Čo nám lezie po stene?

matik3110
1. apr 2019

Zdravím ženy/muži. Dnes som objavila na stene v spálni takéto chrobáčiky..sú úplne miniatúrne červené asi 1mm a je ich dosť. Najhoršie na tom je to, že sú po celej spálni aj v okolí malého postieľky a bojím sa, aby sa nejak nedostali do postieľky. Keďže mám na komode v košíku plienky, už som ich objavila aj tam :( Ako sa ich zbaviť a čo to vlastne je? Mali ste s tým niekto skúsenosť? ďakujem za odpovede vopred.

lucyluv
1. apr 2019

Aký má syncek matrac? Počula som ze z pohankovych často vyliezaju chrobaciky, tak mi to teraz napadlo, keď píšeš o tej postielke, či to nie je odtial

mdz31
1. apr 2019

Je možné, že Vám to ide z vonku, pozri okolo okna a okolo vonkajších parapiet, isto vám to ide odtiaľ.

natallly88
1. apr 2019

@matik3110 moje nervy teraz ste ma dostali, ja som takéto iste dnes objavila ale v kúpeľni, tiež si myslím, že to ide z vonka pretože ich bol plny strop no nenormálne množstvo... Snáď sa nám podarí zlikvidovať držím palce🍀🍀🍀

matik3110
autor
2. apr 2019

Ani ide to z vonku zrejme, mame to vsade po celej spalni a uz aj v obyvacke a prechadza to do kuchyne.. na stene ich ani nevidno az ked sa blizsie pozriem, je to hnus a vystriekat je to nemozne :/

fokuska
2. apr 2019

@matik3110 Nemate na oknach sietky? Teraz to uz sice nepomoze ked uz su dnu ake do buducna sietky na vsetky okna a nie je problem so ziadnym hmyzom 🙂

jana_vaj
3. apr 2019

Keď majú len mm tak prejdú aj cez sieťku. Viem čo myslíš, len neviem ako sa volajú. To sú fakt len také červené boďky

matik3110
autor
3. apr 2019

@fokuska máme sieťky, ale tie chrobáčiky nie je vidno voľným okom, musíte sa nahnúť úplne k stene aby ste ich videli..a po priblížení mobilom som vlastne zistila, ako vyzerajú..cez sieťku prejdú aj oveľa väčšie
@jana_vaj tak tak a neviem či s nimi, či to zmizne samo alebo mi to prejde aj do potravín :O

janage
3. apr 2019

@matik3110 a co tak mailom poslat foto na parazitologicky ustav alebo nejaky veterinarny statny?

janage
3. apr 2019

@matik3110 alebo deratizacnu firmu

mdz31
4. apr 2019

@fokuska sieťka nepomôže

fokuska
4. apr 2019

@matik3110
@mdz31
@jana_vaj
Nestretla som sa este s takymi chrobacikmi co prejdu cez sietku. My mame sietky a nemame problem so ziadnym hmyzom. Mame jemne ale za to huste sietky. Minule mi niekto tvrdil ze cez ne prejde komar - no jedine, ze sa prepasiruje :D

drimonna
5. apr 2019

NIE SÚ TO PLOŠTICE? Bude to niečo také