Čo dať na zahnisané okolie nechta?

amedeofelisa
28. júl 2021

Prosim ake mate skúsenosti co by pomohlo na opuch a hnis v okoli nechta na nohe? Mojmu dietatu troska zarastol nechet, s muzom sme odstrihli co sa dalo, ale ma to opuchnute a aj zahnisane. Volala som dr.,ta nas vysetrila len cez telefon s tym ze chcela.vidiet fotky toho zapaleneho palceka. Predpisala nam framykoin a visnevskeho mast, ale mam pocit ze to ma len z toho rozmocene a stale je to take skarede. Prelepujem to leukoplastom, aby to na tom palci posobilo. Ci to radsej nechat vysusit? Dakujem za rady.

kentika
28. júl 2021

Framykoin by mal pomoct. Ja pouzivam gáfrovú mast s ichtamolom . Vhodná aj detom, vecer natriem hrubu vrstvu a zaviazem. Rano je všetko ok

luccija
28. júl 2021

@amedeofelisa riešila som to s dcérou u pedikerky a doktorky.vydezinfikovat betadinom a ichtamolovu masť.Vela vetrať.Necht ste nemali strihať práveže ho treba nechať vyrásť tak, aby nesposoboval to zarastanie a hnisanie.Ja som po kúpeli, keď mala rozmocene nohy opatrne odtlacala kozičky okolo.Teraz ako jej bude rásť znova ten istý problém.Treba strihať nechty rovno nie do gulata

luccija
28. júl 2021

@amedeofelisa ak máš framykoin tak ten, ale hnis a opuch stiahne tá ichtyamolova masť neviem či sa to tak píše🙂ja som sa bála, že už pôjdeme na strhnutie nechtu.Ale pekne sme to za pár dní dali do poriadku.A to ho mala červený opuchnutý na dotyk bolavy

dijka123
28. júl 2021

@amedeofelisa betadine daj na gazu

lenka7477
28. júl 2021

propolis

a_adamcova
28. júl 2021

Môjmu synovi raz hnisala malá ranka na nohe, ale že neskutočne. Čítala som, že na to pomáha paradajka. Tak sme vyskúšali - nemala som doma, žiadny krém. Dala som mu na to plátok paradajky, obviazala obväzom a do rána bol hnis fuč. 🙂

amedeofelisa
autor
28. júl 2021

@kentika ďakujem za odpoveď, aj naša babka hovorila že ťa ichtamolova masť je super, kúpim zajtra a vyskúšame.

amedeofelisa
autor
28. júl 2021

@luccija betadine máme doma, tak jej dám na to, lebo potieram to s peroxidom, tak skúsim betadine. A tu ichtamolovu masť zajtra zabehnem kúpiť.

amedeofelisa
autor
28. júl 2021

@a_adamcova ďakujem za odpoveď, dúfam že záberu tie mastičky a ak nie skúsim aj paradajku.

amedeofelisa
autor
28. júl 2021

@amedeofelisa a tu ichtamolovu masť asi treba tak isto na palci prelepit a nechať celú noc? Či radšej cez deň dávať a meniť častejšie?

amedeofelisa
autor
28. júl 2021

@luccija a masť ste po nanesení nechali len voľne na nozke? Či ste ju dávali len cez noc? A cez deň vetrať ?

ananas28
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
96sofia96
28. júl 2021

@luccija harmanček

simoncik
28. júl 2021

@amedeofelisa len mu nic prosim vas na to nedavajte. Zeda ziadne babske rady. Mam s tym bohate skusenosti sama na sebe. Tu pomoze len vystrihat aj ten spic, ktory zarastol pod kozu a robi problemy. Najlepsi je na to peroxid. Betadine mi nikdy nepomohol. Ak ho dobre vystrihas staci len dezinfekcia. Tu ide o to, ze ak neodtranis pricinu a to zarasteny nech mozrs davat co chces. Mam vyskusane vsetko. Jedine vystrihnut.

luccija
29. júl 2021

@amedeofelisa dávala som masť deň noc leukoplast občas cez deň prevetrať.Vzdy pretrite betadinom a masť za pár dní to nemala červené.

dodik190
18. aug 2022

Zdravím registroval som sa lem preto lebo by som chcel vidieť ako či by mi niekto fakt vedel poradiť bol by som veľmi rad a vďační za každú rádu, mam taky problém ties mam zarastený necht a ako by nestačilo tak sa mi urobil aj na ďalším paličku na nohe do teraz som to neriešil lebo som sa zato trocha aj hanbil ale si myslím ze to treba riešiť lebo to mam opuchle boľavé a hnisavé a nič mi nepomáha nato skúšal som všetky masticky a nič a k chirurgovi nechceme is ako som čítal ze strháva ju nechti ak by mi vedel ne o niekto fakt poradiť prosím poraďte