do skúmavky

nikpa
10. dec 2019

@lauraaa1 k lekarovi pre ATB lebo si môžeš privodiť ďalšie komplikacie

mogaa
10. dec 2019

@lauraaa1 a skús kapucínku a veľa veľa piť(voda a urologický čaj).....ale ak je tam už rozvinutý zápal tak choď k doktorka pre ATB, lebo to budeš mať chronické, potrebuješ to poriadne preliečiť....kapucínka a brusnice + urologický čaj môžu pomôcž ale hlavne v začiatku, naozaj ak je tam už silný zápal tak len ATB

amelia000
10. dec 2019

@lauraaa1 urologicky caj, brusnicove tablety alebo sirup a len preplachovat oblicky s moc. Cestami..ak uz nepomoze toto tak smer doktor

mmoonna
10. dec 2019

Ak ti nepomohli ani brusnice, tak by si naozaj mala ísť k lekárovi, lebo si privodíš ďalšie problémy. Napr. ti to vystúpi na obličky, alebo budeš mať chronický zápal.

emma_932
10. dec 2019

antibiotika. ked mas zapal, tak brusnice a spol. uz nezaberu. tie potom mozes preventivne.

lauritkatesty
10. dec 2019

Ak je to uplny zaciatok,tak 5 dnove tablety uroval akut. Caj urosept. Vela pit.bakteria sa musi vyplavit
Ak do 3och dni nezaberie,uz len lekar a atb.Kedze to uz mas ale dlhsie, asi by bolo lepsie ,keby si uz isla k lekarovi.

deean
11. dec 2019

@mogaa presne toto som uzivala aj ja, kym som isla k Dr. (chytilo ma to cez vikend), a potom ako doplnkovu liecbu. Co mi ale zabralo boli jednodavkove atb Monural - su vyslovene na toto.

ludmilka2407
11. dec 2019

Ak je zapal tak atb, mne zabrali az druhe. Samozrejme urologicky caj a na doliecenie som si davala este kapucinku

asod
15. sep 2023

@lauraaa1 Brusnice mozno preventivne. Daj si vysetrit moc na kultivaciu a citlivost na antibiotika. Podla toho lekar predpise antibiotikum.