Čo pomáha na rýchlejšie zotavenie po sekcii?

katinka833
23. aug 2024

Ahojte mamicky, chcem sa opytat mate nejake rady co pomaha na rachlejsie zotavenie po cisarskom? Jedna mamicka mi raz hovorila, ze jej vraj pomohlo ked sa napila z koly a z kavy ze sa rychlejsie zotavilo telo,tlak. 2.9. Ma caka planovany cisarsky prvy krat budem na polovicnej anesteze neviem co mam cakat ako telo reaguje . Prvy cisar som mala celkovu to uz viem ako prebieha zotavenie organizmu ale tu polovicnu neviem posudit . Dakujem za kazdu radu 🫶

really8
23. aug 2024

@katinka833 veris ze kola s kavou pomaha zotavovaniu? Hmm a hamburger s cokoladou?

lelelienka
23. aug 2024

@really8 aj psychika lieci, ak sa trebars tesila cele tehotenstvo na take nieco, pokojne ju to moze dostatocne vzpruzit 😁 ja s tehu cukrovkou som zazila priam raj ked som si dala par tyzdnov po porode kremese 😁 inak je to samozrejme blbost, ale subjektivne to moze mat taketo pozitivne vplyvy cize by som sa az tak nesmiala

Ja by som ale povedala, ze najlepsie “lieci” pohlad na babatko 😉 a ked zacne plakat a ides krmit, hned zabudnes ze ta nieco boli, lebo babo ta potrebuje. Teda aspon u mna to tak bolo a dokazala som fungovat hned.

really8
23. aug 2024

@lelelienka ved kola s kavou nie su zakazane. Ako moze takej kravine niekto verit?

levantinka
23. aug 2024

Lipozomalny glutation, ale to si zisti ci mozes ak budes kojit.

anavixy
23. aug 2024

Cola a kava vraj pomahaju pri bolesti hlavy (kofein). Bolest hlavy ale nie je nic, co by si mala ocakavat. Postpunkcna bolest hlavy je vynimocny stav, ktory vznika po prilis hlbokom zavedeni ihly, zhorsuje sa pri vertikalizacii a riesi sa krvnou zatkou, trva niekolko dni a tam myslim ani cola nepomoze. Neboj sa vypytat si lieky od bolesti hocikedy ich budes potrebovat.
Zaklad je vstavat vzdy cez bok. Nemozes sa posadit cez priame brusne svaly, takze pokial nevies, ako sa vstsva cez bok, najdi si na yt video.
Druha dolezita vec je nelezat ako ochrnuta. Ty sa po sekcii mozes hybat v posteli, mozes hybat nohami (ked ich zacnes citit), mozes hybat rukami, mozes sa otocit na chvilu na bok, mozes pusuvat zadok na obe strany, mozes dvihat hlavu (nenechaj sa zblbnut nikym, kto ti bude hovorit, ze nemozes, lebo ta zacne boliet hlava - nie, hlava ta bud boli zo zle pichnuteho spinalu a pri dvihani sa bolest zhorsi, alebo ta hlava neboli a moze sa na hlavu aj postavit). Je treba sa rozchodit, nepretazovat sa, ale ani nelezat cely den a nelutovat sa, babatko ta potrebuje. V zotavovani nie su v podstate ziadne zasadne rozdiely… 🍀

beata_k
23. aug 2024

@katinka833 Ak ta bude boliet hlava, tak kava a cola na to skutocne pomozu. Inak ti daju lieky. Na zotavenie organizmu to nema ziaden vplyv.

andovka007
23. aug 2024

@katinka833 pri spinale sa naozaj odporúča mať po ruke aj trocha koly...inak je to individuálne...treba veľa piť..budeš dlho ležať...a keď ta postavia tak čo najskôr to rozchodiť...druhý krát som skúsila na ranu striekat cicatridina sprej a s jazvou som nemala.ziadny problém.drzim 🤞

katinka833
autor
23. aug 2024

Dakujem kazdej za radu ❤️
Really8 - prvu sekciu som mala celkovu pretoze to bola akutna sekcia kde mi zomrela dcera cize zotavenie bolo dlhsie (2 mesiace) . Rodila som skor 7mesiac nedosli sme do 9 mesiaca takze brusko malo este hrube steny… Teraz som v 9 kde uz to je tensie…samozrejme , ze mam obavy neviem co mam cakat po polovicnej narkoze . Po celkovej viem ako sa citi clovek a ako to organizmus zvlada co mu pomoze. Rana viem ako boli no, skor som myslela to co pisali mamicky nizsie opisanie ako sa citi zena po polovicnej anestezii… srdecne dakujem za pozitivne odpovede ❤️❤️

lenuska9999
23. aug 2024

@katinka833 treba to podla mna cim skor rozchodit a neostat lezat. Mala som 2 sekcie a toto mi pomohlo. Oproti inym mamickam , co ostali lezat a len aukali, som bola ovela rychlejsie fit.

snowflakenel
23. aug 2024

Kola.vraj,ano,,vraj na bolest hlavy.
Potom len hybat sa a hybat sa.

lneviemmeno
23. aug 2024

Mala som sekciu s epidurálnou anestezou (akútna) a hlava ma v pôrodnici vôbec nebolela, az po príchode domov a bolela ma hrozne asi mesiac vkuse, nepomáhalo nič :/ inak neviem čo také.. 12h po sekcii prisli fyzio a išli sme chodiť, potom keď som to rozchodila bolo lepšie.

123el123
23. aug 2024

Nevidim rozdiel v tom ci celkova anesteza alebo spinal..mala som oboje a zotavovanie mi prislo rovnake

gionella
23. aug 2024

@katinka833 ja som mala tiez prvu (akutnu, 31tt, celkova narkoza) a druhu (planovana 38tt, spinalna anesteza) a po po prvej som bola ok rychlo, klasika prve postavenia ziadns vyhra, ale ziadne specialne bolesti, no psychicky to je iny pribeh…..
Po druhej ( inak parada ta spinalna) ma strasne strasne boleli rebra na jednej strane (netusim co sa stalo) a tym ze pri tejto som bola
Cievkovana cely den ( pri prvej len pocas operacie) tak potom ma este hadam dva tyzdne bolela kazda potreba- to bolo velmi neprijemne. Takze po druhej fyzicky som si zazila horsie veci, ale mala
Som zdrave babatko takze to bolo co ma potiahlo cez tiw tazke prve dni.

Ked to zhrniem ked sa ma niekto pyta sekcia ci prirodzeny tak jednoznacne sekcia 🙂