Čo mi pomôže na ďasná proti bolesti?

busy
21. jan 2016

Cafte babulky moje. Vcera mi trhali 8micku a doteraz som vydrzala bez liekov. Davam si iba repikovy caj na vyplachovanie. Ale zajtra ma caka trhanie dalsieho zuba a tak lahke to nebude si myslim ako teraz. Sice ma to boli nahovadko,ale musim vydrzat pokial neodpadavam od bolesti. Nedam si ziaden liek. Prosim poradte mi, co pomaha este ba dasna proti bolesti? Dakujeeem vam velice krasne koceny. Popripade napiste vasu vlastnu skusenost. Rada uvitam vseeetky rady a skusenosti.

usmiateslniecko
21. jan 2016

Ahoj @busy, no mne 8cky uz dve trhali a to dokonca na stomatochirurgii. Neviem ci je dobre az tak trpiet bolestou, predsa je to len zakrok. Ja si tiez davam lieky od bolesti az ked sa to uz neda vydrzat, ale pri týchto extrakciách som si davala Flector, myslim, ze 1 max 2 sacky za den. Uzivala som to asi dva dni a potom uz bolo ok.

busy
autor
21. jan 2016

@usmiateslniecko no ale ja som tehu. Mozem aj tak flector???? Ine to bolo pred tehu. Lenze som tehu. A na zaciatku. Takze tak...

seahorse27
21. jan 2016

@busy Vsak sa informuj u gynekológa, co mozes proti bolesti v takomto pripade. najskôr ti poradi Paralen...Tie tazke oblbovaky, ktore sa beru pri zuboch, urcite nemozes.

8291
21. jan 2016

Tak flector asi v tehu nie,ale pokial sa to da vydržať tak v pohode,mne tiež v 5 mesiaci tehu trhali 6tku,v sobotu ráno som išla na pohotovost,lebo zub dorana začal bolieť-moja chyba mala som zavolať kamoške stomatologičke,len som ju nechcela cez víkend otravovat,ze však na pohotovosti to vyriesia,mala som kaz pod plombou,no tam mi ho tak zubar vyvrtal ze moja stomatologicka uz v pondelok nevedela snim nič spraviť,len vytiahnuť,popritom sa dá zachrániť,doteraz si zato nadavam😁,čiže som mala 2x anestetikum a od bolesti som nepotrebovala nič,len mi to pulzovalo,no a teraz zachranujeme trojku,co ma doat štve lebo je to predny zub,ani kaz ani zápal,aj atb som vybrala a stále bolel,aj krčok mi pastovala,no nič nezabralo,momentalne je otvorený s atb vložkou,zatial nebolí,ale nemam z toho dobrý pocit,ako som zostala trhu začali omínať zuby😠,to som po pôrode 18 mesiacov a furt nejaký omína,som z toho na nervyyyy

mirkava
21. jan 2016

@busy ahoj, možeš paralen myslim. Ja som mala po porode strasne bolesti a ani k dr. do poradne som nevládala ist. Tiež som nechcela žiadne lieky lebo som kojila, ale vraj paralen sa može tak som si hned dala dva pred návšetevou poradne aby som tam vobec dosla. Myslím že ten by si mohla. Informuj sa este u ženského...

8291
21. jan 2016

Ano paralen kludne môže

usmiateslniecko
21. jan 2016

@busy jaj to som nevedela ze si tehu, flektor asi urcite nie, najskor ten paralen ale ten zase neviem ci ti tak zaberie, radsej sa spytaj gynekologa ako pisu baby vyssie

stepanka274
21. jan 2016

Mne trhali ismicku teraz na vianoce a velmi mi pomohlo vyplachovanie clorazylom, mozu to aj tehotne, a pitom som mala taku domacu tinkturu-alpa a v tom cele klinceky, namicila som vatovu tycinku a potrela dasna, veru ja som citila bolest takmer 3tyzdne, skore uzdravenie

busy
autor
22. jan 2016

Baby zvladla som to zatial bez jedinej tabletky. Vyplachla som si to jedine tym repikom vlaznym. No na 11stu som objednana dnes k zubarke. Idem sama. Aj tam aj nas5 autom. Nemozem sa poddat tej bolesti. Ale ak by sa to uz nedalo zniest,tak vyskusam vase vsetky rady. Samozrejme okrem paralenu...

lili176
2. feb 2016

Ja som som pouzívala na ošetrenie ďasien tekutý propolis urýchluje hojenie a je vhodný na ošetrenie ústnej dutiny. Samozrejme môže vyvolať alergie v ojedinelých prípadoch. Ja nie som alergicka na nič , takže mne pomohol. 🙂https://www.naturonline.sk/sk/starostlivost-o-p...