Čo môže spôsobovať permanentnú ospalosť?

vikinka128
14. okt 2021

Ahojte. Čo môže spôsobovať permanentnú ospalosť ? Spánok mám super, spím zväčša 6-8 hodín. Ale stále pociťujem ospalosť. Napríklad aj pól hodinku po zobudení. Celý deň unavená a večer okolo 21:00 chytím prvý dych dňa a únava prejde, potom sa mi ťažko núti zaspať okolo 22:30 aby som vedela ráno na čas vstať..

brumbrumbrum
14. okt 2021

@vikinka128 ako pracuješ? Ja robím 12tky a dosť to vyčerpáva, a aj keď spím 6-8hodin, tak som rozbitá.

sense
14. okt 2021

Nedostatok vit D, alebo železa... Ak si unavená chod spávať pred 21 kým ešte druhý dych nemáš návraty, a hodinu pred spaním najlepšie už nepozerá do mobilu

gdulskadarina
14. okt 2021

toto som mala ked som malo zeleza, postupne ako som ho zacala uzivat sa mi to upravilo a teda neviem kolko casu travis vonku, ze na cerstvom vzduchu, ale teda pokial som nechodila nejako von tiez som bola extremne unavena

vikinka128
autor
14. okt 2021

@brumbrumbrum práca z domu, nič náročné.. povedala by som že úplná pohoda. Možno práve preto? Málo pohybu a aktivít ?
@gdulskadarina uvažovala som nad tým. Ale lekárka mi povedala, že nič tragické tam nevidí. Uvažujem, že by som zašla zas ..

silviazlat
14. okt 2021

Zlá strava slabá na vitamíny teda ovocie s zeleninu spôsobuje malátnosť. Pripadne nízky tlak

gdulskadarina
14. okt 2021

@vikinka128 ani ja som nemala akoze velky vykyv, co sa tyka zeleza, ale proste spodnu hranicu a ja som to uz na sebe citila, ze to nie je okej ;)

katka5161
14. okt 2021

viac pohybu treba rozprudit krv v zilach..cim viac sa budes hybat tym viac energie budes mat, ver tomu 🙂 mam to dobre odskusane...a potom vysoke davky magnezia, vela vody a pestra strava 🙂

ibrunova
14. okt 2021

známej takto zistili nedostatok draslíka

brumbrumbrum
14. okt 2021

@vikinka128 tak...keď bol lockdown, a bola som doma a nemala som čo robiť, tiež som bola permanentne unavená z nudy 🤣🤣🤣 samozrejme nemusí to byť ten prípad, len hovorím, že môže byť

vikinka128
autor
14. okt 2021

@silviazlat nízky tlak mám vždy.. vitamíny beriem preventívne

vikinka128
autor
14. okt 2021

@brumbrumbrum tak to vnímam tak, že asi toto bude koreň problému 😀

luccija
14. okt 2021

@vikinka128 to robí ten nízky tlak som taká istá.A ozivam večer o 20 tej som nočný typ človeka ranné vstávanie je pre mňa peklo
Ak nemáš anemiu, dosť piješ nemala by si byť unavená
Ale môžeš mať niečo so štítnou žľazou, prekonaní boreliózu, šport, strava, výkyvy cukru...milión veci.
V lete som spávala 9 hodín a konečne som nebola unavená, ale môj tlak je často 95/60

ibrunova
14. okt 2021

@vikinka128 pozor na tie vysoké dávky magnézia, ten znižuje tlak, ja som po ňom práveže spavá

luccija
14. okt 2021

@ibrunova aj ja ako opitá:(

vikinka128
autor
14. okt 2021

@luccija ja mávam tak 85-90:60-65 .. občas tých 90/70 a vtedy mi je super

asfodelka
14. okt 2021

@vikinka128 minule som citala ze pri tetanii su ludia ospali. Nemas depku?

vikinka128
autor
14. okt 2021

@asfodelka občas taký pocit mám, ale len v situácii kedy je príliš veľký tlak a stres na mňa.. to je skôr také chvíľkové trápenie ako depka.. dúfam :/

luccija
14. okt 2021

@vikinka128 máš tiež veľmi nízky tlak veľa vodyz zelený čaj, kávu a pohyb🙂začala som behávať a cítim sa oveľa lepšie ináč každý deň doobeda ako na odpadnutie

vikinka128
autor
14. okt 2021

@luccija tiež som uvažovala nad behom alebo aspoň cvičením 😊

jamidea
14. okt 2021

@vikinka128 ak by som robila z domu asi zaspim. A to mam zaujimavu pracu. Takze ty si len znudena, nerozbehnuta a asi nevyuzita. Ked som mala 2male deti a od rana som sz nezastavila, nebola som tak unavena ako ked mam jedno a niekedy niet do coho pichnut.