Čo by mi pomohlo na svrbenie v ušiach?

daniela8765
5. apr 2022

Ahojte. Čo by mi pomohlo na svrbenie v ušiach? Nikdy som si necistila vatovymi tyčinkami ale asi mi pri umývání vlasov natiekol šampón do uší a to mi spôsobilo to svrbenie. Keď si to rozškrabem tam mi to ako keby mokva a potom sa tam tvoria skupiny. V ušiach sa mi už netvorí žiaden maz. Nemám možnosť ísť na ORL vyšetrenie..čo by mi pomohlo bez lekárskeho predpisu?? Vraj na to pomáha Tea tree olej. Ďakujem za každú radu 🙂

birika
5. apr 2022

peidam sa 🙂

sona110
5. apr 2022

Ja som to to isté mala,svrbenie aj mokvanie.Neviem z čoho som to mala,bola som na ORL vyšetrení tam mi predpisala Dr. Elocom mastičku.Behom týždňa som to mala v poriadku.No ale už sa mi to stále vracia,a len jedno ucho,že vraj stres.Je to velmi nepríjemné.Bez lekárskeho predpisu neviem poradiť.

moniocko
5. apr 2022

@daniela8765 je to pleseň, aj ja som to mala, najhorsie mi robili tie vatové tyčinky, tak som ich vylúčila a kupila som si oreganovi olej, po par týždňoch som mala pokoj 🙂

nevenka
5. apr 2022

Ak to mas zo samponu, tak Ti to proste vysusilo. Ale moze sa poskriabat v uchu a tam sa zavliect infekcia - hlavne, ked to uz mokva. Mykoticka, bakterialna. Podla toho sa stanovuje liecba, takze tazko urcit. A zvyknu este davat kortikoidove masticky, ak je to alergo povodu alebo ekzem alebo take. Tak podla priciny, no.

petkasaurus
5. apr 2022

@daniela8765 mykoza, orl mi dal masticku na predpis.

janinah
5. apr 2022

Betadine vytietat 5 x denne.ale vylieči to až antimykoticka masticka od ORL dr.