Čo odporúčate na nízky tlak?

25. dec 2021

Dobrý večer. Viete niečo poradiť na nízky tlak? Kávu pijem, čaj veľmi neobľubujem. Viem o tom už dlhšie, že mávam nižší ale miestami mi je príšerne. Aj teraz som ostala slabá, zmerala som si tlak a mala som 95/50 a 98 pulzov. Cítim sa slabá a mierne mi mraučí nad hornou perou. Som na MD, čiže moja činnosť je domácnosť a deti. Ďakujem za rady. 🙂 a pekné sviatky

colostru
25. dec 2021

Zacvicit si, zvysit davky vitaminu C a mne pomaha troska studensia sprcha ked uz je najhorsie a samozrejme dostatok tekutin.

luccija
25. dec 2021

Veľa piť robievam si zelený čaj, kávu... a šport aspoň prechádzky mám tiež niekedy taký tlak je to nepríjemné.To mravcenie je skôr tetania dávaj si magnezium

sussana29
25. dec 2021

Veľa tekutín a soli aby sa tie tekutiny udržali v organizme.

hebba25
25. dec 2021

Užívať denne magnézium aj kalcium

jordana111
25. dec 2021

Magnézium znižuje tlak

lucia851
25. dec 2021

Ja co beriem lieky na vysoký tlak tak dnes som ho mala že 89/57.tiez mi prišlo zle. Tak som dala kávu a potom už bol tlak v poriadku

slovakboy
25. dec 2021

Káva a mne pomáhajú aj tekutiny.

iwesska
25. dec 2021

Nedavaj si Mg,ale mineralky s vysokym obsahom sodika - Budis napr. To je rada od mojej lekarky. Mne to vzdy pomohlo,ked mi bolo zle od tlaku, aspon 0,5l vypit.

annm81
25. dec 2021

@iwesska Káva nie je ideálna na nízky tlak. Síce tlak chvíľkovo zvýši, ale následne pomerne rýchlo dôjde k jeho prepadu.

V prvom rade je dôležité mať dostatočný príjem tekutín. Zvýš príjem soli - slané praclíky, minerálky s vysokým obsahom sodika (Fatra, Budiš). Pomáha aj striedanie studenej a teplej vody pri sprche, masáže a pravidelné cvičenie. Vo vážnych prípadoch existujú lieky, ktoré ti predpíše lekár.

tncka
25. dec 2021

Ten tlak je nizky ale nie zas uplne "vrazedny",mna skor zaskocili tie pulzy. V pokoji okolo 60 by malo byt a ty mas 98?

katie253
25. dec 2021

Magnézium si kľudne daj, každý deň. Magnézium tlak vyrovnáva, vysoký znižuje, nízky zvyšuje.

autor
25. dec 2021

@tncka ano

tncka
25. dec 2021

To nie je dobre,uz do konca sviatkov to prezijes ale isla by som s tym v pondelok k dr. Ides vlastne stale,srdce nema oddych...treba to podla mna riesit aby nezacalo zlyhavat alebo iny problem..

ivik111
25. dec 2021

@tncka to je pri nízkom tlaku normálne,srdce musí vynaložiť väčšiu námahu pumpovať krv🙂

iwesska
25. dec 2021

@annm81 Mne to naco pises,ja som jej to sama poradila a kavu som jej ani neradila,lebo ju sama nepijem😂

iwesska
25. dec 2021

@tncka To je uplne normalne,ze ked sa znizi tlak,zvysi sa pulz. Telo si to musi kompenzovat. Normalny pulz je 60-100.

rikarika
25. dec 2021

@jordana111 mne magnezium vzdy vzdy pomohlo na nizky tlak.

roobett
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
annm81
25. dec 2021

@iwesska Jednoducho sa mi podarilo kliknúť pri odpovedi na nesprávne tlačidlo. Autorke sa to našťastie tiež zobrazí.

iwesska
26. dec 2021

@annm81 Ved v pohode😉 Len som si to 2x precitala,ze co zle som napisala😂

albinazigova
9. okt 2023

@luccija aj ja mavam niski tlak