Čo pomáha na odvodnenie?

lenculienka
27. sep 2021

Viete poradiť niečo účinné na odvodnenie?

ella_price
27. sep 2021

Ja som skúšala kadečo ale naozaj mi pomohla až forfemina 🙉

zafir01
27. sep 2021

@lenculienka z domácich receptov. Brusnicovy džús, zihlavovy čaj, keď ješ kopec šalátových uhoriek. Čaj z petržlenovej vňate.
Co najmenej soliť. A tiež zvysit vitamín B. Vody piť treba, aj keď chceš odvodnit. Ak nie sú iné komplikácie, tak tie 2 litre určite. Pretože práve nedostatok vody spôsobuje závodnenie.
Ale teda záleží, aj od príčiny zadržiavanie vody v tele

lenculienka
autor
27. sep 2021

@ella_price ta je strašne slabá

lenculienka
autor
27. sep 2021

@zafir01 toto všetko viem aj ja 🙂

ella_price
27. sep 2021

@lenculienka Asi záleží od tela. Naozaj jedine po nej som videla, že mi konečne nepuchnú prsty na rukách a lýtka 😕

zuvelyn
27. sep 2021

Veľa vody piť ;) a úplne ale úplne vylúčiť soľ (ani chlieb a ostatné potraviny kde sa nachádza sol v stopovom množstve). Ja som tak mala nakazanu diétu v prvom tehotenstve lebo som sa strasne zavidnovala, týždeň tejto diety a za týždeň 6kg dole a úplne opadol opuch zo zavodnenenia.

zafir01
27. sep 2021

@lenculienka potom už len na predpis niečo silnejšie. Napr furon.. No tam už je to veľká záťaž na obličky a predpisuje sa pri naozaj zdravotných problémoch so zadrziavanou vodou. Z čoho vyplývajú tvoje problémy. Máš len opuchy končatín, alebo aj tváre...

hederamonstera
27. sep 2021

vylucit zo stravy cukor a rychle sacharidy a znizit prijem soli (uplne ju vylucit urcite nie!), a prekvapivo pit vela vody ;)

janetinka27
27. sep 2021

@lenculienka ahoj, mne na odvodnenie pomaha vela pit. ked som nachladnuta a pijem hektolitre caju, okamzite mi zostihleju ruky a nohy a dam dolu nejake tie kilogramy. najviac sa odvodnim pri urologickom caji.
ked som zdrava, malo pijem a mam nohy ako stlpy.

viestta
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
asia83
27. sep 2021

@lenculienka Forfemina, minimálne soliť. Menej piť. To pomáha mne.

anonym0001
27. sep 2021

@lenculienka cvicenie, vodu treba vypotit.

janisa31
27. sep 2021

veľa piť a žihľavový čaj piť, ale nie stále, to len takú kúru si urobiť, to dosť dobre mne pomáha 🙂