Čo na stuhnuté svaly počas dojčenia?

jessi06
10. aug 2024

Ahojte kojím mesačne babatko no mal velmi stuhnuté svaly od krku až po ramena. Viete poradiť čo sa môže počas dojčenia užívať na uvoľnenie svalstva? Dakujem.

pribinak
10. aug 2024

@jessi06 suche teplo

dixitka
10. aug 2024

Joga 🙂 napr.

https://www.youtube.com/watch?v=L-ZP0dss5g0


A snaž sa nájsť si vždy pohodlnú polohu na dojčenie.

luccija
10. aug 2024

@jessi06 najlepšie strečing ja cvičím na YouTube podľa rýchla fyzioterapia máš tam video na krčnú chrbticu.Gel či liek pomôže na chvíľu ty to musíš rozcvičiť, natiahnuť...aj také hrejivé flector náplaste sú dobré len neviem či to môžeš pri dojčení zisti

vakatko
10. aug 2024

Skús doplniť Magnézium.

jessi06
autor
10. aug 2024

@luccija no veľmi to boli a neviem ci to nerobí aj stres.

jessi06
autor
10. aug 2024

@vakatko užívam dlhodobo magnerot

vakatko
10. aug 2024

Môže to byť stresom, stravou, málo spánku. Kúpeľ s Epsomskou soľou môže pomôcť.

jessi06
autor
10. aug 2024

@vakatko presne tak ďakujem skúsim. To s tym spánkom určiťe niečo suvisi ako aj ten stres

svetlonos
10. aug 2024

Máš zle držanie tela pri kojeni a bude to horšie. Viem ze to nie je sranda a vrele ti odporúčam masaze až do uvoľnenia svalov, budeš ich potrebovať viac. Zacni už teraz chodit, lebo ti bude zle bývať. Hovorím z vlastnej skúsenosti po prvom tehotenstve. Pomohli mi až tie masaze, 6x som bola a super. Pred tým sa mi z toho už hlava krútila, zahmlievalo pred očami a bolo to už nebezpečné. To neber prosím ako strašenie ale výstrahu. Isla som až skoro po 2 rokoch a bola som blba, ze som pridlho čakala.
Držím ti palce nechcti to pomôže.

yoxinka
10. aug 2024

Lieky, náplaste, vitamíny, neviem čo ti nepomôžu len potlačia problém. Musíš CVIČIŤ!!! Nemusíš chodiť do posilky a ani neviem aké harakiri robiť. Stačia jednoduché funkčné cviky 15 minút ráno, 15 večer každý deň. Cviky nájdeš kade tade po internete, ale ideál je zbehnúť za fyzioterapeutom, nech ťa pozrie a navrhne presne cviky pre teba.

jessi06
autor
10. aug 2024

@svetlonos skúsim ďakujem za radu

jessi06
autor
10. aug 2024

@yoxinka chodila som pred rokom vyše no výsledok minimálny bol za tým iný problém stres

luccija
10. aug 2024

@jessi06 viem mne tak tuhne trapez nemôžeš sa toho miesta ani dotknúť.Od ramena hore ku krku, keď budeš každý deň cvičiť tých 10 min podľa toho čo som ti napísala bude to dobre.Mne až v uchu piskalo.No a masáž na začiatku viac x a potom raz za čas udržiavať.A jasné stres spraví svoje napätie...

yoxinka
10. aug 2024

@jessi06
Ale tu nejde o chodenie. Ty máš niečo robiť. Je za tým stres? Mňa fyzio učil dýchacie techniky a cviky, ktorými som si vedela uvoľniť svaly okolo krku a trapézov …. lebo tiež furt všetko zatuhnuté. Potom postupne posilňovať. Neviem, kde si chodila … ale nejaké rehabky že parafín, magnet a podobné “špeciality” ponúkané v slovenských nemockách tomu veľmi nepomôžu. Otázka je, z čoho máš stres. Inak na stres je tiež výborný pohyb/šport.

jessi06
autor
10. aug 2024

@yoxinka predtým som mala úzkosti pred tehotenstvom a neviem ci sa mi to 'nevrátilo teraz znova, malo spím možno aj preto

yoxinka
10. aug 2024

@jessi06
Tak treba riešiť príčinu (úzkosti), nie dôsledok (stuhnutosť krku). Zjavne máš problémov viac, stuhnuté svaly sú iba sekundárny možno terciárny problém.

svetlonos
10. aug 2024

@jessi06
rado sa stalo 🙂 a ešte ma napadlo nieco. Pozri Andrea Chrenková Trenčín SM cvičenie na chrbát. Je drahá ale uzadne to pomáha. Ex priatel bol na ID pre chronické bolesti a malbz toho veľmi zle držanie tela a stuhnuté svaly. Po tyzdni dokazal chodit uplne výstrely, co roky nedokázal. Ona fakt tým cvičením dokáže zázraky.

jessi06
autor
10. aug 2024

@yoxinka určite budem