Čo na praskajúce nechty so zádermi?

16. apr 2024

Ahojte, vždy som mala.problem s nechtami. Nikdy mi nenarastli, lámali sa, mala som zadery, praskajú sú kozičky, tvrdu atď. A tak je to aj teraz
Prešla som si veľa fázami, skúšala všeličo ale mám pocit že mám aj zdeformované lôžka. Ako mať pekné nechty ak nechcem nosiť umelé ?

doriiis
16. apr 2024

Gél lak?

autor
16. apr 2024

@doriiis keď to vraj tiež obrusia nechty a neviem či by mi to pomohlo dať ich dokopy celkovo

viestta
16. apr 2024

Kup si nechtovy rebenerator Regina, mavaju beune v drogeriach a potom Evelin 8in1 lak na nechty, ten mavaju v lekarnach

doriiis
16. apr 2024

Pri gél laku sa len zdrsni trochu povrch nechtu.Potom sa nanáša taka základná vrstva a potom farba.Tvoje vlastne nechty sú v podstate chranene

lenka_da
16. apr 2024

na zádery treba dobrý krém na ruky. a krémovať x-krát denne.

ronie338
16. apr 2024

Ani pri gélových dobrá nechtarka nebrusi iba zmatni nechty, tým ich nenici, na kozicku ideálne aspoň 2x denne kremovat, ja by som aj manikúru odporučila, odstránila by sa kozicka osetrila kde treba. Ale toto nie je na vietnamsky salón, ale normálnu manikerku ktorá naozaj vie čo robí, lebo Vietnamci ale aj niektoré manikerky dosť zbrusuju z nechtov a to naozaj nie je potrebné.

veselo_neveselo
16. apr 2024

Mozno zacni brat nieco na nechty/vlasy, len aby si podchytila keby ti nieco chybalo zo stravy (selen, zinok?)

O kozku sa treba starat, takze ruky kremovat, na noc mozes aj hrubu vrstvu. Kozticku pravidelne zatlacat, lebo ked je prilis pripojena k nechtu, ten ked rastie, taha ju so sebou az ona praskne. A to su tie tvoje zadery. Existuje na to drievko, ale ide to aj bez toho - pozatlacaj ju ked si po sprche ci po kupeli, ked je makka. Ked je takto makka, mozes ju natriet vyzivujucim olejcekom na nechty, kupis bezne v drogerkach.
Nechty pilnikuj, snaz sa vsetky na rovnaku dlzku.
Vycisti za nechtami.
A ked budes mat toto hotove, mozes si vlastne nechty nalakovat bud priesvitnym, alebo jemnucko ruzovym/telovym lakom, budu sa viac lesknut.
Aj kratke nechty mozu vyzerat pekne, ale musia byt ostrihane pekne, ciste a hydratovane. A lozka deformovane nemas.

lakebabe
16. apr 2024

Kúp si biosil z lekárne za par eur , dá ti nechty dokopy a olejcek a krem a veľa kremovat. Odporúčam šikovnú manikerku. Keď ti bude pravidelne robiť ošetrovanie koze okolo nechtu bude to úplne inak vyzerať a príp aj Japonsku manikúru alebo gellak