Čo je porucha osobnosti?

mirka_8
25. sep 2021

Ahojte čo to vlastne je porucha osobnosti mne to diagnostikovali pociťujem na sebe že som každý deň iba plná hlava myšlienok..

gina17
25. sep 2021

Čo konkrétne Ti diagnostikovali? Je viacero foriem porúch osobnosti.

mirka_8
autor
25. sep 2021

@gina17 paranoidný schizoidna paranoidný črtá..remorbidna osobnosť

kacena4
25. sep 2021

mas ken crtu nie diagnozu to je dobre je to to ze mas plnu hlavu myslienok a nevies si s nimi poradit treba vyhladat dovreho psychologa a rozpravat sa o myslienkach nauci ta spracovat a potlacat tie nepodstatne drzim palceky0

mirka_8
autor
25. sep 2021

@kacena4 máte s tým skúsenosti presne tak plnú hlavu myšlienok čo má otravujú ide mi to už na nervy

ejmylia
25. sep 2021

@mirka_8 to sa nedá len tak toho zbaviť. To proste chceš čas a najmä komunikáciu s doktormi, ale keď budeš mať snahu tak pôjde to a dostaneš sa z toho. Posielam ti veľa síl 🙂

mirka_8
autor
26. sep 2021

@ejmylia máte s tým skúsenosti..a dakujem

luccija
26. sep 2021

@mirka_8 máš okrem toho iné problémy?porucha osobnosti je veľmi široká.
Tu máš definíciu premorbidnej osobnosti

mirka_8
autor
26. sep 2021

@luccija ja mám len črty to čo tam je nič nemam

mirka_8
autor
26. sep 2021

@luccija ja mám toto

mpg
26. sep 2021

Podľa tohto sa tam uvádza depresívna porucha stredný až tažký stupeň a tá premorbídna osobnosť, to by mohlo byť, že sú problémy vo vzťahoch, taká nedôverčivosť, asi dal nato nejaké antidepresíva.

mpg
26. sep 2021

@mirka_8 Paranoidné črty - to môže byť, že v tých myšlienkach reagujete na okolie, vo vzťahoch , hlavne na kritiku, odmietanie nadmerne nedôverčivo, odmietavo, agresívne
(dávnejšie keď sa v politike hneval Mečiar na kritiku zo strany českých politikov, tak Klaus hovoril, že je to paranoja). Dobrý psychológ, psychoterapeut by mohol vedieť vysvetliť, ako to v skutočnosti je.

mirka_8
autor
26. sep 2021

@mpg to je pravda vzťahy katastrofa neverím nikomu

mpg
26. sep 2021

Nájdite si dobrú psychologičku alebo psychoterapeutku, ktorá si to vypočuje a vysvetlí, lebo niektorí ľudia sú aj priateľskí a nápomocní a s takým pocitom, že sa nedá veriť nikomu sa žije ťažko. Ak začnete skoro, môžete sa vyhnúť nejakej dg.
Niekedy pomôže aj byť veriaci, chodiť do kostola.

mirka_8
autor
23. okt 2021

@mirka_8 presne vzťahy sú katastrofa a city ani nehovorim

0silvia0
23. okt 2021

@mirka_8 v com su vztahy katastrofa?

mirka_8
autor
23. okt 2021

@mpg to mám ad už sa liečim rok a ja mám pocit že čím to ďalej užívam tým mám viac diagnoz

janusik45
29. aug 2022

Ahoj ako sa ti to prejavuje okrem hlavy plnej myšlienok ? A to ti diagnostikoval psychológ či psychiater?