Čo na nedostatok železa?

marrya
17. okt 2015

Babeny nieco prirodne by som rada...co si mam davat?
Nechcem sa moc pchat liekmi,diky... som tehotna tak nieco pre tehotne,vdaka

stepanka274
17. okt 2015

Zihlavovy caj, alebo melasa

marrya
autor
17. okt 2015

@stepanka274 ta zihlava najlepsia prirodna ci aj z lekarne caj postaci?

stepanka274
17. okt 2015

Pravdaze, vzdy lepsie ako tabletky, mna zapekali

siska53
17. okt 2015

@marrya Ak uz tabletky,mne odporucali acidofolan ten nezapeka,tak som si obcas preventivne dala ten.
Na zelezo je super cvikla,kokos,trstinova melasa,susene marhule,pseno.
A ak jedavas maso tak vzdy v kombunacii s niecim,co obsahuje "cecko".
Ja som pocas tehu maso jedla len tak,aby sa nepovedalo,zopar kuskov 2-3xdo tyzdna (ja normalne maso nejem,nechuti mi). A k chudokrvnosti som sa len blizila, tak som si spravila taketo opatrenia.

zita19
17. okt 2015

Kyselina listova napomaha vstrebavaniu zeleza prijateho v potrave. Inac ak si chudokrvna, mal ti lekar predpisat nejeky preprarat a samozrejme aj kyselinu listovu.

gabyvt
17. okt 2015

Jednoznačne trstinová melasa, jednu lyžičku ráno, jednu večer, je to prírodný zázrak. Používala som ju pri všetkých troch tehotenstvách, nadám na ňu dopustiť 🙂 🙂 🙂

marrya
autor
17. okt 2015

@gabyvt nepoznala som to,no citala s o tom ze to je bomba

nutrimas
17. okt 2015

@marrya Urcite siahnite po trstinovej melase, ma vysoky obsah organickeho zeleza, co je velmi dolezite. Na rozdiel od umelych tabliet zelezo v tejto forme vie nase telo lepsie zuzitkovat, o.i melasa ma aj vysoky obsah inych mineralov, kysl. listove, ktr. posobi pozit. na vyvoj plodu, posilnuje imunitu:
https://www.modrykonik.sk/market/detska-vyziva-...
Taktiez je na zelezo bohata spirulina: https://www.modrykonik.sk/market/vyzivove-dopln...

janage
17. okt 2015

ja mám najradšej v kokose a cvikle 😀

lindusss176
19. okt 2015

Sypaný bylinkový čaj so železníkom lekárskym urcite pomoze. A ako bonus čaj je dobrý aj na zahriatie,ked nám už ide ta zima 🙂 Určite odporúčam...🙂

vedorka
19. okt 2015

tabletky superzelezo od favea, za smiesne peniaze z netu a nezapeka z nich