Čo mi pomôže, keď mi píska v uchu?

ferko10742
29. máj 2022

Prosím vás chcem sa opytat o radu . Asi 3 mesiace možno viac mi dosť silno píska v ušiach v ľavom uchu je to nonstop. Objednaný som u lekára až na august . Skôr sa nedalo . Neviete čo by pomohlo ? Ďakujem

7kikuska7
29. máj 2022

Mam už cca 10 rokov - tiež ľavé ucho, ale u mňa je to pourazovy stav, začalo to asi po polroku od úrazu.
Najskôr skúšajú lieky na prekrvenie. Potom som bola na vyšetrenie u ortopéda skrz krčnej chrbtice, či nie je problém tam + chodila som na rehabilitácie.
Inak mi ušný povedal, že sa s tým budem musieť naučiť žiť, ale v tvojom prípade možno niečo z vyššie uvedeného zaberie, mne pomáha keď nie som v tichu, takže aj pri zaspávani hudba, už to skoro ani nevnímam 🙂

katka281
29. máj 2022

@ferko10742 ak myslis tinnitus...mala som extremne stresujuce obdobie, zle obdobie vo vztahu a do toho mi umrel mladucky svagor. Zacalo mi tiez takto piskat v uchu, neustale 🙄 hrozne otravne. Bola som v nemocnici, davali mi nejake lieky a infuzie, zial nepamatam si uz presne co to bolo. Mala som to zo stresu a po liecbe to nastastie preslo. Ale mna riesili hned, skoda ze musis tolko cakat. Kazdopadne, drz sa, je to neuveritelne otravne.

ferko10742
autor
29. máj 2022

@katka281 Ďakujem krásne za správu . Tiež je mi ľúto že si to mala a tiež stratu švagra.Je to velmi neprijemne to piskanie.Z dvovodu Covid-19 vsetko je pozadu aja musim cakat do augusta , hrozne velmi .

ferko10742
autor
29. máj 2022

@7kikuska7 Ahoj dakujem za spravu . Ja som mal operaciju krcnej chrbtice .Siestu siedmu platnicku mam menenu . Bohuzial cakam dialsiu operaciju , dialsie 3 platnicky . Tak naozaj neviem ci to nebude pricina toho piskania v usiach . Tebe prajem vsetko dobre hlavne zdravicko .

stanulienkat
29. máj 2022

Tebokan.

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
judar
29. máj 2022

@ferko10742 vacsinou nic z liekov nato nezaberie...ja zas medzi piskanim pocujem prevazne po veceroch akoby sa niekde daleko nieco fazovo lisovalo na hydraulickych lisoch

kikuskab
30. máj 2022

aj mojmu mužovi píska v uchu už 2 roky niekedy viac inokedy menej. Nič nezabera. Asi sa s tým musí naučiť žiť... Občas mám pocit že mu z toho prepne raz ale čo robiť keď lekári nevedia :(

brembo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nelinka888
1. jún 2022

Mám pocit, že je toho nejako veľa v poslednej dobe, že teda koľkých ľudí trápi tinitus. Rovnako som si tým prešla aj ja, najprv z ničoho nič sa to začalo objavovať a potom v nejakých pravidelných cykloch. Mne ale kamoška, ktorá s tým mala viac skúseností a vedela, poradila revitanerv a ten mi pomohol pri pravidelnom užívaní to bolo oveľa oveľa lepšie. Takže si myslím, že nie je ok, to nechať len tak, že veď čo skúsim s tým žiť a nejako to prejde 🙂

tyaja5
2. jún 2022

@nelinka888 to mas pravdu, ci tinitus alebo bolest hlavy aj s tym sa casto stretavam a co nie je moc ok ze ah mladych ludi, neviem ci fakt s tym stres suvisi alebo co. ale je to hroza.

nelinka888
24. jún 2022

@tyaja5 je to veľa to máš pravdu a je asi aj pravda že keby si to porovnáme tak tí mladí tým trpia oveľa viac, či je to touto dobou spôsobené, ťažko povedať, a ty si mala tiež nejaký podobný problém alebo.

adrian1933
Odpoveď bola odstránená
Zobraz