Citlivosť zuba po finálnej endodoncii

lara212
19. okt 2021

Ahojte, pred 2 týždňami som bola na finálnom/definitívnom vypĺňaní kanálikov na prednom mŕtvom zube.. Zub bol vtedy kľudný, ale od zákroku začal byť opäť citlivý na dotyk/záhryz, hlavne ráno po zobudení.. Už som si jednu endodonciu zažila a vtedy to prešlo po pár dňoch.. Mal niekto skúsenosť, že to bolelo ešte 2 týždne po vypĺňaní a potom sa to upokojilo alebo to znamená, že to nebolo urobené správne? Prípadne pomohli na to niekomu antibiotiká? Bolesť nie je intenzívna, ale vadí mi hlavne to, že neviem, či je s tým všetko v poriadku.. :(

Vopred ďakujem za vaše skúsenosti.. 🙂

gelifil
19. okt 2021

Vieš čo, cítim ho 2 roky :(....už mi spravili aj reendo a aj tak ho cítim...

buducamama
19. okt 2021

@lara212 moze byt este citlivy a moze ta to prejst. Pokial by to bola intenzivnejsia bolest, chod k zubarovi, pripadne si radsej aj tak zavolaj a opytaj sa. Ja som mala toto iste, len teda ja mam aj po dvoch rokoch stale bolesti toho zubu, pri zahryze ma zaboli, zubar mi povedal, ze tieto mrtve zuby mozu byt taketo citlivejsie. No na houby to je, kedze predtym som o tom zube ani nevedela a ako mrtvy ma otravuje😒

alfged
19. okt 2021

Mam mrtve zuby dva, v oboch prípadoch som po prvej endo zazila to co tu popisujete. Ked to neprechadzalo nasla som si zubara, ktory pracuje s mikroskopom, na oboch mi spravil reendodonciu, na oboch nebol dobre zaplneny jeden kanalik. Od vtedy uz presli tri roky, zuby su okorunkovane a necitim rozdiel medzi nimi a tymi zdravymi. Tiez ma zubarka presviedcala, ze mrtve zuby citlive mozu byt, len z logiky veci mi to nedalo. Takze moja draho vykupena skusenost nech je poucenim pre dalsich :D Za mna teda uz ziadna endo bez mikroskopu.

@lara212 asi by som pockala ako sa to bude vyvijat. Ak sa bolest zintenzivni ist k dr. Ak nie, predpokladam, ze po par mesiacoch si objednana na kontrolny rtg, tam by sa malo ukazat ci je vsetko ok. Hlavne sa potom nenechat odbit bajkami, ze bolest a citlivost su v poriadku. Drzim palce.

janka1011
19. okt 2021

@alfged prosím ťa, koľko stála tá reendo pod mikroskopom? A koľko kanálikové zuby to boli??

alfged
19. okt 2021

@janka1011 Cena bola jednotná 350€/ks, robené v Poprade. Jeden zub mal tri, druhy styri.

janka1011
19. okt 2021

@alfged a to je už komplet cena aj s plombou? Ale aj tak fuu riadna pálka. Tiež by som potrebovala, len sa bojím toho, že dám za to pol výplaty a nakoniec aj tak zub pôjde von... 😕

lara212
autor
20. okt 2021

Ďakujem všetkým za odpovede.. 🙂 Rozhodla som sa tak či tak zmeniť zubára, takže uvidím, čo mi na to povie ten nový.. Len dúfam, že to nebude vyžadovať re-endodonciu.. Keby to nebol predný zub tak si ho už dávno dám vytrhnúť.. 😔