Čo mi pomôže na chronickú bolesť chrbtice?

lucia851
1. okt 2020

Ahoj mate niekto chronickú bolesť chrbta? Co vám pomáha od bolesti?

matka1961
1. okt 2020

@lucia851 doretta bohužiaľ jedine.

gemerka17
1. okt 2020

rehabilitačné procedúry a veľa, veľa cvičiť (ak nie je tak akutny stav, že sa nedá) . Inak je to beh na dlhú trať. S chrbtom vždy.

podkovickaa
1. okt 2020

@lucia851 bojujem s tym 8 rokov.Raz je horsie,raz lepsie.Stale cvicim,posilnujem chrbtove a brusne svalstvo,ale nikdy nemam den a stav,ze vobec neboli.Neviem si predstavit,ze nebudem moct kvoli niecomu cvicit a vrati sa mi stav,ze sa mi chce stenu skrabat.Neviem ci sa da pomoct uplne...

makda
1. okt 2020

pilates, sm system

slavka2010
1. okt 2020

@lucia851 treba hlavne cvicit. U mna to bohuzial skoncilo operaciou. Ja by som ti doporucovala hlavne vysetrenie kvoli comu ta to boli. Ja som odignorovala bolesti a uz potom nepomohlo nic. Chodim k fyzioterapeutovi a ten ma uci ako cvicit. Drzim palce

lucia851
autor
1. okt 2020

Cvičím, chodím na injekcie, masáž idem skúsiť, suché teplo a mne na to zaberali určite antidepresiva tak som ich začala brať a uvidím

matka1961
1. okt 2020

@podkovickaa ja tak isto.. proste neverim, že to bude niekedy lepšie napriek cvičeniu.. preto mám v prípade núdze lieky aj keď nie som vôbec stymto riešením stotožnena, lenže hold niekedy ledva vstanem z postele a pri 2 ročnej musim fungovať.

marticka85po
2. okt 2020

Cvicit kazdy den. Aspon 30minut.a nelezat rano dlho v posteli. To mna vzdy donuti vstat napr.cez vikend ked nejdem do prace,vstavam vzdy okolo 6tej.viac nemozem,chrbat sa ozyva

lenka_da
22. dec 2020

mne pomohol: 1. pilates 2. počúvať vlastné telo 3. presunúť povinnosti aj na ostatných, zhodiť "batoh" starostí. Nedá sa to zo dňa na deň a taktiež mám recidívy, lebo však starého psa novým kúskom nenaučíš 😉 Je to beh na dlhú trať.