Cítim ako mi bije srdce

lagunka0000
9. okt 2020

Ahojte žienky, máte niektorá skúsenosť, že cítite ako vám bije srdce, stáva sa mi to pár krát aj cez deň a aj v noci. Nebije silno, lebo keď si odmeriam tlak tak je OK a tep je tiež okolo 70. Je to hrozne nepríjemné a bojím sa či sa mi nemôže niečo stať. Ďakujem

kucerka27
9. okt 2020

@lagunka0000 ahoj... Mávam to tiež... Beriem síce aj liek na tlak ale ten je ôk.. Mávam úzkosti a panicku poruchu na to už lieky neberiem... Naucila som sa s tým fungovať.. A ten stav busenua príde náhle a z ničoho nič alebo keď ma niečo rozrusi.. Musím to len pre dýchať a ukludnit sa... Keď mi to nejde tak si dám magnézium a pomôže.

ladyk001
9. okt 2020

@kucerka27 môžem sa spýtať ako sa vam podarilo vysporiadať s panickou poruchou a úzkosťami ?

lagunka0000
autor
9. okt 2020

@kucerka27 presne tak aj mne sa to deje. Ja som sa iba teraz začala liečiť na tlak, ešte behám po vyšetreniach aby mi zistili, že z čoho sa mi zvýšil, lebo to bolo náhle z ničoho nič

lagunka0000
autor
9. okt 2020

@ladyk001 ja ešte nijako, iba teraz sa mi to začína diať ☹

lagunka0000
autor
9. okt 2020

@kucerka27 a ak sa môžem opýtať, aj ti zistili, že z čoho máš tlak?

simonah73
9. okt 2020

vyssi tlak moze byt aj dedicny. moji rodicia beru dlhe roky obidvaja lieky na tlak. ja beriem lieky na tlak tiez uz par rokov. inak zdravotne problemy nemam, nemam ani nejaku speci nadvahu aj ked by som mohla nieco schudnut, ani stravovanie nie je najhorsie. penazi na to co potrebujeme mame tiez dost aj s nejakou rezervou, pracujem z domu ako zivnostnik robim ucto, takze nemam ani nadriadeneho ziadneho, klientov mam tiez okrem asi dvoch v pohode. takze okrem tej dedicnosti ma nic nenapada v mojom pripade. a tiez citim obcas ako mi srdce bije, hlavne ked som v klude, to je sedim na gauci, ci lezim v posteli, ked nieco robim si to neuvedomujem. obvykle je to vtedy ked mi tlak stupne. aj mi dr dal tri druhy tabletiek, ale ked som vsetko brala ako predpisal, klesol mi vzdy tak hrozne ze sa mi tocila hlava a bolo mi na odmietnutie, tak som ho informovala ze som dvoje vysadila, davam si len pol tabl kazdy vecer ked idem spat a obcas ked mam cez den problem tak si dam este polovicku z jednej z tych co som mala bravat rano.

simonah73
9. okt 2020

a teda dr ani nejako specialne neskumal ze z coho to mam. raz som bola na kardio vysetreni, tam zistili, ze srdce mam v poriadku a predpisal mi lieky. odvtedy si ich vacsinou kupujem v lekarni.

lagunka0000
autor
9. okt 2020

@simonah73 ja už mám za sebou dosť vyšetrení a okrem drobnej odchýlky, ktorú mi zistili na ergometrii pri záťaži zatiaľ tiež nič také iné nezistili. ešte mám pred sebou CT koronarografiu, vyšetrenie štítnej a očné.

selenka7
9. okt 2020

Nahle zvysenie tlaku moze byt kludne "stresova rakcia" a mohol vybehnut prave v dosledku zlaknutia sa toho pocitu busenia srdca. Mam to tiez za sebou, aj liecbu panickej poruchy. Mne najviac pomohlo zacat cvicit a uvedomenie si toho, ze ked zvladnem bez problemov hodinovy trening, aj riadne kardio a neumriem pri tom 😀 srdce mam skutocne v poriadku (najma ak je tep aj tlak v norme). A najviac pomaha prestat sa sledovat 🙂 srdce je predsa len "pumpa" a aorta skutocne hruba tepna, proste ked sa clovek sustredi, najma v lahu a v tichu tak to "buchanie srdca" vnima.

kucerka27
9. okt 2020

@ladyk001 hm je to ťažké ale sedenia u psychologicky pomohli.. Tam sa všetko rozobralo postupne co cítim kedy to mam a tak islo to do hĺbky...brala som lieky asi 6rokov no už rok neberiem... Keď to na mňa príde zmením bud cinnost alebo sa niečím zamestnám a stále si vravím to nič nie je len PP ci úzkosť kľud prejde to kľud...skludnim dýchanie a ono to prejde.. Nejde to hneď to netvrdím no postupne krok po kroku sa to dá zvládnuť...pustam si meditačné hudbu..treba utíšiť myšlienky relaxovať... Je to boj ale ide to😊

lagunka0000
autor
9. okt 2020

@selenka7 veď aj ja sa ukľudňujem, že je to len PP, ale keď tam niekde sa ozve, že čo ak je to aj niečo iné. Budem asi tiež musieť uvažovať, že pôjdem na nejaké sedenia

julka97646
9. okt 2020

Ahoj ja mám zdravotné problémy zo srdcom a to že cítiš že ti bije srdce tomu sa hovorí aritmia mala by si zájsť ku kardiologovi o ti už povie na aké vyšetrenie máš ísť

selenka7
9. okt 2020

@julka97646 nestras autorku prosim ta, arytmia je porucha srdcoveho rytmu, nie uvedomovanie si, ze ti srdce bije.

selenka7
9. okt 2020

@lagunka0000 mne teda sedenia u psychologicky nepomohli, mala som pocit, ze na mna ide s naucenymi frazami. Vazne mi najviac pomohlo cvicenie. Ked clovek zacne pravidelne cvicit, zlepsi kondicku, uvedomi si, ze s chorym srdcom by to tak lahko nedal. A ako bonus - ja som mala bolesti na hrudi (a z toho uzkosti, ze mam urcite minimalne infarkt 😀), vsetko to bolo z hrudnej chrbtice, kedze predtym som sa vobec nehybala. Cvicenim postupne bolesti uplne prestali, chrbat spevnel, hrudna chrbtica sa konecne zacala trosku hybat. Skus to. A ked sa mi z casu na cas tie stavy vratia, na treningu este pridam a hned je to prec 😉

lagunka0000
autor
9. okt 2020

@julka97646 tam som už bola, na ergometrii po záťaži na ekg nie bolo, kardiologička mi povedala že slabučká ischémia a preto ešte idem na ct koronarografiu

lagunka0000
autor
9. okt 2020

@selenka7 veď aj ja mám sedavé zamestnanie, stále za počítačom. snažím sa každý deň chodiť na prechádzky, ale asi budem musieť pridať aj nejaké cvičenie, len asi počkám na tie výsledky z ct

lagunka0000
autor
9. okt 2020

@selenka7 a tiež mám akoby taký tlak na hrudi a pocit že sa idem zadusiť, asi mi hrabe alebo mám strach, že čo mi zistia u lekára

selenka7
9. okt 2020

@lagunka0000 ver mi, nezistia nic 🙂 hrudna cast chrbtice kedze je na nu napojeny hrudny kos sa celkovo hybe najmenej, navyse pri sedavom zamestnani. Bolesti hrbta sa v takomto pripade castokrat "premietaju" do hrude, clovek ma pocit, ze ma nieco so srdcom, do toho sa este zlakne, prichadzaju uzkosti, pocit busenia srdca, stresovy zvyseny tlak... zacnes behat po lekaroch, ti nenachadzaju ziadne diagnozy, ale tebe je stale zle, mas pocit, ze ti uz z toho sibe, ved si predsa nevymyslas, ozaj sa citis zle. Tak sa clovek ocita u psychiatra, ktory diagnostikuje panicku poruchu, predpise benzodiazepiny (neurol, frontin a pod.) a cloveku sa po par dnoch ulavi. Kedze toto nie su lieky na tlak ani na srdce, logicky z toho vyplyva, ze srdiecko je zdrave a problem bol len v hlave 🙂 Ver mi, viem o com pisem a ver mi, clovek nepotrebuje brat lieky od psychiatra (aj ked na zaciatok urcite vedia pomoct s tymi uzkostami), len sa zacat o svoje telo starat.

lagunka0000
autor
9. okt 2020

@selenka7 ďakujem za povzbudenie, presne takto sa cítim, ale už si dokončím všetky tie vyšetrenia nech mám pokoj na duši

77daniela77
9. okt 2020

Mam kolisavy tlak a to je hroza....dolny vzdy 100.....hlava ma uz tyzden boli neskutocne.....magnezko s B6 je dobre.

lagunka0000
autor
9. okt 2020

@77daniela77
@selenka7 práve som prišla od lekárky internistky, takže keď cítite biť srdce, tlak na hrudi, alebo pocit, že sa nám zle dýcha je to panika, stres pokiaľ sa nič nedeje s tlakom

askim000
14. okt 2020

@lagunka0000 presne tak ako píšu, začína sa ti pravdepodobne panická porucha, mne to tiež takto zacinalo

eliska13
14. okt 2020

@lagunka0000 je to bežné a, keď si to začneš všímať bude to ešte horšie🙂mne občas srdce poskočí či vynecha takychardia vždy, keď mám stres a som napätá.
@simonah73 často je ten tlak preto vysoký, lebo sa ľudia neventiluju sú "natlakovaní" nevypustia paru🙂 držiš nervy v sebe.Najlepsi je šport a psychohygiena muž schudol a tlak ma už dobrý tiež bral lieky, ale nemal príliš vysoky

lagunka0000
autor
15. okt 2020

@askim000 čo bolo spúšťačom panickej poruchy u teba? u mňa asi neistota z toho, čo mi pozisťujú na vyšetreniach

askim000
16. okt 2020
robertr
17. okt 2020

hm, može to byť kadečo, .. ja napr. vidím aj kosti moje, alebo aj cudzie, poprípade svalstvo, aj srdce občas svoje počujem, aj vidím keď sa na to sústredím, je to zvláštny pocit

robertr
17. okt 2020

@robertr alebo si silou vole znížim tlak až do odpadnutia, cítim že idem odpadnúť tak to hneď zastavím a napijem sa vody

suha
18. jan 2023

@selenka7 zdravím chcem sa spýtať môžem takto cítiť srdce na hrudi aj keď mam bolesti chrbta ale mam aj svoju váhu 127 kg ďakujem za odpoveď

selenka7
18. jan 2023

@suha nic v zlom, ale pri takejto vahe by som vazne pouvazovala nad zmenou zivotospravy. Nadvaha ide castokrat ruka v ruke s vysokym tlakom, vysokym cholesterolom, zanasanim ciev, tam uz mozu hrozit realne problemy so srdieckom.

suha
3. feb 2023

@selenka7 ahoj áno mate pravdu zmenil som stravu cvičím kardio plus aj posilňovňa ale teraz mam problém stým ze sa mi točí hlava z chrbtici lebo dvíhať činky ale nie ťažké už nechápem ale tlak mam stále dobrý