Čo pomáha na herpes?

1. mar 2024

Prosím o vaše rady pretože ja už neviem čo mám robiť. Pravidelne sa mi na perách vyhadzuje herpes. Skúšala som samozrejme herpesin krém, ale aj tak to pár dní trvá a je to nepríjemné. Čo pomohlo vám?

tessa2299
1. mar 2024

Ked uz raz mavas herpesy, tak ich budes mat furt (napr pri oslabenej imunite). Odporucam dobre vitaminy uzivat na podporu imunity.
A uz ked mas herpes, tak potierat bud herpesinom alebo usnym mazom vraj.

stellarstar
1. mar 2024

Otcovi som v CZ kúpila cbd gél na kĺby a on si to s tým natrel a ze mu to pomohlo mne pomáha tea three olej

bela30
1. mar 2024

Velke davky vitaminu B

autor
1. mar 2024

Ďakujem za rady, vyskúšam všetko. Až teda na ten ušný maz ;)

viestta
1. mar 2024

Ja mam skusenost, ze ked natriem Herpesin hned ako zacne herpes "klicit" a zoberiem konsku davku B-komplexu tak nevyrasi na pol ust. B-komplex beriem prvy den 3x 2 tabletky B-komplex forte, potom az kym nezlezie 2x denne jednu

autor
1. mar 2024

Zatiaľ som natrela herpesinom, vzala konsku dávku B, vitamín D a C. Zjedla oreganovy olej a ešte potriem tea tree. A vsetko som zapila L-lisinom.
To že to je imunitou viem, tento týždeň som mala náročný, veľa prace, termíny u doktorov, zle som spala, cvičila som a jednu noc mi bola zima.
A ešte som včera mala orechy a teraz čítam že tie tiež herpes môžu spúšťať.

vakatko
1. mar 2024

Propolis, Zinok, Cesnak ...

623gabulienka
1. mar 2024

Herpesin tabletky, ale su viazane na lekársky predpis

jaass
1. mar 2024

Pravidelne si dávaj céčko vitamín a prestaneš mať herpesy

gondyo
1. mar 2024

Odporúčam oscillococcinum aspoň jednu dávku,na zvýšenie imunity najlepšie, keď ešte niestihol herpes vyskočiť..samozrejme vitamínky jesť..aj oregano je super..ešte dračia krv pekne stiahne herpes

lejllamt
1. mar 2024

Ja to mám často aj zo stresu nie iba zo zle umytého pohára. A teda už to nie je iba štandardný pľuzgier na jednom mieste ale celá horná pera ako keby som si dala vstreknúť botox...Domáce aloe vera pomohlo raz, B-čko mi už nič nerobí a lyzín si dávam tiež už iba zo zvyku, Teatree olej, Teatree s CBD a Kosmín celkom fajn pomoc na doliečenie.... Hrpesin, Zovirax, Acyklovir, Thermalherpes...všetko vyskúšané...pomôže raz a potom už veľmi nie.... pri Termal som mala pocit, že potlačil vznik veľkého oparu ale bolelo ma to stále a trvalo to možno ešte dlhšie ako keby som ho nechala ,,rozvinúť sa'' ale! aktuálne je môj záchranca Oparstop 🍀s hadím jedom...ak sa mi ešte len začína tvoriť úplne ho zastaví a mám pokoj...pre istotu si to natieram tak 2 dni

chanel_c
1. mar 2024

Thermal herpes krem. Je uciny a prirodny, nema v sebe taku chemiu ako herpesin krem.

maminazosatnika
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jamimo
2. mar 2024

okrem všetkých odporúčaných mastičiek, olejov, tinktúr, náplastí, B komplexu, odporúčam Lyzín 👍 Ak budeš cítiť že sa herpes chce vysiať, daj si ráno 2 000 mg Lyzínu, večer 2 000 mg prvé 3 dni. Potom 2 000 mg denne. Ak máš herpesy často smer imunoalergológia, vyšetrenie imunity=humorálnej imunity, lekár môže indikovať medikáciu liekom Herpesin alebo Isoprinosine. Pri častých herpesoch užívaj Lyzín aj preventívne napr. 250 mg denne.
https://www.natima.sk/now-foods-l-lysine-double...
https://www.jamieson.sk/sk/lyzin-nenahraditelna...
Skoré zlepšenie prajem!

autor
2. mar 2024

Ďakujem vám všetkých za odpovede. Zatiaľ to asi vyzerá na to že som ho zastavila a mám len maličký pľuzgierik, rovnaký ako bol včera večer. Tak uvidíme.

laurita285
2. mar 2024

Herpesin tabletky, u nás to musíš vydrankať u všeobecného alebo imunológa alebo zbehni do PL a bez receptu kúpiš v každej lekárni za cca 8eur