Čo mám s nohami?

8. aug 2024

ahojte, pred nejakym casom mi vysli male akoby podkozne pupaky na 1 chodidle ktore svrbeli, ale neriesila som lebo som bola vo vysokom stadiu tehotenstva a vsetko mozne ma svrbelo. potom sa mi zacala olupovat koza po stranach nôh, tak som nahrubo kremovala ,chvilu pomahalo ale nic extra. potom sa stala taka vec ze som musela predcasne rodit a po pôrode to ostalo v extrémoch. kupila som si sprej candibene uz 5den fukam, natiahnem ponozky a som tak cely den aby som to tu v nemocnici neroznosila v pripade keby je to plesen ale nic , a este viac sa mi to zda byt podrazdene, bolestive, päty mam červené a este aj opuchnute ( ale to zrejme od pôrodu) . prosim, su to plesne? ta koza, ked som si ju chcela kusok strhnut tak je tvrda, bolestiva, neodlupuje sa akoby len jemna vrstva ale take hrubsie. fotky v prilohe, kto prave ranajkuje alebo je citlivy nech da sipku späť

autor
8. aug 2024
moonlight1210
8. aug 2024

A co ti povedali v nemocnici, ked si teraz tam? Pytala si sa ich?

Mne napadla reakcia tela na tehotenske hormony. Nieco ako alergia na to. Pripadne cukrovka. Ale to su len vystrely na slepo.

Vyuzi, ze si teraz este v nemocnici. Mozu ti vybavit vysetrenia rychlejsie nez si ich vybavis sama.

dadis
8. aug 2024

Nemala si infekciu nejaku? Niekedy sa po prekonani virozy osupu nohy a ruky. Najlepsie sa je spytat v nemocnici. A mas aj velmi opuchnute tie nohy, nech to radsej pozru.

autor
8. aug 2024

@moonlight1210 praveze sa hanbim to ukázat , ze ma odsudia ze sem nosim choroby. cukrovku nemyslim, robia mi odbery..ja len tych plesni sa obavam velmi

trgypadl
8. aug 2024

Zena ukaz to rano na vizite!!!

dadis
8. aug 2024

Nikto ta neodsudi. Neboj

ivanakal
8. aug 2024

Ukaz to na vizite, ved si v nemocnici! To chces radsej po navrate domov behat po lekaroch??

eeffka
8. aug 2024

Hanba nehanba ukaz im to, vybavia ta raz dva.

milanemila
8. aug 2024

Vies co odsudenia hodne je akurat to, ze si v nemocnici plnej lekarov a hanbis sa im povedat o zrejme uplne banalnom probleme a radsej si pytas diagnostiku od zien tu 🤷🏼‍♀️ akoze co ti je trapne? A ak je to aj plesen, tak je to vizitka tej nemocnice v kt lezis 🙈

snowflakenel
8. aug 2024

Ja som mala take po chrbate a zadku,,ako som lezala na jiske po sekcii. Svrbelo to tak, ze.ma.napchali kortikoidmi. Koza ostala.cervena,,potom sa okupovala.....vraj alergia dajaka.na dezinfekciu...

really8
8. aug 2024

@milanemila presne. To cco je toto za dobu? Som v nemocnici, kazdy den jukontroluju, urcite sa pytaju ako sa citi ci ju nieco neboli a ona dojde riesit svoj stav na kona. Svet sa v kravsku r. obracia

moonlight1210
8. aug 2024

Neviem, ci si bola niekedy na operacii. Zvycajne si musis vybehat predtym predooeracne vysetrenia.
Ked vsak skoncis v nemocnici a potrebujes predoperacne (a nie si akutny pripad, co ide hned na stol), tak ti ich urobia vsetky za par hodin tam. Zrazu to ide ovela rychlejsie.

Tak neries hanbu. Nevyhodia ta odtial, ani ti nevynadaju.
Povedz im, aj co vsetko si uz na to brala/skusala. Pomoze im to aj pri diagnostike, co by to nemalo byt, kedze to na taku liecbu nereaguje.

pbra40
8. aug 2024

Ak si mala predtym pupaky, mne to vychadza, ze si mozno prekonala davnejsie chorobu ruky-nohy-usta. Po nej sa tiez potom zvykne lupat koza

klip0
8. aug 2024

Určite to povedz lekárom v nemocnici, absolútne žiadna hanba to nieje

floren
8. aug 2024

Určite to ukaz,vedia ísť s tebou na kožné hneď,hneď dostaneš aj adekvátnu liecbu

mirkam3
8. aug 2024

Autorka, prepáč tu otvorenosť, ale trocha sa tiež uvedom: si v nemocnici, máš zdravotný problém ktorý by určite nejako poriešili, no ty ho zatajuješ. Miesto toho hladas pomoc u žien na anonymnom fóre, z ktorých väčšina študovala medicínu akurat tak na VŠ Života, …👏👏👏wau
Páčilo by sa ti keby tvoja spolubývajúca zatajovala niečo podobne alebo 2x horšie a ty by si s ňou zdieľala izbu, kúpeľnu,..?

Asi sa stretávam len s bublinkou žien s ktorými som na podobnej vlne, tak ma to vždy na MK prekvapí - to ozaj takto v dnešnej dobe zmýšľajú dospelé ženy? Jedna sa boji povedať niečo lekarovi, ďalšia muzovi, sestre, mame, .. neskutočne. Ved sme hádam všetky svojprávne!

cacianka
8. aug 2024

Ihneď to ries s izbovym lekárom , veď keď vieš plodiť a rodiť, hádam si svojpravna aj na riešenie problému s kožou

adrianap83
8. aug 2024

Mne to vychádza ako nohy, ruky, ústa infekcia. Vtedy sú po vysokej horúčke pľuzgiere, ktoré potom takto zlezú aj s kožou. Tak Ty si mala bez horúčky. No može to byt aj nejaká alergia.
Ale kočky vyššie majú pravdu, povedz to Dr. Véd Ti spravia základné testy a vybavene. Nerozumiem.

januska12323
8. aug 2024

Si v nemocnici a na koňovi hľadáš zdravotnú radu, asi nechápem.

simona20201309
8. aug 2024

Také opuchnuté nohy nemá ani moja 70r mama. To nienje len kožný problém, ale ale vyzeraju byť naliate

taktotedanie
8. aug 2024

@simona20201309 je po porode, opuch noh je bezny

simona20201309
8. aug 2024

@taktotedanie to som nevedela, nevidela som ešte také.

dadis
8. aug 2024

@taktotedanie Mne praveze po porode paradne odpuchli..predtym mi dieta tlacilo na zily, mala som nohy ako slon 😅

pralinka86
8. aug 2024

Si práve po porode, mas novorodenca. Nevies co mas, nevies ci to mozes preniest, aj na to dieta predsa
Si v nemocnici, pytaj sa! Ak by to bola 7ma choroba, je to vysoko infekcne, mozu byt aj doma nakazeni.
Myslim, ze nechceš riskovať zdravie dieťaťa, co este nema ziadnu imunitu

taktotedanie
8. aug 2024

@simona20201309
@dadis drviva vacsina zien ma opuch noh po porode, je to bezne a nornalne, za par dni sa opuch strati
Ja naopak cez tehotenstvo v pohode po porode som som myslela ze v zime pojdem domov zabkach

bielavila
8. aug 2024

Ja som mala take osupane ked som prekonala ruky/nohy/usta a take spuchnute po sekcii, cele tehu som nemala opuchnute nohy a po sekcii 3 dni ako slonica