Clexane - čas aplikácie

9. jún 2023

Ahojte,
Kedy je najlepšie pichať injekcie clexan?
Existuje nejaké odporúčanie ?
Či čisto záleží len na tom kedy mi to vyhovuje? Pichať mám raz za 24h

judita1900
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
kacenka205
9. jún 2023

Tiež som pichala raz za 24 hod. A nikto mi nepovedal, kedy je najlepší čas .. ja som mala pripomienku na 6.30 každé ráno, nech to mám hneď z rána z krku...

autor
9. jún 2023

@judita1900
@kacenka205
Ďakujem 🫶

petamich
9. jún 2023

nie je podla mna stanoveny cas, kazdy ako mu vyhovuje a kedy ma chvilu kludu - ja som si zasa pichala vecer, ked uz som bola doma a v pokoji 🙂

autor
9. jún 2023

@petamich len ma to teraz doma napadlo - anopyrin mám brať ráno ale nie na lačno a ku clexanu žiadne info tak, že či náhodou 🙂
Ale keď vtedy keď vyhovuje okey, musím si to načasovať 😋

evaachesa
9. jún 2023

Picham 22:15 😁

floki1994
9. jún 2023

Je jedno kedy len treba dodrziavat ten cas 🙂 ja si o 10:00 rano..to som uz mala po rannych meetingoch v praci 🙂

lelelienka
9. jún 2023

Vecer, vsetci lekari vzdy povedali vecer

stellarstar
9. jún 2023

Čas pichania je jedno musí byť ale každých 24 h

21anjelik19
9. jún 2023

Ja si večer ...a priznávam že nie vždy dodržím čas .... občas si spomeniem o hodinu neskôr a stalo sa mi že som aj zabudla ..... tak potom na druhý deň som si zase večer normálne

majamat
9. jún 2023

ako ti to vyhouje, ale dalsiu davku zhruba po 24hod ( plus minus ).

u nas v nemocke sa picha bud vecer,a lebo rano,a le to je tak nadstavene koli tomu, ze niekto ma 2x denne, tak ak toho pichaju viac, tak aby nepichali kadeho inokedy.

petamich
9. jún 2023

@lelelienka a prave preto mi ich v nemocnici pichali rano, im to ti lekari asi zabudli povedat 😂 mne hematologicka povedala len, ze tak aby som si vedela zabezpecit pravidelnost (doma, klud)

lelelienka
10. jún 2023

@petamich no vidis a mne aj vsetkym ostatnym spolupacientkam ich v nemocnici (dokonca v dvoch roznych) vzdy pichali vecer a hematologicka mi tiez povedala vecer…takze klud a nemusis vysmievat moje povodne tvrdenie…

petamich
10. jún 2023

@lelelienka mrzi ma, ze si tam videla umysel vysmievat tvoje tvrdenie, to som naozaj nechcela a ospravedlnujem sa ak si to tak pochopila - tym som len chcela povedat, ze to tak skratka nemusi byt a co lekar to nazor a co nemocnica to prax 🙂 po tromboze mne a spolupacientkam v nemocnici A pichali rano a po porode v nemocnici B tiez, cize asi maju proste svoju prax, ty si sa stretla s inym to ale neznamena, ze to tak robia vsetci