Čo pomáha na pásový opar?

kk99
23. okt 2019

Ahojte. Prosím o radu, čo je dobré na bolesť a svrbenie pri pasovom opare. Dr mi dal ATB, ale tá bolesť je hrozna. Ďakujem.

arcticcode
23. okt 2019

@kk99 Ahoj, na 99% nemas atb, ale antivirotika. Pasovy opar je sposobeny virusom, ktory sposobuje kiahne. Ja som ho mal pred troma rokmi. Malicky. Mozno 5x3cm, dokopy asi 30-35 vyraziek, trosku postipkavalo, ale nic strasne. Dedo mal opar pred 5 rokmi vo veku 69 rokov, celu ruku mal posiatu pupakmi a bolesti mal take, ze musel ist na stedry den do nemocnice, aby mu pichli morfium. A kes moj dedo uzije nieco od bolesti, tak to znamena, se to musi kua boliet. 😀

79viktoria79
24. okt 2019

@kk99 a masť ziadnu? ja si davam zovirax duo,alebo herpesin....co mam doma

benit
24. okt 2019

Mne dala voltaren na bolest a puder. Ten voltaren som si davala rano pred robotou a vecer pred spanim. Cez den som si dala ibalgin. Inak bolelo to dlho.

eliska13
24. okt 2019

@arcticcode byva to strasne a dlho bolestive, ale tiez som mala stastie, ze ma chytil malicky a 3 pluzgiere
@kk99 mala som k tomu aj herpesin

kk99
autor
24. okt 2019

@arcticcode prepáč, áno sú to antivirotiká. Ja mám máličko vyraziek ale dr hovoril, že sa to ťahá aj pod kožou, boli ma celý chrbát + brucho. Som na tom asi ako tvoj dedo, bolesť zvyčajne zvládam bez tabletiek, ale toto je otras.

kk99
autor
24. okt 2019

@79viktoria79 masť žiadnu, len tie tabletky. A to priamo na tie pľuzgieriky?

kk99
autor
24. okt 2019

@benit S oparom si chodila do práce? Mne dr zakázal.. A voltaten na celý chrbát môžem natrieť? Či?

angelinja
24. okt 2019

@benit kks nechpaem vysoko siriace sa ako nekto moze s tym ist do prace ked vies co to mas toto je hrozna nezodpovednost..mohla si byt v blizkosti tehotnej napríklad , ludia su totalne nezodpovedni uz

bambi2225
24. okt 2019

@angelinja to nie je o zodpovednosti, ludia proste myslia len na seba a ostatnych ber cert. Smutne fakt.

79viktoria79
24. okt 2019

@kk99 áno,neviem ake to mas veľké,ale priamo na ne,aby sa vysusili,rataj tak týždeň to bude trvat,a este jedna rada,pouzivaj svoj uterak,a umyvat ruky,je to nákazlivé

adalea
24. okt 2019

@kk99 voltaren si nenatieraj!!!! Štípalo by ťa to strašne, mohlo by sa to ešte zhoršiť. Voltaren tabletky! alebo iné tabletky od bolesti. Masť lokálne nejaký zovirax alebo niečo podobné.

kk99
autor
24. okt 2019

@79viktoria79 jasné, hygiena je u nás na prvom mieste. Ďakujem ti.

kk99
autor
24. okt 2019

@adalea Super, ďakujem moc.

brigib
24. okt 2019

ahoj,ja som to mala tiež. Mňe v lekarni vymiešali mastičku a liek farmciclovir,atb v žiadnom prípade to ti na to vôbec nepomôže,iba si zničíš črevá. Ešte som brala milgamu a proti bolesti rôzne analgetiká. Ja som to mala na drieku na pravej stane.Cela pravá strana ma bolela,aj noha aj chodiť ma bolelo. Farmciclovir iba infektolog a dermatolog môže vypísať.

mogaa
24. okt 2019

@kk99 mama ho 2x - je to rarita, ale stáva - prvý krát to mala natierať tekutým púdrom a druhý raz myslím Betadine - inak na potieranie ti poradia ja v lekárni....a kúp si ešte Milgammu - tú je dobré tiež brať aby tie bolesti neostali chronické....

adalea
24. okt 2019

@kk99 niet za čo. Skoré uzdravenie

benit
24. okt 2019

@angelinja moja zlata, moja lekarka mi dala voltaren a pudrr a mozem ist, na to pn nevypisujem. Co som asi mala robit? Mije deti kiahne nedostali ani nikto okolo mna nic nemal. Ver tomu, ze by som radsej bola v tych bolestiach doma.

benit
24. okt 2019

@kk99 nie voltaren tabletky. Pn som.nedostala, ze na to sa nesava, ani ine lieky .

brigib
25. okt 2019

@kk99 zabudla som ti napísať,že mne sa to viackrát opakovalo, pretože som mala veľmi slabú imunitu(to je zriedkavé),po 4 rokoch sa mi to už zlepšilo,mám už kadečo otestované. Jedine čo mi pomohlo najviac bol ten liek farmciclovir

rony7
17. dec 2019

Ahojte, rada by som sa spýtala ak má niektorá z Vás skúsenosť...priateľ má pásový opar, vyrážky sa mu začali objavovať od 6.12 (čiže už je to týždeň a niečo) no stále mu to neprechádza a stále sa nejaké nové vyhadzujú...dostal aj lieky od doktorky aj mastičku no nejako nepomáha..počula som však, že aj v takomto prípade dosť pomáha a môže urýchliť medicínu prírodná medicína, vraj prírodný bio konopný olej alebo olej z čiernej rasce je veľmi dobrý na imunitu, nemá niektorá z Vás skúsenosť? Najprv som mu nasadila ten konopný olej ale ako som si tak čítala na internete, ten olej z čiernej rasce vyzerá byť ešte lepší, tak rozmýšľam že by som mu ho vymenila alebo môže užívať obidva súčasne? Nemá niektorá z Vás skúsenosť, resp.ktorý fakt pomohol ak ho pri tomto užívala? Viem, že to potrebuje čas ale rada by som liečbu urýchlila ak by to šlo, navyše keď o týždeň sú tu Vianoce a rada by som ak by sme mohli byť spolu avšak som tehotná a nerada by som ohrozila dieťa tak neviem čo by bolo najlepšie urobiť ☹ uvítam každú radu, ďakujem!

biela_sova
3. sep 2020

@kk99
@benit
@eliska13
@79viktoria79 Ahojte baby, ako dlho vam ostali po odzneni pluzgierikov silne bolesti? Na stupnici od 1 do 10 ste ich mali ako velke? Dakujem 🙂

benit
3. sep 2020

Ja som sa davala dokopy 10 tyzdnov. Zo zaciatku som zila len na voltarene od bolesti. Potom to ustupovalo. Jazvy ostali.

79viktoria79
3. sep 2020

@biela_sova akoze zostali bolesti,bolest je zo začiatku,ked to svrbi ,to je nenormalne niečo 3-4 dni,ako zacnu schnut uz je lepšie

biela_sova
4. sep 2020

@79viktoria79
Dakuiem, a tie bolesti po opare, ked zmizol, trvali kolko?

lucinka62
3. máj 2022

@kk99 Ahoj mne chytila pásový opar dcéra tesne po tom co dobrala ATB ,vyhodil sa jej na lakti a jej pomohla mastička herpesin 5x za deň natierať poctivo plus som jej dávam vit. B a zinkorot a za tri dni uz ma len chrastičky, a to predtým ani ruku od bolesti nevystrela, este som objednala herpes acut tbl. ale samozrejme mala uz skoro zahojené a tbl. maju prist dnes tak odkladám ak bude mat herpes.

simbatko
3. máj 2022

Mne pomohol sudocrem