Čistenie zubných kanálikov

27. apr 2024

Baby ahojte, nakoľko ma príšerne bolí zub, bola som dnes na pohotovosti a vraj mám zapálené nervy v zube pod plombou, dali mi antibiotiká a v pondelok mám ísť k svojej zubnej vyberať nervy. Čo mám od toho čakať? Dosť desivý názov úkonu. U zubára mi dotersz robili max klasicky kaz a dentalnu tak som troska v krčoch z tých bolestí a z toho čo ma čaká. Prosím dajte info tie čo ste už zažili že čo mám čakať a či to bolí. Ďakujem

kiki68
27. apr 2024

Nic zle, ono sa to pekne umrtvi a keby treba, tak este dopichnu. Potom to vycistia, vytiahnu asi nerv zo zuba, daju hojivu vlozku. Po cca 2 tyzdnoch a dobrati antibiotik pojdes na kontrolu. Vacsinou spravia aj RTG toho zuba v detaile, aby videli ci je to ok a potom na to nahodia trvalu plombu. To je cele

gemerka17
27. apr 2024

Predtým ako sa do toho pustíš, precitaj si ako ma zákrok vyzerať (odborné sa vola endodoncia) a najmä význam použitia mikroskopu pre tento zákrok.
Samotný zákrok pre teba nie je komplikovany ani neprijemny, zubár sa ponamaha. No a posledná zložka je cena. Tu veľmi veľmi záleží v akej kvalite chceš mať zub urobený a či ošetrenie bude úspešne.

daniela2202
27. apr 2024

Vybrať nervy, alebo čistenie kanálov....asi rozdiel.... ale bolí fest 😂😂😂

autor
27. apr 2024

@daniela2202 co faaakt? Aj s anestezou?

autor
27. apr 2024

@kiki68 ďakujem trocha si ma ukludnila

autor
27. apr 2024

@gemerka17 dakujem , urcite si to precitam aj ked asi na vyber nemam kedze to boli ako des a v pondelok ci ma inde vezmu neviem

egonsk
27. apr 2024

vytrhnu nervy, zub prestane boliet a ked zacne hnit, bude ti prijemne voniat z pusy, ze ani tvoj muzik ti nebude chciet dat pusinku 😉
Ja by som za tieto ukony trhal ruky zubarom, sa potom nedivim kolki ludia s pomerne peknym chrupom maju draci dych a nie od pokazeneho zaludka, travenia, alebo cibule ci cesnaku... A este moze byt neskor aj bonus ako zapal uzlin, alebo trojklanneho nervu, kedze hnis aktivne nemusis uz vnimat vdaka prerusenym nervom, rovnako ako umretie zubu a nahodne rozpadnutie pocas vychutnavania si nejakej dobroty.

autor
27. apr 2024

@egonsk a ako by si riesil teda tuto situaciu? Ked nie vybratie nervov?

dorottka
27. apr 2024

Ina moznost nie je, bud kanaliky vycistit, alebo zub vytrhnut. Preto si treba vybrat zubara, ktory robi s mikroskopom, lebo je to narocny proces, ktory trva aj par hodin. Musi to byt vycistene kompletne a to sa bez mikroskopu proste neda, lebo staci nechat kusok mrtveho nervu a casom sa to zapali a zacne robit problemy.

loliki
27. apr 2024

Pre mňa najlepší zážitok. Vôbec ma to nebolelo. Jeden zub už asi 2 roky mŕtvy, 2x stihol opuchnúť, druhý zub opuchol na Nový rok a tiež bezbolestný zákrok. Keď to bolo opuchnuté, tak boleli ma postupne všetky zuby do radu. Ale vyberanie nervu a zaplnenie úplná parádička. Povedala som si, že odteraz si nechám všetky zuby odumrieť a až potom idem k zubárke. 😀

katusskaa
27. apr 2024

neboli to s anestezou, ale niekedy sa to robilo bez. urcite ale si to nechaj urobit v ambulancii, kde maju mikroskop. stoji to za tie peniaze.

daniela2202
28. apr 2024

Bez ...bez 😂😁😂

kiki68
29. apr 2024

@egonsk to jedine ak nemaju nasledne zubnu starostlivost a RTG tych zubov raz rocne. Nemam zatial tento problem a o zuby sa staram, jeden mam takto 11 rokov a druhy cca 3 roky. Toto je o tom ako clovek celkovo pristupuje k zubnej starostlivosti. Ja idem k zubarovi uz ked napr citim nejaky tlak v zube, nieco , co je divne.

egonsk
30. apr 2024

@kiki68 ja sa snazim chodit k zubarovi az ked zub treba vytrhnut, alebo sa spravi diera 🙂
Moje zuby maju polcas rozpadu, takze bud su pekne a zdrave, alebo zo dna na den je po zube a musi sa odstranit.

kiki68
30. apr 2024

@egonsk aha, no tento pristup by mne privodil pekne problemy. Moj svokor mal podobny a teraz ho to dobehlo, ma za sebou tretiu operaciu sedmicky, hlboky zapal aj po vytrhuti, vyzera, ze to konecne dostali pod kontrolu. Ludia si neuvedomuju, ze zuby naozaj treba pravidelne kontrolovat profesionalom