Čo mi pomôže na úzkosť?

4. aug 2023

Ahojte, potrebujem poradiť. Už ďalšie mám GAD, PP a taktiež mám pocit, že som totálny hypochonder (aj keď túto diagnózu mi ešte nezapísali 😃) Beriem dlhodobo AD, benzaky, chodím na terapie ale stále sa cítim hrozne. Je mi na vracanie, mám závraty, extrémnu únavu už od rana, tep vysoký aj s ES, zadýcham sa aj pri umývaní riadov 🙈 Už neviem čo s tým, je tu niekto kto žije v neustálom strese, že dostane infarkt, zástavu srdca, embóliu a podobne hovadiny a cíti sa alebo lepšie cítil podobne ako ja a niečo mu pomohlo ? Už som taká zúfalá za tie roky, že som ochotná skúsiť hocičo 😃

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
olivia_c
4. aug 2023

Na uzkost skus volnopredajny Lavekan a magne b6 forte 1-2 denne. Daj sa do pohody, nech mas vyvazeny oddych a pracu (povinnosti). A vymen psychologa, terapeuta ak necitis zlepsenie.

karinka223
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
lucia851
4. aug 2023

Choď na liecenir

neson123
4. aug 2023

Ja som na tom podobne avsak lieky neberiem len magnezium

autor
4. aug 2023

@karinka223 chlapa mám, dieťa mám. Povinnosti mám viac jak dosť, popri RD aj pracujem z domu. Každopádne je to pre mňa extrémne vyčerpávajúce. Hlavne tie telesne príznaky psychických chorôb sú už niekdy až na nevydržanie… Ozaj po sexe mi je ešte horšie 🙈😂

autor
4. aug 2023

@lucia851 na liečenie ísť nechcem, mám doma skoro ročnú dcérku a myslím, že ten čas bez nej by mi ešte viac uskodil

autor
4. aug 2023

@ninka297 no ja som už vystriedala toľko AD aj betablokatorov a stále nič, skôr mám občas pocit, ze len horšie

ninka297
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
autor
4. aug 2023

@neson123 a prečo neberies lieky ? Mne keď to začalo som sa skoro zbláznila, vtedy mi lieky pomohli. Ale teraz mám pocit, že som sa skôr s tým naučila žiť, než že by mi lieky pomáhali

zmrzlinka2021
4. aug 2023

Manžel ti je oporou?

neson123
4. aug 2023

Pretoze mam voci nim respekt a obavy z nez.ucinkov, ak chces mozes mi napisat vymenime si info, u mna je tych priznakov viac a tiez mam PP

0silvia0
4. aug 2023

Odkedy ti to trva? Odvtedy ako mas dieta?

lucia851
4. aug 2023

Podľa mňa ti tie úzkosti zhoršuju benzodiazepiny

lucia851
4. aug 2023

Alebo treba vymeniť ad

deti95060810
4. aug 2023

asi ad nie sú vhodné pre teba... poriadne ad tak zlepšia zdr. stav , že nepotrebuješ žiadne benz. a pod.
skús magnosolv, a športovať - min. turistiku....vytvára sa hormón šťastia.

lucia851
4. aug 2023

@deti95060810 keď to je už ťažší stav tak nejaké magnézium nepomôže

neson123
4. aug 2023

Autorka napis mi spravu

marianarem
4. aug 2023

Skusila by som este ineho psychologa. Mne na hypochondriu pomohla terapia, ale bola to tusim az stvrta psychologicka v poradi. Predtym nula bodov, nemastne-neslane, ziadna realna pomoc. Potom som narazila na taku terapeutku, ze uz na druhom sedeni nasla pricinu tych strachov a bolo po nich. Potom sa ale dlho riesila ta pricina.
Kazdopadne nespecificke uzkosti a panicke stavy mam doteraz (vyse 20 rokov), ale teraz su to uz viac menej len take bezdovodne stavy, ze nie su spojene so ziadnymi myslienkami alebo strachmi. Skor to byva od unavy, vplyvom hormonov, ked je velky ruch, hluk, ked prekonam nejaku silnejsiu virozu..a s tym neviem co, na to mi AD nezaberaju a benzodiazepiny ano, ale tym sa vyhybam. Takze som si len nasla taky sposob zivota, aby sa to drzalo na uzde.