Čo na bolesť päty?

2. júl 2023

Zdravím, už dlhšie mávam bolesti päty, zo začiatku to bolo len párkrát do mesiaca na chvíľu, tak som to neriešila, ale nejako sa to zhoršilo a už mám bolesti každý deň. Keď idem nadránom rozospatá na WC, tak idem s tou nohou len na špičkách, potom je to trochu lepšie po zobudení ale zas ako chodím počas dňa tak sa to zhoršuje a znova večer už len po špičkách a snažím sa nedošliapnuť úplne. Neviem, čo by to mohlo byť, ani čo by na to mohlo zabrať, nemáte niekto podobnú skúsenosť, prosím? Vďaka.

mimusha3
2. júl 2023

Nebude to pätová ostroha? Pomôcť nepomôžem ale možno usmerním.

danieladeley
2. júl 2023

Mala som nedavno presne toto iste, pomohol mi dolgit gel z lekarne. Asi tak cca po dvoch tyzdnoch natierania mi to prestalo uplne a to uz ma tiez bolela pata tak, ze sa mi nedalo chodit.

majamat
2. júl 2023

asi ist k dr,

ja mam patove ostrohy a boli to jak svina.
najskor jedna noha,t a ma bolela 9m a druha asi 6M, cize sucasne 6m ma boleli obe naraz, bolel akzdy jeden krok, uplna hroza.

autor
2. júl 2023

@majamat a k akemu lekarovi prosim? ortoped alebo chirurg alebo nejaky iny? vdaka

jana005
2. júl 2023

Podľa opisu máš ostrohu. Mne na presne takúto bolesť pomohla rázová vlna.

micikatka
2. júl 2023

@majamat a čo ti pomohlo?

vanilkovazmrzka
2. júl 2023

Mna to boli tiez, a ostroha to nie je. Chod k obvodnemu lekrovi, ten ta posle na rtg a k ortopedovi, a ten urci najvhodnejsiu liecbu a predpise nejake vlozky do topanok a taku silikonovu podlozku pod patu, ktora ti bude tlmit narazy pri chodeni.

majamat
3. júl 2023

ortoped

majamat
3. júl 2023

@micikatka mne ortoped dal len lieky od bolesti a pocas uzuvania ok. potom sa bolesti vracali, aj ked uz nie tak intenzivne.
a teda v tom obdobi som zmenila stravovanie a zacala chudnut. bolesti prestali a uz sa nevratili. su to asi 3r

simsalabim
3. júl 2023

MOhla by to byt aj plantarna fascitida. Urcite treba ortopeda, lebo takto sa da len hadat.