Čo ďalej so zubami?

22. máj 2024

Bohužiaľ neskoro som dostala rozum a začala dávať do poriadku zuby..Rodičia sa o mňa nestarali nenaučili ma umývať si zuby, zo školy som nechodila zubárke no a dopadla som hrozne. Mám dokopy 20 zubov, zadné zuby stoličky všetky mi chýbajú. Zhnili ostali z nich len korene a prednedávnom som ich dala vytrhnúť. Mám len vpredu zuby hore 10 a dole 10, vzadu nič len ďasno.
Takto to není vidieť vôbec ale keď si otvorím ústa dokorán vyzerá to divno. Neviem čo by sa s tým dalo robiť?
Tie zuby čo mám niektoré sú vykrivene do strany.
Fakt neviem čo by mi pomohlo strojček, fazety, zubná náhrada, neviem nevyznám sa v tom.
A či vôbec není na to už neskoro dať si to do poriadku?
Už mám 28 rokov.

deti95060810
22. máj 2024

napíš odkiaľ si ,aby ti niekto odporučil nejakú amb. kde bol spokojný...
a čo v zahraničí? chodia do Pl - vraj finančne super...

babovka2321
22. máj 2024

Uz 28? To je koniec zivota? Este dalsich 50 rokov chces zit s takymi zubami? Ved si mlada! Zuby su dost velkym faktorom pri prvom dojme. Najdi si dobru zubnu ambulanciu a preber svoje moznosti.

koniarova
22. máj 2024

Nič strašné na to nevidím. Všetko sa dá riešiť. Len si priprav riadny balík peňazí. Choď aspoň na dve zubné kliniky a daj si vypracovať cenovú ponuku a plán ošetrenia. Potom sa rozhodneš,čo s tým. V dnešnej dobe sa dajú zuby krásne urobiť.

vyrovnanaosoba
22. máj 2024

Myslím si, že keď si bola u zubarky, aj tí povedala možnosti. Aj ceny.

elainedeclerq
22. máj 2024

V sobotu som sa vratila zo Srbska s novymi zubami. Ked chces napis spravu, rada opisem moju doterajsiu skusenost.

minenkak
22. máj 2024

Normálne protéza alebo implantáty,podľa toho koľko máš peňazí

mariska1989
22. máj 2024

Čiastočná protéza to určite zachráni. Nestojí to veľa , nezruinuje ťa to . A zvyšok už len udržiavať . Ja som na tom horšie . Mne sa zuby surovo lámali a hlavne čase tehotenstva a po . Potom po narkoze. O zvyšné zuby sa starám až vydržia čo to pôjde. Tiež mám čiastočnú teda vo výrobe ale už som bola skúšať a je to super .

mabenn
22. máj 2024

To nevyriesis na MK, to vyriesis konzultaciou u zubara...ale vsetko sa da cca, ide len o cas a peniaze

dominikamacakova
22. máj 2024

Určite implantáty lebo sa ti bez zubov začne deformovať tvár.

autor
22. máj 2024

Jasné že to budem riešiť so zubarkou, tuto sa pýtam či nemá niektora z vás skúsenosti keď niekomu chýbajú zuby.

autor
22. máj 2024

@dominikamacakova Ako myslíš zreformovať tvár?

minenkak
22. máj 2024

Stenčuje sa kosť keď nemáš zuby,nie ale u každého,mne napríklad budú teraz dorabat kosť,aby mi mohli dať implantáty

ada510
22. máj 2024

V prvom rade mate len 28 ste veľmi mladá a jasné že sa s tým dá niečo robiť treba si len nájsť zubára ísť na RTG v akom stave to presne je opraviť kazy alebo vytrhnúť čo treba a za sa aj c lkova náhrada na to nasadiť alebo mostíky zubár rozhodn čo bude najlepšie aj pre vás aj finančne len sa treba na to pripraviť že lacné to nebude ...zubná sestra

dominikamacakova
22. máj 2024

@autor normálne tak, že ti začnú ubúdať kosti a ďasná sa budú chcieť spájať. Keď nemáš zuby na žutie potravy tak žuješ na predných a budeš mať predkus
Celú tvár budeš mať škaredú a zdeformovanú.

katarina51941
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
koniarova
22. máj 2024

Veď implantáty, či mostík.