Čo mi pomôže, keď mi je zle po alkohole?

alexandra224
29. jún 2023

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať čo by mohlo pomôcť, keď som včera užila alkohol (slivovicu) a dnes od rána som zvracala už asi 7 krát. K tomu sa pridala hnačka vo forme vody tak som užila čierne uhlie, ktoré mám pocit že zvracanie len zhoršilo. Hnačka a zvracanie stále pretrvávajú aj keď už nie veľmi čo vracať.

vlado818
29. jún 2023

Nabuduce len 1/2 flase...🤣👍

panonia
29. jún 2023

Sodu bikarbonu. A kolko si toho vypila? Keď jeden stamperlik tak to z toho nebude.

alexandra224
autor
29. jún 2023

@panonia zo 6 glgov

cubo2
29. jún 2023

Ak si "užila" len malé množstvo slivovice, tak zle ti je z niečoho iného - to vyzerá skôr, že si zjedla niečo pokazené, čo ti podrazdilo tráviaci trakt.

Ak si "užila" pol litra slivovice tak ti pomôže Panadol a bude ti dva dni zle 😅

romi9
29. jún 2023

@cubo2 panadol, paralen a pod. sa po alkohole nema uzivat, zaťažuje to pecen. Takze ibubrofen ked tak.

diewcatqoo
29. jún 2023

Mne jedine, co pomaha po alkohole, je cas. Rano zomieram, ale popoludni som uz vacsinou fit.
Ak si teda vypila len zo 6 glgov, ako pises, a neratas to tak, ze co hlt, to stamprlik, tak zle ti asi nie je po alkohole. Bud si do toho pojedla nieco pokazene, alebo sa ti rozbieha nejaka viroza. Teraz je tych grcacich viroz velmi vela, my sme si tym presli tiez minuly tyzden cela rodina. Hlavne nieco pi (nealko), aby si nebola dehydrovana a radsej s tekutinami pomaly (po lyzickach), aby sa to hned nevratilo von. Z liekov u nas celkom zabral Tasectan.

alexandra224
autor
29. jún 2023

@diewcatqoo ďakujem😌

babulkomale
29. jún 2023

@alexandra224 mozes mat naznasanlivost alkoholu alebo niektorych druhov. Ja som to zistila tak ze som vypila raz ( zamlada, velmi davno) asi 5 duskov akehosi KB a grcala som celu noc, delirium, hnus a des.
Potom asi o tri roky sme hrali bowling a obdivovatelia platili, tak som mala asi 5x Cinzano a nebolo mi nic, ani som to necitila.
Ale pre istotu nepijem uz desatrocia.

syslik81
29. jún 2023

6 glgov slivovice nieje az tak malo ... takze si sa len ozrala a z toho ti je zle.. daj si vyvar vrat sa do postele a vyspi sa z toho .. hold kocovina nieje spas...

alexandra224
autor
29. jún 2023

@babulkomale tak už radšej toto nepijem 😀 ďakujem za radu

miriam11
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ivanakal
29. jún 2023

Mne sa niekedy stava ze vypijem niekolko stamperlikov a nic mi neni. A niekedy vypijem 1,2 a je mi neskutocne zle. 6 glgov slivky je teda dost a ti to nezapasovalo, do toho si mozno z chuti nieco zjedla a opica ako vysita.. Mne niekedy trvalo 1,5 dna kym som sa z riadnej opice dostala. 😂 . odpocivaj, cerstvy vzduch a zo zaciatku nejedz nic, a pi len po troskach, ale nie cistu vodu, radsej matovy caj, aj tak to mozno pojde von. Mne vzdy pomahal spanok, a ked uz zostanes riadne hladna, vtedy vies ze uz bude dobre 😂

reaand
29. jún 2023

Magnézium, alebo vyrovnať hladinu jedným pivom 😂😂😂

dominikamacakova
29. jún 2023

@babulkomale skôr mi to príde, že ti niekto niečo hodil do drinku 🙈

lilizzachy
29. jún 2023

@alexandra224 na žalúdok po alkohole je super minerálna voda fatra 🙂😃 najedz sa, pi vodu a vyspi sa 🙂

sense
29. jún 2023

Daj si minerálku po troche po duskoch a vyspi sa. Zle ti môže byť aj z niečoho iného. Aj keď teda 6 glgov takej domácej slivovice nie je zrovna najmenej. Obzvlášť ak nie je človek zvyknutý piť alebo pije na prázdny žalúdok

divokykonik
29. jún 2023

Ja keď som mala v prdeli žlčník, tak mi bývalo zle od žalúdka po alkohole. Teraz už nemám žlčník, už nemôžem piť, takže už ma nič nebolí. 😃

collette217
29. jún 2023

Spanok, sprcha, pretrpiet to a rehydratacny roztok (napr. ORS) postupne po lyzickach pre obnovenie tekutín a elektrolytov v tele. Mne na zaludocne problemy (nie z alkoholu) pomaha uvarena ryzova kasa, v pomere cca 1:5 ryza k vode a varit okolo 30 minut, je to velmi ukludnujuce a lahko stravitelne.

simca06022011
29. jún 2023

@divokykonik tak ot mi je novinka ze bez zlcnika sa nemoze pit:D

simca06022011
29. jún 2023

no mineraly, vyvar a spat... nic ine... mavali sme na to SOS doma, sumienky samaritan, vyprostovak a pod...

tenerifka
29. jún 2023

@alexandra224 na zastavenie grcania po malych duskoch colu, postupne sa ti grgne a bude lepsie, ak uz zaludok neskor znesie jedlo, tak nieco slane-krekry kusok chleba.....a potom uvidis. Ak ta bude boliet hlava, Ibuprofen (staci 20-300mg).

tenerifka
29. jún 2023

@alexandra224 a ked uz budes moct pit, tak postupne bublinkovu vodu, neskor normalnu....si dehydrovana, z toho byvaju tocaky a bolest hlavy

zuzulka558
29. jún 2023

Mne tak bývalo z vína, som vinarka nechcela som si to dať za pravdu, teraz si dám tak 3 poldeci viac nie raz za čas a nič mi neni,, ale vždy pomohol vývar aj keď sáckovy ak sme iný doma nemali, pukance a bystrinka, poobede som bola fit

lenka_aknel
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
miimss
29. jún 2023

@alexandra224 coca cola, alebo Pepsi. Cca každých 15 min jeden glg.

saxana000
29. jún 2023

Vela pit pomoze aj vlazna sprcha idealne oplachnut aj vlasy.skusit.fazu triezvenia prespat a uz len to vydrzat..