Čo môže byť hýbajúca sa guľa v podbrušku?

simonka9090
15. okt 2019

Chcem sa opytat, o co by mohlo ist.
Vzdy vo večerných hodinách (cca 22 a viac), ked ležím, cítim v pravej dolnej časti brucha (nikde v mieste ako je slepé črevo približne) ako sa mi tam nieco hýbe - taka guľa, alebo velka bublina, ci bulva alebo ako to povedat. Chvilku je to tvrdé a potom to zase na par sekúnd zmizne, a opakuje sa to takto vzdy len na tom mieste.
Myslela som si, ze to je črevo, ktore trávi potravu, ale deje sa to nezávisle od prijatého jedla... Vzdy to tam je a vzdy vecer. Zaujímavé je, ze to vobec neboli. Proste sa to takto len "hýbe" a vyduva...
O co by sa mohlo jednať?

PS: neviem ci ist na sono, ked to neboli.
Dakujem pekne.

kittyna5
15. okt 2019

Ja to mám tiež, len s tým že mňa to raz bolelo tak, že som išla na pohotovosť a robili mi aj sono a že nič tam neni 🤷🏻‍♀️

simonka9090
autor
15. okt 2019

@kittyna5 už to mám asi mesiac... a tehotná určite niesom...

kittyna5
15. okt 2019

@simonka9090 ja to mám od augusta, vtedy mi robili všetko na pohotovosti, pozeral na mňa gynekolog, chirurg či to nie je slepé črevo a povedali, že nič tam neni, že nevedia čo to je 🙈 a od vtedy mam úplne vpravo dole taku hrču, niekedy zmizne, niekedy tam je dlhšie, občas to trošku bolí, ale podľa lekárov tam nič neni.
Keď chceš byť kľudnejšia choď na sono, aspoň pre istotu

klaudiaden
15. okt 2019

Tak ako potom by bolo fajn, ak by si si zabehla asi k lekárovi. Ak ťa o takto bolieva, tak by bolo fajn, ak by sa došlo na to, z čoho to môžeš mať

misha666
15. okt 2019

urcite by som isla na sono... ja som to mala tiez ale pri vysokych teplotach a potom este par dni po teplotach...mala som podozrenie na aneuryzmu ...nastastie sa to nepotvrdilo... skus nieco o tom precitat...nechcem ta plasit...ale radsej by som isla na to sono...

kittyna5
15. okt 2019

@misha666 ahoj chcem sa spýtať, či by to na sone bolo vidno, keby to bola aneuryzma. Vyššie som písala, že mám aj ja také problémy a na sone som bola. Tak či to by to tam zistili

oila
15. okt 2019

@simonka9090 bolesti resp. pohyby mozu byt niekde inde a prenasaju sa do tej casti a mas pocit, ze je to tam, ja by som si poziadala o mri mozno celej brusnej dutiny alebo sono + odbery
@kittyna5 aneuryzma v bruchu?

misha666
15. okt 2019

@kittyna5 urcite by to zistili...je to "vydutina" na aorte alebo jej vetve...
@oila ano moze byt aj v bruchu... v mieste kde sa rozvetvuje aorta...

zuzi0911
15. okt 2019

A co creva? Mne sa vie takto divne crevo hýbať a keď to chytím cítim akoby guľu.

kiwi3
15. okt 2019

nemoze to byt hernia? teda pruh

tasticka59
15. okt 2019

A preco iba vecer? Cez den si lahnes na chvilku alebo tak sa ti to tam neobjavi?

kittyna5
15. okt 2019

@misha666 ďakujem 🙂 už som začala stresovať, že čo ak to nevideli na sone...

misha666
15. okt 2019

@kittyna5 toto sa kontroluje ako prve... ked sa spomenia gula a vydutina abo daco take...cize no stress

labocca
4. apr 2021

@simonka9090
Dobry den,ja mam uz dlhsiu dobu tento isty problem. Boli ste este aj na inych vysetreniach? Ako to dopadlo? Ja mam tento isty oroblem a teda mam obavy...
Niekedy sa mi to strati niekedy sa opat objavi.
Dskujem

majus142
6. mar 2022

@kittyna5 ahoj,prosím,stále ti to pretrváva?mám niečo podobné,dakujem

saska00
27. júl 2022

@labocca ahoj stále máš taký problém ? Prišla si na príčinu týchto ťažkosti ? Mám taký istý problém 😒

labocca
31. júl 2022

@saska00 ahoj. Obcas sa vyskytne. Absolvovala som aj kolonoskopiu ,sono brucha.
Diagnostikovali mi sy.SIBO tazku formu. Brala som 3 tyzdne atb …tie zabrali.

saska00
31. júl 2022

@labocca vážne ? Takze to spôsobuje sibo ?
Ja to mávam každý deň. Cítim si tske hrče veľké v bruchu , hlavne v právo vo výške pupka cca a kolko krat keď pomasirujem sa to presunie slebo zmizne 🙄 cítim si to aj na ľavo dole , ako plne hrubé črevo 😒

macilaci
31. júl 2022

@saska00 ahojte. Aj ja to cítim každý deň. Ale hlavne keď ležím. Mňa to neboli. Brucho mávam nafúknuté ale tak normálne.

labocca
31. júl 2022

@saska00 vraj to moze to SIBO sposobovat. Ale mavam tu hrcu obcas....
Ale ked nemas ine priznaky,tak to mozu byt creva.
Ja som mala aj ine tazkosti....

saska00
31. júl 2022

@macilaci a tiež keď si pomasirujes aj sa to pohne ? Ja tiež len keď ležím na chrbte si to cítim ... ale každý deň. Niekedy aj pod zaludkom ked niečo zjem mi zastaví jedlo akoby a cítim si tam takú hrču 🙄
Nafukuje mi tiež brucho ...

macilaci
31. júl 2022

@saska00 ešte som to nemasirovala len postuchala 🫢. Pod žalúdkom som to už tiež mala. Ale hlavne na pravej dolnej strane. Zajtra idem ku všeobecnej.

saska00
31. júl 2022

@macilaci aj ja hlavne tam. A v ľavo dole v podbrušku si necítia plne črevo ? Tiež takú hrču tam akoby 🤔

macilaci
31. júl 2022

@saska00 v ľavo nie, kolo pupku mavam tvrdé 🤔. Pred pol rokom som bola na gastroskopii a pred cca 3 mesiacmi na sono. Nič nezistili. A toto už mám dosť dlho len teraz posledné dni ma to začalo zaujímať prečo 😔

saska00
31. júl 2022

@macilaci a skúšala si si hmatat v ľavo dome keď ležím na chrbte? Mna to dosť znepokojuje keďže som aj tehotná. Veľa ľudí vraví že to je normálne si cítiť plne črevo hrubé no neviem😒

dena424
Autor odpoveď zmazal
Zobraz