Cítim sa zle

7. nov 2022

Ahojte, posledné tri dni mám hrozne stavy, niekedy v minulosti možno v 17rokoch som to mávala ale potom to prešlo, teraz večer je to už ale maximálne nepríjemné. Mám chvenie v celkom tele, normálne má chveje, studené ruky a nohy akoby som mala zimnicu, tiky v ramene a nohách, mám pocit divného pocitu na hrudníku, mávam extrasystoly ale teraz je to dosť intenzívne. Nechcem zbytočne panikáriť, ale ozaj má prepadá nejaká panika, je mi na odpadnutie a mám pocit, že sa mi zle dýcha. Môže to byť len z únavy, alebo mám zbehnúť na pohotovosť? Nechcem vyzerať ako hypochonder, ale mám hroznú paniku, celú má trasie, mám až také boľavé ruky a nohy, tlak mám dobrý, len extrasystoly a tiky celý deň v pravom ramene, mám pocit brnenia v nohách a rukach.Ďakujem za rady a ukľudnenie.

autor
7. nov 2022

Posledný týždeň som mala veľmi málo spánku a som unavená.

martamasarova
7. nov 2022

Skúste magnézium galvex, mne tak začínala tetania, prípadne krvné vyšetrenie u obvodnej....

lindusss2016
7. nov 2022

Tiez som za tetaniu, nasadit magnezium a uzivat ho pravidelne

lucia147852
7. nov 2022

Tetania

autor
7. nov 2022

@martamasarova pred pár mesiacmi som bola na štandardnej preventívnej prehliadke a všetko bolo v poriadku a pred cca rokom na kardiológii kôli tým extrasystolám ale tiež všetko v poriadku, vraj pravdepodobne zo stresu, že to máva veľa ľudí. Všetko bolo oka ale teraz posledné dni hrôza, dala som si dnes už dva sáčky magnosolvu, ale aj tak mi nie je lepšie. Je to také nárazové, unavená som celý deň ale tieto stavy na mňa prídu a o cca hodinu dve prejdú a znova prídu a zasa prejdú celý deň takto na striedačku. 😭

autor
7. nov 2022

@martamasarova a tiky v ramene celý deň, normálne mi s ním šklbe.

lindusss2016
7. nov 2022

Tetaniu ti nestanovi lekar na preventivke, treba ist na neurologiu a magnezium nestaci brat narazovo, ale pravidelne.

lucia851
7. nov 2022

Treba ísť k lekárovi

martamasarova
7. nov 2022

Ako píšu ostatné dlhodobo magnézium, upraví sa to,

autor
7. nov 2022

Takýto stres som už dávno nemala, niekedy mám pocit, že sú to moje posledné chvíle. 🤦🤦🤦 Už len ukľudniť sa a ak to neprejde do zajtra, zbehnem za obvodným lekárom, nech mi dá výmenný lístok a objednám sa na neurológiu. Ale veru ťažko sa ukľudnuje, keď mi je blbo, celá vyklepaná som.

luccija
7. nov 2022

Obvodny Ti moze predpisat liek na ukludnenie na par dni, pokym sa neukludnis.Malo spanku, jesen, stres..

dilino
7. nov 2022

určite to bude tetania presne ja mám také stavy

vavaska
7. nov 2022

Ahoj, určite je to z vyčerpania a stresu, magnézium určite, ale ono samo nestačí, pridaj B-komplex, taký, kde je čo najviac "béčiek" - buď z DMky, alebo B-komplex Forte, tiež omega3, môžeš aj nejaký čajík - medovku, valeriánu...a sú aj nejaké voľnopredajné lieky, resp. výživové doplnky, ja si niekedy dávam tabletku guajacuranu, ten je tiež okrem iného aj proti stresu, alebo teraz je aj nejaký nový liek Lavecan/Lavekan, ale s tým nemám skúsenosť...a hlavne sa dobre vyspať 🙂

klokanka007
7. nov 2022

Môže to byť aj uzkostná a panická porucha, nedostatok spánku a stres môže byť spúšťačom, vysoké dávky magnézia môžu pomôcť, aj kvalitný spánok, skúsiť nejaké voľnopredajné doplnky na upokojenie, ak to neprejde riešiť ďalej s lekármi.

autor
7. nov 2022

Veľmi vám všetkým ďakujem za rady. Ukľudnili ste ma, ste skvelé. Idem si skúsiť pospať, kým to zasa nepríde. Ešte raz ďakujem.

daniela2202
7. nov 2022

Vyčerpanie- tetánia

deni97
7. nov 2022

Podľa mňa to bude tiež tetania, má to aj kamarátka, ktorej na to pomáha aj cbd, keby si chcela môžem ti odporucit nejaké

neson123
7. nov 2022

@deni97 dobry, mozte mi napisat do spravy o tych cbd ktore pomahaju?

deni97
8. nov 2022

@neson123 písala som vám

margaretka
22. aug 2023

Čo sa ti zistilo ako skončili tvoje potiaze? Mám to isté no sklbanie v oku - viečku cítim tiky ale nie je to vidieť