Čo na boľavé hrdlo?

kvietik
17. nov 2012

Dobry den poradite mi nejaky recept na bolave zachripnute hrdlo?

leam
17. nov 2012

Ahoj, mne pomaha kloktať propolis🙂

mpg
17. nov 2012

Mne zvyknú dobre urobiť Zlaté pastilky/je to prírodná čínska medicína/ a striedam pri ďaľsom ochorení zase skúšam Homeovox, pri ďalšom Hedelix kvapky, ak to ešte nie je stav s horúčkami.

raza
17. nov 2012

no baby a poraďte niečo pre mňa, tehotnú s bolavým hrdlom a nádchou ☹

xlucia
17. nov 2012

@raza mozes kloktat striekat si salviovy sprej. ten je na zapaly

raza
17. nov 2012

@xlucia a to zoženiem bežne v lekárni? má to aj nejaký konkrétny názov?

xlucia
17. nov 2012

@raza pytaj si florsamiln v spreji. stoji to tusim 2e, a kup si aj panthenol na cumlanie. dobry je ten s pomarancovou prichutou. ten nie je hnusny.

natalinkaco
17. nov 2012

@raza šalviu by tehotné nemali brať, mne v tehotenstve pomohli homeopatiká

natalinkaco
17. nov 2012

@raza šalvia môže spôsobiť sťahy maternice a spôsobiť potrat a taktieť môže spôsobiť stratu materského mlieka

monyccka
17. nov 2012

podrvene klinceky (tu koreninu) - asi 10 ks zaliat vriacou vodou a nechat 10 minut luhovat. Precedit, vychladit na teplotu tela a vypit. Opakovat trikrat denne. K tomu panthenol pastilky a calciovy sirup.

@raza calciovy sirup. A zazvorovy caj s medom a citronom..

jaja28
17. nov 2012

ahoj, ja beriem homeopatika na hrdlo aj hlasivky, vzdy mi v lekarni poradia co by bolo najvhodnejsie 😉 skus a uvidis 🙂

odrik
17. nov 2012

Ja som dnes štvrtý deň po operácii mandlí, nekonečná bolesť! Ale pred tým som mávala veľmi často angíny, mne veľmi pomáha oblievanie hrdla a kloktanie odvaru zo šalvie a repíka a cmúľanie tbl. Panthenol 100. Takto bojujem aj teraz po tonzilektómii. Tak nech Ti len niečo zaberie 🙂! Pekný dník!!!

raza
17. nov 2012

a zázvor s v tehotenstve môže?? myslela som, že nie.. skúsila som robiť ten cibelový sirup, ale dvíha sa mi žalúdok, len čo ho ovoniam.. fuj, nedokážem to okoštovať 😝
@monyccka

natalinkaco
17. nov 2012

@raza ja som sa tiež bála aj zázvoru, je ževraj dobrý na nevolnosti v tehotenstve, ale v malom množstve, ale ja som sa aj tak bála

reni1512
17. nov 2012

Kloktat so slanou vodou,alebo harmancekom, aspon kazdych 15min, 1/2 hod a kup si Homeovox 9, pripadne Stodal sirup

monyccka
17. nov 2012

@raza ak by sa nemohol, do stvrteho mesiaca by som zdochla od nevolnosti ;) Viem, ze sa s nim nema prehanat, ale zas, kto ho chrume len tak, ze? A ked som sa pytala gynekologov (viacerych), kazdy mi povedal, ze este nepoculi o komplikacii zo zazvoroveho caju. Zazvor sa pridava aj do vsetkych tych pastiliek a lizatiek a pod pre tehotne. Takze bez strachu nastruhat kusok (cajovu lyzicku) korena, zaliat vriacou vodou, nechat luhovat 15 minut, scedit, ochladit na max 40stupnov, vtedy pridat med a pokojne namiesto citrona vitamin C v prasku (nie citrodeko!), co dostat v DM. A za dva dni si fit 🙂

jozef24
3. jan 2015

Vrelo odporúčam zlaté pastilky. Sú skvelé a účinné. Firma čo ich dodáva má aj iné dobré produkty, ktoré mám odskúšané. Napríklad Cysticlean an zápaly močových ciest. taktiež veľmi účinný prípravok. 🙂