Čo mi bolo?

25. júl 2022

Včera som bola na víne s priateľom, dala som si 2x 2dl ale z druhého pohára len pólku takže cca 3deci bieleho vína. Vôbec som nebola opitá, netočila sa mi hlava ani na zvracanie mi nebolo. Prišli sme v noci domov, on hneď zaspal. Ja som si tiež ľahla ale stále som utekala na wc, dostala som hnačku, potom som s a začala triasť a ťažko sa mi dýchalo. Keď som si ľahla spať tak som počula v hlave milion hlasov hudbu a všetko možné. Bolo to hrozné. Takto to bolo do 4. rána mala som taký strach, napätie alebo čo sama neviem.
Tento rok sa mi to stalo druhýkrát, vtedy som si dala 2 pivá a 1 poldec. tiež som nebola opitá.
Ináč vôbec nepijem asi tak raz za 3 mesiace 1pivo.

ninusa4
25. júl 2022

No podľa tých stavov si ja osobne myslím že to bola opitosť 😅 a ešte keď niesi zvyknutá piť , tak to množstvo bolo dosť na to aby ti “zašlapalo”.🤷🏻‍♀️

tanyan
25. júl 2022

Alergia na alkohol?
Histamínová intolerancia?

iwesska
25. júl 2022

Tak ked pijes 1 pivo raz za 3 mes. A potom si das pri 40 stupnoch vonku 3dcl vina,co sa cudujes😁 Alebo ze 2 piva a poldeci...ja by som z toho mala otravu alkoholom a rovnu ciaru na ekg. Nepijem ani len 0,5dlc burciaku,hned mi je zle.

nafka0483
25. júl 2022

Skor alergia na alkohol, proste ho netolerujes ani v takom mnozstve. Ja to mam podobne, mne zviera hrdlo akoby som nemohla dychat a pripadam si taka "tazka" ze a mi tazko hybe, artikuluje. Rozumovo som ake uplne ok, nie som opita. Ja si mozem dat len par hltov vina, piva alebo miesaneho drinku, nie cely pohar.

cicuca
25. júl 2022

Myslím, že si bola prehriatia a alkoholom si si ešte viac zaťažila organizmus, ktorý bol už aj tak vyčerpaný z tepla.

heidy222
25. júl 2022

Za urcitych okolnosti (napr genetika, nezvyk na Alkohol, niektore lieky, unava) sa moze tvorit z alkoholu vela acetaldehydu a to sposobuje podobne tzv flush priznaky, nespravne oznacovane Ako alergia na Alkohol: je to reakcia Ale nie alergia v pravom slovazmysle. Druha moznost, ze ak Si Bola nalacno Alkohol znizil cukor a to sposobilo reakciu vegetativneho systemu

nicicka
25. júl 2022

Panicky záchvat, prip. úzkosť. Alkohol môže byť spúšťač...

bluka2
25. júl 2022

Nechala si pohár bez dohľadu? Možno ti tam niekto niečo supol (drogu, kvapky). Možno aj ten priateľ, ak je nejaký nový a veľmi sa nepoznáte ešte

autor
25. júl 2022

@bluka2 určite nie, boli sme pri stole len rodina
@ninusa4 bola som už dosť krát opitá v puberte to by som vedela
@tanyan musím pozrieť príznaky, ale viackrát sa mi stalo, že som mala po alkohole hnačku ale len tento posledný rok predtým nikdy

luccija
25. júl 2022

Tak Ti to nerobi dobre, ked hnackujes a citis sa zle
Mozno histaminova intolerancia

iwesska
25. júl 2022

Tak potom mas histaminovu intoleranciu a este o tom nevies. Vino je pre histaminikov smrt.

autor
25. júl 2022

@iwesska a tie hlasy?

iwesska
25. júl 2022

Tak ja neviem v akom podniku si bola,aky tam bol hluk,vrava...v tichu a s alkoholom sa to vsetko este nasobi.