Čo na vyvrtnutý členok?

lady511
3. feb 2013

Ahojte všetci,,moja otazka je určite jasna už z názvu,,,vyvrtla som si členok,,,ktorý už ani tak nebolí(len trošku)ale za to je modrý a rozširuje sa to,,už neviem čo si na to dat,,mala som si davat octanovu mast,,a ibalgin krem,,,ale ani jedno ani druhe nezaberá,,,skušala som aj ocot na handru,,,ale ani to,,nepoznáte ešte naiky recept,,?bohužial mam doma dieta takže oddychovanie nepripada v uvahu,,snažím sa ju nezaťažovat akos a da,,,ale nieje to moc možne,,,poradili mi mast heparoid ale neviem čo už kupit prosím poradte.. ☹ 😉

sisaha
3. feb 2013

@lady511 bola si aj na rtg? nemusi to byt iba vyvrtnute, moze to byt vyron a pomohla by sadra... Hlavne ak je to modre...

erulka77
3. feb 2013

Cau neviem ci si bola u lekara ale ked mali si ist ja som si zvrtla clenok v 2009 a esye stale mam problemy ja byt tebou nepidcenovala by som to mozes mat aj natiahnutu slachu a na modrinu zabera heparoid len to trva dlhsie nez sa zhoji ja som mala modrinu az 3 tyzdne

lady511
autor
3. feb 2013

ano bola som na rtg,,zapal tam nieje,,je to len vyvrtnute,,,ja som to mal tiež kedysi ale to som bola ešte decko,,,len teraz to modrie čoraz viac,,niekto mi radil biele víno,,skusim ten heparoid

zuzulica
3. feb 2013

@lady511 To neprejde hneď, ak to nebolí toľko, bude to len pomliaždené väzivo okolo, treba mastiť viackrát za deň tým heparoidom, je veľmi dobrý,zmierni opuch aj hematóm a zabráni, aby ti ten hematóm kalcifikoval. Prípadne voltaren, ibalgin gélom.Musíš to aj elastickým obväzom spevniť, aby to bolo relatívne v kľude. Prípadne viackrát za deň môžeš ochladzovať ľadom na chvíľu. Ono to bude dlhšie cítiť a modrieť

sisaha
3. feb 2013

@lady511 tak potom na noc hruba vrstva octanovej masti a napevno zaviazat, cez den to masti tym heparoidom a mala by si to mat takisto dobre zabandazovane.. A skore uzdravenie zelam 😉

lady511
autor
3. feb 2013

dakujem kočeny..tak si kupim ten heparoid,,ano cez den mam zaviazane elastickým...kremujem viackrát..ako bolí ma to stále ale nie až tak ako ekd sa mi to stalo.. mam to od pondelka..a uvidíme ten opuch ešte je ale nieje taký velký ako v pondelok...mi aj v lekárni vravel pani že to može aj dva týždne trvat..ale dakujem Vám za dobre rady 🙂

lady511
autor
5. feb 2013

@sisaha tak..už natieram 3dni,,a zatial žiadna zmena asi to chce troška času ☹ ,,,len som zvedava kolko to bude trvat ☹

sisaha
5. feb 2013

@lady511 ja som mala krvave podliatiny po zle pichnutej infuzke a modrina sa mi vstrebavala skoro dva tyzdne... 😒

habibi78
5. feb 2013

@lady511 ja som si minuly rok na clenku nastiepila kost...bolo to modre a poriadne opuchnute...nasadili mi dlahu na mesiac a potom som kvoli bolesti nosila este dalsie mesiace ortezu....ale ked na neho mozes stupit, tak bude asi iba ...no "iba"...narazeny.... verim ze to boli ako slak.... mne pomaha na taketo veci Voltaren mast a ladove obklady...

lukas12123
1. sep 2024

@zuzulica dobrý deň prajem ja mam pomliaždenie clenka už od 9 augusta do dnes je už 1 september prosím nemá niekto skúsenosti ďakujem