Čo na bolesť po extrakcii osmičky?

majuska_b_o
5. jún 2020

Ahojte, som už 4dni po extrakcii osmičky, bol to komplikovaný a dlhy zákrok, mala som problémy, museli mi brusit aj kosť.... už 4.deň užívam flector rapid 3xdenne ale prestal mi zaberať a cítim obrovsku bolesť aj po práškoch. Máte niekto skúsenosť? Viete mi niečo poradiť?

nikka055
5. jún 2020

@majuska_b_o zazila som podobne 4h sekanie atd koli korenom 3t som bola opuchnuta ale bolelo ma to cca tyzden tak intenzívne, na kontroli nechodis? Ja som chodila kazdy 2hy den na cistenia atd

mogaa
5. jún 2020

@majuska_b_o wobenzym urýchľuje horenie, samozrejme na tej strane nehrýsť a neumývať si zuby, v lekárni existuje taká voda na dezinfekciu po trhaní zubu(miesto umývania)......a môže to bolieť aj 2-3týždne.....ešte môžu pomôcť studené obklady....a zabrániť vytvoreniu suchého lôžka

stanusenka
5. jún 2020

Mne na to pomohla nejaká riasa ktorú mi ponúkol zubár, natlačil mi ju vždy do rany, tiež som mala veľké bolesti a flektor som jedla ako chleba 🙈 tiež som mala dlhý zákrok, a rana mi praskla, diera až dolu kde trčala kosť 🤦

zuzkapap
5. jún 2020

zazila som ... vsetky 4 osmicky mi rezali po jednom... neprajem to nikomu :( mna to tiez neskutocne bolelo aj po tyzdni od zakroku, nakoniec mi museli nasadit antibiotika lebo sa to zapalilo a to bola pricina bolesti, najlepsie ist naspat tam kde ti to robili oni ti daco na to musia dat 🙂

janca704
5. jún 2020

Ja som bola v kresle s osmickou cez dve hodiny, lebo sa zubarovi rozmrvila...Bolelo to sialene aj potom, opuchnuta, bola som na ibalgine, antibiotikach, vyplachy bylinkove, tekuta strava, usta som ani otvorit nevedela (spodna osmicka)... Najhorsie je, ze mam asi stvrtinu jazyka na tej strane necitlivu...
Treba to asi len vydrzat, pokial sa stav, samozrejme, nehorsi. Drzim palce.

simca06022011
5. jún 2020

Este je to velmi cerstve, mozes rata s niekolko tyzdnovymi bolestami. Ak by bolo velmi zle, tak zavolaj zubarovi. Moze ti dat ATB alebo zmenit lieky od bolesti. ja som si davala aj obklady. S vyplachmi opatrne bylinnymi a pod. Ja som dostala Glimbax na vyplachy, je s diklofenakom, proti bolesti (to co obsahuje aj flektor) a nejaky paradontax extra. Ja som az o tyzden po takejto extrakcii opuchla a bolesti hrozne a aj tak to vraj bolo ok, kedze som hned utekala k lekarovi.. frana sa zahojila dost rychlo, ale bolesti som mala neskutocne dlho, este aj teraz ma to niekedy zacne boliet az do kosti...

majuska_b_o
autor
5. jún 2020

@nikka055 nie praveze mne dali kontrolu až o týždeň, ale nechcem volať doktorovi alebo chodiť tam len kvôli bolesti, čo ti zaberalo na bolesť?

deti95060810
5. jún 2020

@majuska_b_o trpíš 4 dni a ideš trpieť ešte ďalšie 3 dni? Ja by som zavolala zubárovi a hlavne povedala že nezaberá ani Flector - možno niečo predpíše.

nikka055
5. jún 2020

@majuska_b_o zaujímavé mne trcala vonku kost dostala som antibiotika a výplachovala som harmancekom +studene obklady a flektor... A v lekarni som si kúpila bylinkovu vodicku na vyolach tiez to mi celkom umrtvilo a este ta lampa s cervenym svetlom ale to som k nim chodila na sedenia tiez jazdy druhy den

simca06022011
5. jún 2020

@majuska_b_o zavolaj pekne lekarovi, kontorlu mas o 7 dni az, lebo sa rata s tym, ze ti budu vyberat stehy podla vsetkeho. Urcite si dostala insturkcie ze mas volat v pripade komplikacii.

majuska_b_o
autor
Autor odpoveď zmazal
Zobraz