Čo na nízky tlak?

misickaa4
21. aug 2020

ahojte,
Mate overene rady, co pomaha pri nizkom tlaku?

Dakujem

lenuliatko84
21. aug 2020

Cervene vino a osol si viac jedlo,mne to pomohlo

miskooo1987
21. aug 2020

@misickaa4 presne to čo sa zakazuje pri vysokom... ale pomôže káva, viac solit, pit viac minerálky ako cistu vodu.. a pod...

eliska13
21. aug 2020

@misickaa4 veľa vody, veľa športu, zelený čaj, kávu, pravidelne jesť, sprchovanie studensou vodou

annamivo
22. aug 2020

@misickaa4 ako píšu dievčatá, pijem viac minerálok, sem tam coca cola, káva, veľa pohybu, soľ ( ja celkovo inklinujem k slanemu nie sladkému). Manžel sa smeje, že ma preventívne" vytáča" aby mi neklesla tlak ešte nižšie 😆. Ja mám bežne tlak 95/65, zdvihol sa mi iba cez tehotenstva a do mesiaca po pôrode bol opäť nízky.

akinom0077
22. aug 2020

@misickaa4 neriesim to... jedine pijem viac kav denne... mam tlak rano kludne aj 87/51 moj navyssi co ma aj obvodna zapisany v karte cervenym🙂 je 90/60 to je moj rekordny. Viem co mozem a co nemozem... nemozem sa napr prudko postavit rano s postele a zacat fungovat atd atd... ale lieky nechcem zistili mi to v 19r tak nebudem na tlak brat lieky od mladosti zijem s tym a neriesim, dodrzujem pitny rezim a tak

eliska13
22. aug 2020

@akinom0077 aké sú lieky na nízky tlak?95/60 mám bežne vadí mi to doobeda som unavená lekár povedal, že na NT nie su lieky iba veľa vody, športu..

arianna25
22. aug 2020

Aj ja mam nizky tlak, 90/50 no hroza. Ako zamdleta. Pomoze mi dobra rytmicka hudba a ked si potancujem obcas pred zrkadlom tak mam zabavu 😄

laurinkalm
23. aug 2020

Ahoj. Boli kvapky tlak, neviem ako sa volaju uz. Brala som ich v mladosti. Ja som mavala tlak 60/40. Lekar mi vravel ze nie som medzi zivymi. Treba vela pit, kava, mineralka. Akonahle malo pijem tlak sa hned ozve. A uz ked sa zacnem triast rychlo pomoze cola, studena sprcha, obklady. Mamina ma uz vela krat ratovalav poslednej chvili.

akinom0077
23. aug 2020

@eliska13 neviem ake ale obvodna mi chcela nieco predpisovat

zlaasky
23. aug 2020

Ja mám tiež extrémne nízky tlak (keď mám 90/50 tak to je u mna už vysoky 😂), čo mi však za normálnych okolnosti vôbec neprekáža. neprijemne stavy mi prichádzajú až pri nepravidelne strave (áno priznávam som lajdacka) a horúcom počasí. Som polroka po pôrode a tieto posledné dva horúce mesiace boli zvlast zle. Kava, čaj, cola a ani voda nepomáhajú. Ja som začala pit aloe vera nápoje a odvtedy sa cítim 100x lepšie (možno náhoda).

laurinkalm
24. aug 2020

Nepamatam si uz ani ja ako sa volaju tie kvapky ale vraj neurolog ich vie predpisat.

akinom0077
25. aug 2020

@laurinkalm aj mne hovori vzdy lekarka podobne ze vy este zijete?🙂 preboha aky tlak. aj ja mavam rovnake stavy ako pisete

akinom0077
25. aug 2020

@zlaasky tak to je pravda aj so stravou to suvisi