Čo možnú znamenať takéto vyrážky z ničoho nič na chrbte?

24. okt 2023

Prosím vás neviete čo možnú znamenať takéto vyrážky z ničoho nič na chrbte?

markaterka
24. okt 2023

Nemáš pásový opar?

bublinka1426
24. okt 2023

herpes / pasovy opar

zuzanaokasova
24. okt 2023

Vyzerá to, ako pásový opar. Je to infekčné ...určite smer lekár

zuzanaokasova
24. okt 2023

Bolí ta to?

pribinak
24. okt 2023

Vyzerá to ako pásový opar. Čím skôr k doktorovi, lebo sa mu to rozšíri a boli to.

ciernysokol
24. okt 2023

Na pasovy opar sa dava milgamma a vit.c.antivirotika ked je v uchu,oku.zjavuje sa,ked je oslabena imunita.infekcne to nie je,teda len pre tych,co este nemali kiahne.Herpeticke virusy ostanu v tele,myslim,ze v nervovych vlaknach odkedy clovek prekonal kiahne.ked je oslabeny,takto sa to obcas prejavi.za doktorom by som sla,ak sa zacne velmi sirit,zvacsovat.

majamat
24. okt 2023

no veru, vyzera to na pasovy opar.
treba k dr co najskor,
vitimainy si vies kupit, ale zvycajne sa predpisuju aj antivirotika, ktore je lepsie nasadit co najskor.

ciernysokol
24. okt 2023

@majamat ja to mavam dost casto,v slabsej forme,ale raz som mala aj v uchu,vtedy mi predpisali antivirotika.inak mi nikdy nechceli dat.asi ze to nebolo rozsiahle.

majamat
26. okt 2023

@ciernysokol ak sa to opaku naozaj často, tak to asi pásový opar nebude.ten sa môže opakovať, ale zas nie každý chvíľu. Jedine, že by bola výrazne oslabená imunita

simca06022011
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simca06022011
26. okt 2023

tak ono moze to byt nie len ten herpes zoster, ale aj klasicky simplex
A nahodou je to infekcne aj pre tych co kiahne mali.. vela krat sa to prave dospelym vyhodi po kontakte s detmi s kiahnami.

ciernysokol
26. okt 2023

@simca06022011 hmmm,tak neviem.vsade pisu,ze sa to vyhodi pri oslabdnej imunite,ze chytit sa neda.ale ak take ludia zazili,moze to tak byt,pravdaze.

ciernysokol
26. okt 2023

@majamat dost casto na frekvenciu,akou by sa mal objavovat.niekedy mam vyrazky,niekedy ani nie,len bolest,ta je taka specificka.oslabenu imunitu mam.casto mi aj sprevadza nejaku inu chorobu.v uchu,ked otvaram okno v aute a fuka donho.mala som v uchu 2x!no na zblaznenie.

simca06022011
26. okt 2023

@ciernysokol tak skus sa s herpesom popusinkovat s niekym, detto geniálny herpes a pod... podľa mňa všetky sú infekcne. Pásový opar je špecifický. Ale ak to nás pri hocičom, tak sa mi to skôr zdá ten simplex. Ha som hi mala dlho hádam stále. Oko, nos v nutri. Celý nos vonku, cea brada, líce... hocičo... ak.iba na ústach tak doslova ako kačica ah spodná a j horná pera komplet. Imunologicka, kopec vitamínov. Neurologických som pravdepodobne kvoli herpesu ruesila trojklanny nerv dlho... A prešlo to po nejakej dobe úplne. Isoprinosine som brala niekoľko mesiacov, b vitamíny, probiotika, oreganovy olej... kopu veci... lebo.to bol otras :(

majamat
27. okt 2023

@ciernysokol po pasívnom opare bolesť môže pretrvávať. To nemusi byt nové vzplanutie ale len bolestivosť po prekonaní.