Čo môžem jesť, keď mám žlčníkové blato a kamene?

bbroskynka
29. sep 2014

Poraďte mi, prosím, čo je vhodné jesť a čo nejesť, keď mám problém so žlčníkom. Keď niečo zjem, je mi zle. Keď nejem, je mi zle. Ďakujem.

tecko28
29. sep 2014

Vyradit vsetko drazdive- papriku, uhorky, korenie, tuky, cokoladu. Varit na pare a vo vode bez tuku. Ked sa velmi rozdrazdi zlcnik moze sa z toho zapalit pankreas a to uz moze byt smrtelne . A hlavne sa rychlo objednat na operaciu. Mne zistili piesok a drobne kamienky koncom jula, na operaciu som mala nastupovat vlastne dnes 29.9., ale tiez sdom presne nevedela co mozem a uhnala som si pankreatidu, 2 tyzdne som lezala v nemocnici, z toho 5 dni len na infuzkach a dieta ma caka uz do konca zivota koli pankreasu. A treba velmi vela pit 2l a viac, ale cistu vodu, alebo kojenecku, caje, nic sladene. A zlcnikovu dietu najdes aj na nete.Najdes presny zoznam potravin co mozes a co nie

womankc
29. sep 2014

@bbroskynka ja som pri podobných problémoch dostala na gastere lieky ursosan a pangrol. Ten ursosan je vlastne na totálne vyčistenie tých žlčovodov a teda aj toho nánosu /blata / , ja som sa po tom cítila vynikajúco .
ČO ty môžeš ešte urobiť sama doma , je piť čaj z petržlenovej vňate , ktorý tiež čistí účinne tieto žlčníkové cesty a dokonca tiež vie rozpustiť kamene a tiež sa dá v lekárni kúpiť tzv. horká soľ , ktorá tiež na toto slúži , ľudia to bežne používajú a čistia si tým pravidelne tráviaci trakt
hlavne treba jesť jemne upravené veci , na vode nie pražené a mastené, takisto vyhýbať sa kyslému, slanému a príliš korenenému jedlu

stefka33
29. sep 2014

@bbroskynka Joj moja, ty sa radšej utekaj čím skôr dať operovať. Mala som to isté a hovorila som si že však s tým ľudia žijú roky, podržím diétu a bude dobre. Raz som si dala na oslave pohár coly a dostala som akútnu pankreatitídu. Ak ťa už bolel žlčník tak si predstav stokrát silnejšiu bolesť pod hrudnou kosťou, takú že sa ani nadýchnuť nemôžeš a prosíš ľudí aby ťa zachránili. Skončila som na JIS-ke, mesiac som ležala pripútaná na lôžko a krmili ma hadičkou cez nos do tenkého čreva. Len tak tak som prežila. Úmrtnosť je 4:6.

orchidea123
29. sep 2014

Ja radim vsetkym znamim aby vyskusali pomaha to ::::1lyzica velka olivoveho oleja s troma kvapkami citronu na lacno po pol hodinke zapit FEBICHOL s pol poharom vody a po dalsej pol hodinke mozes jest nejest vyprazane 3tyzdne zlcnik sa ukludni a budes ako rybka febichol dostanes v lekarni bez receptu drzim.palce urcite pomoze super recept vyskusali sme 3osoby pomohlo nam to...

bbroskynka
autor
29. sep 2014

@tecko28
@womankc
@stefka33
Ste ma poriadne vystrašili 🙂 Ja sa už bojím čokoľvek jesť, len potom mi je zle od hladu. V pondelok idem k doktorovi, tak som zvedavá, čo mi povie. Skorší termín mi nevedeli dať. Čo som čítala rôzne články, tak je veľmi veľa toho, čo sa nemôže jesť. A ani som nenašla to, čo by som jesť mohla. Ešte v júni som mala všetko v poriadku a ako sa to za 3 mesiace zmenilo.

tecko28
29. sep 2014

@bbroskynka ako som spominala, tiez som mala rychly priebeh. Hlavne nezabudaj na tekutiny, lebo ked sa este dehydrujes, tak amen tma... Ja osobne som si volno predajnymi liekmi typu Febichol len ublizila a po prekonani pankreatidy mi zakazali jest aj obycajny Panadol od bolesti. Jem kuracinu a ryby, korenovu zeleninu. Ked chcem nieco sladke tak detsku vyzivu, pisoty alebo Marina keksy, ale vzdy vsetko miniaturne davky a cakam co bude.

simca06022011
29. sep 2014

rabanon rano na lacno, citronovu vodu... ziadne olivove a podobne kury, lebo sa velmi casto skoncia zaseknutim kamena v zlcovodoch a to je potom hrozne. Ja som jedla male davky, na pare.. vobec to nie je, ze nic sa nemoze.. moze... zase si nerozmaznajte telo, lebo sa z toho nevyhrabete...ja som si musela zvykat na akukolvek normalnu stravu, kedze som zila iba na parenej kuracine a sucharoch :/ cottage cheese som jedla v pohode napr., sunku som si kupovala tu 3% kuraciu/bravcovu, alebo som uvarila kuracie/morcacie maso a tak.. vsetko na vode, pridavat sa maslo moze potom... jasne aj mne zakazal chirurg vsetko jest nakoniec aj ked zrusil operaciu ;) do dnes by som hladovala keby som ho pocuvala. Nasla som dokument niekde z MT nemocnice ohladom diety cez google kedysi a tam boli aj recepty.. teraz uz to ale nemam :(

womankc
30. sep 2014

@bbroskynka ja som bola na operácii zo žlčníkom, keď mala moja malá 9 mesiacov, mne to moc nepomohlo, teda ja mám už teraz pankreatické problémy, čo teda je žiaľ už dlhodobý problém a už by sa človek mal veľmi veľmi kontrolovať, tiež musím riadne dávať pozor na stravu .Ono tieto choroby sú hlavne psychického rázu, to je hlavný spúšťač. treba radikálne zmeniť spôsob stravovania , tiež som to zatiaľ nedokázala. A každú stravovaciu chybu cítim . Ja skúšam teraz liečbu prípravkami Starlife, trošku mi to pomohlo, ale nič prevratné zatiaľ . skús čaje hepavital, tú petržlenovú vňať , žlčníkovú zmes , to ti uľaví, pitný režim je hodne dôležitý, nemala by si vôbec sladené vody, pražené , slané ........................ak ti bude veľmi zle, tak pancreolan, pomôže pretráviť . a čo je najhoršie papať , to sú sladkosti a krémové koláče

selema
30. sep 2014

@bbroskynka moje prvé žlčníkové záchvaty som dostala zo zeleninového šalátu (v ktorom bolo veľa šalátovej uhorky) 😉 postupne sa to opakovalo, zhoršovalo ... rok som sa trápila ako "krava" čo som sa bála operácie 😀
Trpela som, záchvaty bolo čoraz bolestivejšie 🙄 a už som záchvat dostala aj z obyčajných Marína keksov 😒 Jeden večer som nakoniec skončila na pohotovosti a odtiaľ šup na príjem a na operačku. Laparoskopicky mi vybrali kamienky/piesok.
Keď som sa zotavila po operácia, nadávala som si, aká som len bola sprostá, že som sa rok trápila, že som trpela také hrozné bolesti ... keby som vedela, že tá operácia nič nieje a že budem môcť zjesť všetko a nebáť sa, čo mi vyvolá záchvat, šla by som na ňu už dávno.
Takže ja Ti radím, choď si to dať spraviť a netráp sa 🙂

sosovica
15. apr 2017

Ahojte je tema aktualna odpiše mi niekto?Ďakujem