Čo na kašeľ trvajúci 3 týždne?

22. sep 2024

Dobrý deň, bola som 2 týždne chorá - bolesti hlavy a celého tepla, nadcha, kašeľ. Už celkom dobre fungujem (vyse tyzdna) avšak kašeľ zostal. Občas ma to zobudí v noci. Kašeľ je suchý ale avšak ako kašlem tak ma aj napína na vracanie, ak je žalúdok plný, tak obsah skončí von. To však nie je pravidelne. Už mám rozdrazdene celé hrdlo. Po kaslani trochu lapam po dychu.
Co si na to mam dať a co to môže byť?
Lekárovi by som sa pokiaľ možno rada vyhla, je nepríjemný.

domka222
22. sep 2024

Nemáš náhodou čierny kašeľ? Skús si kúpiť paxeladine

kiki68
22. sep 2024

Jedine lekar, tak si najdi ineho lekara, prijemneho. 3 tyzdne je dort, mas ist po par dnoch bez zlepsenia, mas to na kazdom obale od Sirupu na kasel

lucylaw
22. sep 2024

Treba ísť k lekárovi,môže to byť čokoľvek,ja som v auguste schytala zápal priedušiek,2 týždne ATB a kašeľ aj potom pretrvával a nakoniec mi zistili pľúcne mykoplazmy,takže teraz beriem ATB ďalšie 2 týždne..Bez vyšetrenia u lekára to nepôjde,neriskovala by som to..

alickapusinka
22. sep 2024

Jedine lekár to nie je v poriadku dlhodobý kašeľ.Vyhla by si sa lekárovi každý z nás ich nema rád ak tam ísť musi ale ak máš dlhodobu poťiaž tak lekára by si vyhľadať mala.Moja kamarátka tak dostala tu pliagu na pľúca s trašne trpela.

milka1988
22. sep 2024

@domka222 čierny kašeľ je špecifický "hikavym" kaslom, zakonceny napinanim na zvracanie alebo az zvracaním
trva az 3 mediace vola sa 100dnovy kašeľ, až do vymiznutia kašľa
Pokiaľ taký nemá tak ide i iný druh kašľa
Synček nám tento kašeľ od 4.8. dodnes ma ešte v noci záchvaty kašľa 2-3 a cez deň tiež cca 3x, pneumolog povedal že ak choroba zničila pľúca človek môže kašľať až 4 mesiace kým sa pľúca zregeneruju

tilonka
22. sep 2024

Zrejme treba este ine atb, ktore zaberu lepsie

autor
Včera o 07:02

@domka222
@milka1988 hikavy kašeľ nemám, avšak po kašli lapam po dychu. Čierny kašeľ by to nemal byt, dúfam. Už po 3 týždňoch ma to obmedzuje.
Pôjdem k lekárovi.

milka1988
Včera o 07:57

este to mozu byť tie mykoplazmy alebo chladymdie maly ich mal hraničné , dostal ATB, ale ak vyjdu pozitivne tam treba aspon mesiac brat ATB, 2 tyzdne nestačí,

carduelis
Včera o 10:20

@milka1988 nemusi mat vzdy take prejavy, my sme dostali na jar ako ockovani a malo to slabsi priebeh bez hikania (dusenie a vracanie ostalo), ale kvoli tomu mal lekar problem to diagnostikovat; a ja teda kaslem este stale uz 6. mesiac, bolo to hrozne

autor
Včera o 11:21

Tak mam odporúčaný erdomed. Lekár ma nevidel. Teraz neviem ci si robí srandu.

domka222
Včera o 15:05

Ja keď som mala dva týždne kašeľ mi povedal dr,že môžme spraviť test na chlamýdie.

milka1988
Včera o 19:37

akoze na dialku ti predpisal bez testov? bez toho aby bral krv, pozrel ta?

autor
Včera o 19:40

@milka1988 presne tak. Volala som, sestrička napíšte mail a odpoveď jedna veta.

autor
Včera o 19:41

A teda nepredpisal ale odporucil, že je aj voľno predajny.

milka1988
Včera o 21:14

Tak toto by sim určite riešila a nabehla k dr do ambulancie. Platis si zdravotnú starostlivosť tak máš na riadne ošetrenie nárok
A potom smer zmeniť lekára!