Čo je toto za vyrážku?

denisa87
5. nov 2013

Ahojte,mám to uz asi 3 -tí tyzden,no u lekara som zatial nebola,zacalo to malinkým pupacikom ktory iba svrbel,a bol takej farby ako koža,pred dvoma tyzdnami mi to zacalo opuchat,minulí tyzden to uz aj bolelo,a teraz to vyzera takto,ale uz ho ani necitim,myslim bolest,mam to na bruchu cc 10-12 cm od pupku,na lavej strane,ja viem ze nie ste lekari,ale keby niekto vedel co to moze byt,dakujem za odpoved.. 😔

acer11
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
sisaha
5. nov 2013

@denisa87 vyzera to na hnisavy vred.. sla by som to dat lekarovi vycistit

sisulienka77
5. nov 2013

@denisa87 Ahoj niesom si ista, ale asi stafylokokus...okolie je dost začervenane..necakaj a chod s tym....na pasový opár to nevyzera...

denisa87
autor
5. nov 2013

@acer11 bodaj by len to 😀
@sisaha
@sisulienka77 íha,takze lekar,...vdaka za odpovede 😉

awalancha3
5. nov 2013

pravdepodobne je to hlboky vred, bude sa spravat ako velka vyrazka akne, zahnisana, ostane ti z neho neprijemne hlboka cervena jazva, taketo vredy sa zvyknu robit v striach; ale samozrejme pripajam sa k tomu, aby si sla k lekarovi-pre istotu...

acer11
5. nov 2013

ja som niečo podobné otvorila a dezinfikovala,ale to je len na vlastnú zodpovednosť 😉

zojula
5. nov 2013

stretla som sa s takym niecim, tak sa priklanam k nazoru ze hnisavy vred, isla by som hned koznej.

svano
5. nov 2013

Daj si na to ichtiolovo gáfrovú masť ( na štvorec z obvazu a prelepiť ), tá vytiahne hnis na povrch.

denisa87
autor
5. nov 2013

@acer11 a ako to otvorit ? 😅
@awalancha3 hej hej,strie som mala poriadne,aj teraz su este...

pragmaticka
5. nov 2013

Mala som raz nieco podobne,len to bolo viac do hneda.som myslela ze nejake zapalene znamienko,tak som zbehla ku koznej a ona ze cysta.vytlacila mi to uplne a vydenzifikovala.teraz na tom mieste uz nieje nic vidiet.inak som to tiez mala na bruchu.

awalancha3
5. nov 2013

@denisa87 .....chces sa samooperovať? 😉 najlepsie je vziat ihlu do klieštikov, nechat rozpalit nad plamenom, alebo 15 minut vyvariť vo vode (SKRATKA STERILIZOVAT), Potom jednym primerane hlbokym vpichnutim urobiť dieročku, a klasicky vytlačat pomocou papierovej servítky, na zaver potriet benzinalkoholom ak mas.....

denisa87
autor
5. nov 2013

@awalancha3 mam dettol,to asi nie,vsak?

darkabarka23
5. nov 2013

@denisa87 podľa mňa je to furunkul,mala som ho tiež,ale na inom mieste.Hnisavé ložisko je veľmi hlboko,a preto sa to veľmi ťažko čistí.Niekedy je potrebné brať aj antibiotiká,môže byť aj zvýšená teplota,podľa závažnosti.Do googla si hoď furunkulózu.Ono by to bolo najlepšie prečistiť ,ale tieto vredy zvyknú byť veľmi hlboké.Ak sa to nebude zlepšovať,treba ísť k obvodnému,nech ťa pošle ku kožnej.

saska.t
5. nov 2013

@denisa87 ichtiolova mast to vyriesi,ak to nie je nic vaznejsie,vytiahne hnis na povrch,same sa to otvori 😉

awalancha3
5. nov 2013

@denisa87 ....staci nejaky silny alkohol, hruskovica, slivovica a obdobne sajrajtiky.......ale ozaj pocitaj stym, ze tam moze ostat cefvenofialova jazvy, veelmi pomalinky časom blednuca..a ked som sa lepsie pozrela, mas to v strii...... myslím, že sa nemylim s tym o čo ide....vred, furunkul, cysta....... vidno, ze uz ti zapalove lozisko vyhnisalo a pretlacilo sa napovrch, takpovediac "dozrelo"........ale vieš ako to, je.... diagnoza na MK, je vzdy len diagnoza na MK....Mala som to, najprv na lavo od pupka a len co sa to zahojilo, uz aj to vypuklo na pravej strane.....a vzdy si to naslo striu, v ktorej sa "to" uhniezdilo....

sirinka
5. nov 2013

@denisa87 presne tak, natriet ichtyolom, udrziavat v cistote, ked sa otvori vycistit, vydezinfikovat, nerobit nic nasilu a pockat kym sa zahoji 😉 betadinova masticka je tiez vyborna na male zapalene ranky.

bayuska
5. nov 2013

ja som take nezvykla mat ale odkedy sme s mm spolu, on to ma tiez taketo a uz aj ja, ale my to mame na stehnach... akoby normalne pupaky, len sa nedaju vytlacit, kedze su tak hlboko, mm si to zvykne niekedy sam pichnut a vytlacit ale ja na take nie som :P ale pozeram ze tu baby pisu tu ichtiolovu mast tak vyskusam potom 🙂

ivanakal
5. nov 2013

no neuveris, ale take nieco mam ja teraz medzi ceckami 🙂) fakt. kedy som tam mala bradavicku, tu mi pred 5 rokmi odstranili a predvcerom sa mi tam presne toto vytvorilo.. hnusny hnisavy vred, som to ja nazvala. mam tam teraz prelepene sadlo.. tak uvidime ci sa s tym nieco urobi... skusala som to prepichnut, vytlacit ale boli to, a nic nepomohlo.. mozno to sadlo zaberie

sirinka
5. nov 2013

@ivanakal nevytlacaj to ani nic podobne, len si zbytocne vyrobis vacsiu bolest a zapal sa moze sirit do okolia, skus tiez ichtyol alebo betadine mast...

ivanakal
5. nov 2013

tu betadine mi poradila aj mama, no bohuzial nemam doma, tak zajtra kupim.. cez noc skusim co urobi to sadlo 🙂

michaelkanr
5. nov 2013

Ja nechcem byt mravokarca, tiez nebezim so vsetkym hned k dr, ALE ked ma nieco velmi boli a hnisa, tak by som uz k tomu dr sla. Drzim palce nech to rychlo prejde🙂

kadri
5. nov 2013

@denisa87 tiez hlasujem za furunkul, byva to hlboke a su to zvecsa stafylokoky. mala som pred vela rokmi, vyhodili ma s tym z pohotovosti, ze co si vymyslam, tak ma svokra vyliecila - stvorcek slaniny na bolacku, na to gazu a prelepit. slaninu poctivo vymienat, ono to vytiahne hnis vonku, mne sice zostala jazva, ale nikdy sa to uz nevratilo. drzim palce 😉

zuzana315
5. nov 2013

@denisa87 aj podla mojho nazoru je to vred, furunkul. Najcastejsie ho vyvolavaju bakterie stafylokoky. Je to hnisave lozisko,ktore neodporucam sama vytlacat, lebo nekroticky strzen je hlboko v podkoznom tkanive. Na zaciatku potierat dezinfekcnymi roztokmi alebo octanom hlinitym. Ak mas solux nahrievat, aby nekroticky strzen co najskor dozrel. Dobre su aj teple obklady.Ja by som odporucala, nech pozrie lekar, lebo bude mozno potrebne urobit inciziu - odborne chirurgicke narezanie, aby sa vytlacil cely hnis az od strzna a podavanie antibiotik. Toto sa velmi rado opat vracia, najma pri neodbornom osetrovani, oslabenom imunitnom systeme...

maca_p
5. nov 2013

ak si do toho budes sprtat a vytlacat ako jeb.k, tak sa ti moze stat ako mne, ze skoncis na chirurgii, budu ti to musiet hlbkovo cistit a tyzden ti do toho do ziveho budu strkat dezinfekcne knoty. jazva na 3 cm.... 😎

denisa87
autor
5. nov 2013

Dakujem kocky,zajtra navstivim obvodneho a potom koznu, 😉

sirinka
5. nov 2013

@denisa87 no vela stastia na obchodzke 😉 inac skus aj porozmyslat, preco sa ti to mohlo objavit, ci netreba trosku oddych organizmu, pripadne ho precistit, posilnit imunitu....

kika423
5. nov 2013

Vyzerá to ako absces alebo furunkul - dutina vyplnená hnisom. Treba ísť k chirurgovi, bude to treba narezať, vypustiť hnis a možno pravidelne čistiť. Môže sa to zväčšovať, takže choď čím skôr.

denisa87
autor
6. nov 2013

tak a bola, som,ze vraj cysta uz s hnisavým zápalom,mam to vypichnuté,vycistné,to bolo trosku neprijemne,dali mi tam nejaku gumicky do toho,a prelepili,v piatokm kontrola,Dakujem vam kocky 😉
@acer11
@kika423
@sirinka
@maca_p
@zuzana315
@kadri
@michaelkanr
@ivanakal
@sirinka
@awalancha3
@bayuska
@saska.t
@darkabarka23
@svano
@sisulienka77

kadri
6. nov 2013

@denisa87 drzim palce, nech si rychlo fit 🙂

ivanakal
6. nov 2013

@denisa87 to faaaaakt?? no ja cakam ze mi to prejde..