Čo je toto za očný problém?

24. mar 2022

Ahojte, uz asi od malicka ma nieco trapi. Viem, ze nie ste ocny lekari, avsak ma len zaujima ci s tym nema niekto skusenosti.

Vecer, ked napriklad idem spat, chvilu si polezim a za takych 5 minut otvorym oci s tym, ze vidim len obrysy v izbe, je tma, ale dokazem vidiet kde je gauc obraz a podobne.. nasledne sa zahladim napriklad na strop a vidim nieco taketo.

v strede ciernu mihotajucu sa machulu a po celom zornom poli akoby cievy, vsetko cely obraz je akoby taky vlniaci…no proste ako keby vidim vlastne cievy sietnicu alebo co..

mam to od mala, ocny lekar na nic neprisiel, ja uz neviem ci je problem v ocisch, v nervoch v mozgu.. kazdopadne ine tazkosti nemam … vdaka

im709vf
24. mar 2022

Uplne normalne, človek sa niekedy až pozastavuje nad tým v com všetkom vedia iní vidieť problém 😄 normalne keď ľahnes, uz neotvaraj oci, vyriesene

autor
24. mar 2022

@im709vf vies lebo je mi to divne, proste ked sa v tme pozriem priamo na nejaky predmet nevidim ho, musim pohnut so zrakom… dost sa toho obavam aby som raz zo dna na den neoslepla 😃😃

bambulienka25
24. mar 2022

Ty to máš dobré ja totižto i vidím to čo iný nevidia

im709vf
24. mar 2022

Ale nestresuj preboha, to ma každý človek takto 😄 oko jednoducho potrebuje čas na to, aby si "zvyklo" ze je otvorené, laicky povedané 😄

martul
24. mar 2022

Prepáč za úprimnosť, čo zvykneš robiť vo voľnom čase? Nemáš ho nejak veľa, keď máš čas riešiť takéto .... blbosti?!
Nič to nie je, je to normálne. Asi aj doktor nevedel čo na toto povedať.

hrabovo
24. mar 2022

Otec ma ochorenie oči, ľudovo nazvané čierne machule, vidí iba periférne, tuším odborné sa to vola makularna degenerácia, vlhká forma. Skus pozrieť, môže viesť k slepote

autor
24. mar 2022

@im709vf alebo napriklad ked v tej tme pozriem na odraz lampy, ktoru by som mala prismym pohladom vidiet tak ju proste nevidim, alebo priatelovi ked sa pozriem prismo v tme do oci tak musim pozriet na jeho uchu aby som to oko videla 😂 ano js viem znie to blbo ale nechapem proste tomu, nikomu v okoli sa to nedeje zas len mne

autor
24. mar 2022

@hrabovo viem o tom, ale to by sa mi prejavovalo aj cez den… a netrvalo by to 20 rokov 😃