Čo pomáha na vysoký pulz?

llenka014
31. mar 2021

Čo pomáha na vysssi pulz 100 a viac mám na oximetry 😐

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
llenka014
autor
31. mar 2021

@viestta EKG mám robené a všetko ok :/ preto som zufala

siska53
31. mar 2021

@llenka014 mas to stale? Mala si holter? Moze to mat x pricin..aj HIT napr., Pripadne stresy...

llenka014
autor
31. mar 2021

@siska53 holter som nemala, terat mám covid ešte ale áno zvyknem to občas mat no som dosť chudá 45 kg štítna žľaza ok ale mám úzkosti občasne stavy paniky nepokoja

nevenka
31. mar 2021

A kedy mas ten pulz vysoky? V klude? Ked mas robene EKG, tak chodis na kardiplogiu, tlak mas ok? Beries nejake lieky? Ja mam napriklad vysoky pulz a tlak z hyperfunkcie stitnej zlazy a kym sa neukludni, nebude ani pulz ok. Na vysoky pulz a tlak sa zvacsa predpisuju beta blokatory, vasocardjn, concor atd...ale to ma riesit internista, kardiolog. PS: Aj stres zvysuje pulz.

llenka014
autor
31. mar 2021

@nevenka všeobecná mi robila EKG a áno tlak mám ok len ten pulz vyšší v klude ale keď mám stav úzkosti je vyšší keď som kludna mám tak 90+-

patus_2
31. mar 2021

Mám to podobné aj s váhou aj s pulzom. Ak máš pulz vysoký aktuálne, tak si daj magnézium, vyloz si nohy, zavri oči, proste relaxuj. Mne pomáha predstaviť si nejaké miesto kde by som chcela byť. Po pár minútach pulz klesne. Avšak musíš pátrať po príčinách, ak sú vyšetrenia v poriadku, tak to môže byť aj zo stresu. Aj z takého podvedomeho stresu, ktorý si neuvedomujeme alebo nechceme uvedomovať. Prajem skoré nájdenie príčiny a veľa zdravia 😊

llenka014
autor
31. mar 2021

@patus_2 áno chcem ísť na vyšetrenie ku kardiológovi ešte nech viem príčinu

katina02
31. mar 2021

Tak teraz to môže byť podľa mňa kľudne spôsobené aj tým, že si chorá takže by som sa ešte neplašila. K tomu kardiológovi ale isto treba ísť, nech teda skúsia ešte popátrať čo by to mohlo byť ale teraz je asi ťažko len tak povedať z čoho, lebo tých príčin môže byť fakt milión. Skús si dať do magnézium ako písala patus a nestresovať sa hlavne

llenka014
autor
31. mar 2021

@katina02 áno beriem už magne b6 ale umna je najhoršie to že mám ako keby úzkosti vnútorne strach :/ keďže EKG bolo ok tak neviem som zmatena

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
llenka014
autor
31. mar 2021

@viestta áno tiež si myslím mne to terat počas kovidu takto vyvrcholilo , meriam si len s oxineteom neviem či sa dá nato spoľahnúť stal len pár €

janai1
31. mar 2021

@llenka014 ja mam v kľude pulz 100-120 🤷‍♀️ tlak v norme... Chodím síce len na onko ale tak on ma posiela kade tade keď sa mu niečo nezdá a toto vôbec nerieši 🤔 pri cvičení pulz 160-180 😅

llenka014
autor
31. mar 2021

@janai1 nechápem z čoho môže byt tak vysoký no mna to dosť vylákalo je pravda že to meriam cez oximeter za pár€ ale tak mal by merať správne si myslím

opica_skorica
31. mar 2021

@llenka014 a tlak mas aky? Tiez vysoky? Ci nizky?

opica_skorica
31. mar 2021

@janai1 tak jasne, ze riesia vaznejsie veci, ale i pulz je vazna vec.
V klude by mal byt 50-60, ked mas v klude okolo 100 to neni normalne,.... treba ruesit.

llenka014
autor
31. mar 2021

@opica_skorica viem no mám aj covid teraz :/

llenka014
autor
31. mar 2021

@opica_skorica v norme

nevenka
31. mar 2021

@llenka014 najlepsie si kupit riadny tlakomer a merat pravidelne. Urcite kardiologa treba. Ja mam ekg tiez ok, aj echo srdca a nakoniec sa zistilo, ze to mam zo stitnej, znova sa mi spustila hypertyreoza, 5 rokov som mala klud. Mne to spustil porod. Moze to byt aj nasledok ochorenia, vycerpanim organizmu. Este by som si dala aspon b-komplex okrem magnezia a vela bananov kvoli drasliku.

opica_skorica
31. mar 2021

@llenka014 tak skus sa poradit u kardiologicky, ked sa vystrabis z covidu, ze ci by ti pomohol napr. Egilok.

llenka014
autor
31. mar 2021

@nevenka áno na tlakomwri mi ukazovalo vždy ok :/

siska53
31. mar 2021

@llenka014 to moze byt potom aj z toho, z tych uzkosti a paniky... Skus magnezko, ak neberies, si davat. Lebo..ak to nemavas stale, tak ti liecbu skor nedaju ako daju.. zas na druhej strane..ak sa to da aj inak vyriesit, naco lieky..

llenka014
autor
31. mar 2021

@siska53 Beriem magne b6 už tak som zvedavá

majamat
31. mar 2021

@llenka014 pri uzkosti moze byt vyssi pulz. uzkost je porovnatelna s fyzickou namahou.

pulz nie je nieco konstatne. pulz kolise prave v zavislosti od fyzickej namahy, fyzickeho a aj psychickeho stavu. cize pri namahe stupa, v klude klesa. ak trpime ochorenim, sme vycerpani, tak opat moze stupat. ak mame napr, aj uzkost, opat moze stupat.

pulz sa ma vzdy merat v klude a to tak, ze by sme mali byt v klude aspo 10-15min a to uplne bez pohybu. castou chybou je, ze sa za pohyb nepovazuje aj zmena polohy, napr. ked niekto lezi a posadi sa. prave toto je nahly pohyb, ktory moze sposobit nahlu zmenu tlaku a pulzu.

llenka014
autor
31. mar 2021

@majamat áno to viem teraz som si merala na oximetry a zas 97-98-99 pulz neviem či mám zlý oximeter slebo fakt mám taký pulz

lalenka33
31. mar 2021

Oximeter je primárne určený na meranie okysličenia a nie pulzu čiže meraj klasickým tlakomerom.Až máš vnútorný nepokoj, ataky strachu, panickú poruchu aj to sú príčiny vysokeho pulzu, väčšinou po užití liekov typu Lexaurin, Neurol tep klesne.Keď máš EKG v poriadku, tak skôr to bude zo psychiky ako zo srdca.

llenka014
autor
31. mar 2021

@lalenka33 táto správa má trocha ukludnila ja tiež si myslím že ten oximeter na prst za pár€ neni presný keďže na tlakoneri som to mala väčšinou ok ... áno stres panika hra umna veľkú rolu ale už to riešim tiež

lalenka33
31. mar 2021

@llenka014 ja mám tiež vysoký tep, ale mne hneď EKG ukázalo,kde je problém.Síce beriem lieky, ale keď som v strese,nervozna, tak ten tep vyskočí.Po Helexe pekne klesne.Čiže skús riešiť aj túto stránku.Ako farm.laborantka ti radím nemerat pulz oximetrom,ale normálnym tlakomerom na pažu, ani tie na zápästie nemerajú presne.Oximeter na prste už vôbec nie.Riaď sa tým, čo ti ukáže tlakometer.Tieto lacne oximetre ti pulz kvalitne neodmeraju.

llenka014
autor
31. mar 2021

@lalenka33 ďakujem za radu som kludnejsia aj som si myslela že nemôžem za pár € chcieť zázraky :/ tlakomer skúsim zajtra

kisskiss
31. mar 2021

@llenka014 tiež som mala pri covide vyšší pulz, síce som ho nemerala žiadnym prístrojom, ale teda cítila som to búšenie srdca aj rýchlo "bijúce" tepny aj v úplnom pokoji a pri ležaní. Po chorobe to postupne prešlo spolu s ostatnými príznakmi. Ale vie to veru vystrašiť..